» »

Barvni laserski tiskalnik

Barvni laserski tiskalnik

Marchello ::

Pozdrav vsem na forumu!

V manjšem podjetju kjer natisnemo cca 1500-2000 strani na mesec se odločamo za nakup barvnega laseskega tiskalnika. Pri Kotarju so mi zelo prijazno ponudli UTAX 3524 (24strani/min) za cca 350 kSIT. Obenem pa zlo skritizirali HP-jeve, ki stanejo cca 170 kSIT in je vzdrževanje dosti dražje - tako pravijo. Pri UTAX-u namreč ni treba menjati razvijalnega bobna, ker je vse v kompletu s tonerjem. Ker vem, da so več ali manj vsi trgovci pristranski in ker za UTAX še v življanju nisem slišal, vas sprašujem za mnenja. Mogoče ima kdo kake izkušnje? Odprt za vse predloge in zelo hvaležen za vsak nasvet.

Lp, Iztok

dolenska ::

kaj pa Konica minolta 2400w, ali pa mc 2430dl k ma mrežno not. mc2400w je 60.000jurjev, mc 2430dl pa 100.000 jurjev

opeter ::

Marchello, tale UTAX je enoprehoden. Pomete z večino konkurentov: UTAX CLP 3524
Kot prvo so vsi ti poceni barvni laserji enoprehodni (SAMSUNG CLP-510/550), sila glasni (Konica Minolta Magicolor 24xx) in počasni.

Edini pravi konkurent (in izgleda, da je njihov "dobavitelj") je lahko le OKI. Utax proizvaja namreč LED tiskalnike.
http://83.137.169.171/utax/uk/q2wcontent.nsf/directframe/home

Zadeva je silno zanimiva, sploh za to ceno!!! Če boste res dosti tiskali in rabite kvaliteto, potem ni kompromisa.
Edino poglej še pri podjetju Mikro-Ing (upam, da se dobro spominjam) za cenike OKI. Da lahko malo primerjaš in sicer serijo OKI C5xxx na primer.

Drugače pa tehnične podrobnosti tega UTAX-a:
CLP 3524

CLP 3524
This new colour allrounder makes colour in your office easy to handle. With 24 pages per minute in colour or black and white it produces documents in high quality and and reliablity. With the space saving design this user friendly colour printer fits into every office environment. Three different standard interfaces guarantee a smooth access everywhere in the office: via your network or should you wish standalone. A variety of functions can be used with different options: With the optional duplex unit the printer can reach up to 100% duplex productivity. Paper capacity can be increased up to 2.100 sheets. With the optional hard disk you can the functions quick copy, proof-and-hold, virtual mailboxes, private print or job storage.



Še ena zadeva: pozorno preberi, kaj so opcije (recimo: ali že v osnovi dobiš Duplex, koliko RAM-a vsebuje, kako je z nadgradljivostjo pozneje, vgrajen PowerPC procesor, ali vsebuje trdi disk itn.)
Drugače pa pomnilnika ima v osnovi 128 MB (max. 1,024 MB/2 DIMM slots), emulacije pa so PCL6, KPDL 3 (compatible with Postscript 3).

No ja, mogoče za tebe Postscript ni važen, jaz pa vem, da je v mojih očeh tiskalnik, ki nima podpore PS-u ničvreden.

Na staro delovno mesto sem pred 5-mi leti naročil OKI C9400, takrat je to koštalo nekje 3 milijone SIT. Lahko ti povem, da deluje še danes in ni bil na servisu. Dvakrat je bil zamenjan Light-drumm, to pa je tudi vse. Mesečno se natisne približno 25-30.000 strani A4 in cca. 8000-9000 A/3. Štirje visokokapacitetni tonerji za ta OKI stanejo skupaj nekje 180.000 SIT.

ŠE ENO OPOZORILO:
Pripravi se na hude cene tonerjev, ki pa so po pravici povedano take: čim dražji tiskalnik kupiš, tem cenejše je zdrževanje, tonerji (v nekem smislu).
Recimo če bi zdaj kupil Samsung CLP-510 in se ti izpraznijo vsi štirje tonerji boš za tonerje plačal cca. 100.000 SIT ali več (novi tiskalnik stane dosti manje, meni se zdaj ne da pogledati, koliko).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Reso ::

Včasih smo imeli doma minolto "color page works pro 6" ali nekaj takega. Vglavnem bil je redki laserski barvni tiskalnik za 'zmerno' cene pred 5 leti. Od takrat ne vzamem nikoli več minolte za tiskalnik. Vsi papirji so se zatikali in si jih moral po koščkih vleči ven. Poleg tega se je printer 'umazal' z svojo lastno barvo in so ven leteli umazani sprintani listi. Nekaj napak je bilo še v zvezi z original mrežno kartico, ki je delovala počasneje kot tiskanje čez lpt port.

Sedaj smo vzeli najcenejši hp barvni printer in je odličen. Jaz vsekakor priporočam najcenejši hp in je problem rešen :)

ZLOky ::

Kot je bilo že kar nekaj popvedano: Pozanimaj se OBVEZNO za CENE tonerjev, pa si preračunaj na koliko časa jih boš moral menjat, pa pri nekaterih še valj...

Nisi povedal kaj boš tiskal, ali samo dokumente iz Offica, ali tudi kakšne fotografije, ter za kakšno velikost listov potrebuješ A4, A3, ali celo večji format.

V moji službi (samo še kak mesec - jaz, ne tiskalnik, hehehe) je poleg mene HP LJ 3550 barvni laser, en drug sodelavec ma tudi enega HP LJ barvenga laserja, samo serije 1XXX (vstopni model)-krš, zelo počasen, zelo ropota, kot da za vsako od 3+1 barv posebej tiska. Tale 3550 pa je našim potrebam v redu (zaenkrat 500 listov na mesec - glej slikco spodaj)


Tale 3550 pa ni primeren za fotografije, (sprobano s foto papirjem).
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Marchello ::

Hvala za pomoč!

Torej sedaj je v igri tudi OKI 5250, ki je dosti cenejši od prej omenjenega UTAX-a in ima isto LED tehnologijo. Tudi vzdrževanje naj bi bilo poceni - pravijo, da ni potrebno menjati valjev in bobna (sej ne vem če ga sploh ima), in je vse kar se tiče vzdrževanja samo menjava tonerjev...mi lahko kdo to prosim potrdi.

Lep pozdrav,
Iztok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za vse tiste, ki kupujete printer za lastno podjetje oz. kjer se bo delalo večje št. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
548282 (3035) noraguta
»

Printanje brez robov

Oddelek: Programska oprema
122486 (2235) simple
»

Nakup barvnega laserskega tiskalnika

Oddelek: Kaj kupiti
161886 (1581) Tea Time
»

[Laserski tiskalnik] - barvni do 100.000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
192394 (1992) glinik
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
324895 (4250) dolenska

Več podobnih tem