» »

rfactor - problem pri zagonu

rfactor - problem pri zagonu

vitamincek ::

Pred dnevi sem kupil original licenco igre Rfactor. Naložil sem novo verzijo omenjene igre 1.150, jo registriral preko spleta vendar pri zagonu se mi najprej izriše cez cel ekran sivina 2 krat zaporedoma in na koncu se mi prikažejo obrisi menuja, kateri nimajo ne vsebine ne oblike, s katerih je nemogoče kaj razbrati. V ozadju pa se normalno sliši zvok menuja igre.
Imam konfiguracijo AMD atlon 3500+ 64 bit, 1GB rama, Winfast Geforce A6600 GT TDH, Win XP sp 2,... Poizkušal sem posodobiti DIRECX na najnovejšo verzijo (8.8.06), reinstalirati najnovejše gonilnike Nividia 91.XX. Največ kar sem dosegel je, da pri novih drajverjih se mi sivina spremeni v črno barvo in ni videti popolnoma nič, samo zvok se sliši v ozadju. Poizkusil sem tudi namestiti starejše verzije istega špila, rezultat pa se ni spremenil. Okna xp pa imam nameščena popolnoma na novo.
Ima kdo kakšno idejo za rešitev omenjene težave, da bo špil nemoteno deloval? Hvala.
vitaminček
  • zaklenil: Mavrik ()

vitamincek ::

Kaj se res nobenemu ne sanja za kaj gre?
vitaminček

mtjz33 ::

Vprašaj na njihovem forumu . Drugače pa google (povezave verjetno ne rabiš, ali pač?)

vitamincek ::

Delno sem rešil težavico, tako, da sem instaliral osnovne winFastove gonilnike 6x.xx (Geforce 6600GT). Igra se je zagnala, toda takoj za tem se je pojavil nov problemček. Ta pa je, da se je igra že v menujih obračala zelo zelo počasi. Da sem prišel do kakršne koli dirke sem potreboval vsaj 5 minut. Za tem, ko sem hotel štartati na stezo se zadeva poganjala z 1-2 sličici na sekundo. Grozno. Zatem sem probal zagnatio še podobno igro F1 Chellange 99-02, kjer je bil padec FPS tudi očiten (iz 95 na 20). Na novejših gonilnikih 77.77 in 91.48 pa se mi na ekranu še vedno izriše samo črna ali samo siva barva, z zvokom igre v ozadju. Tudi AGP gonilnike od matične plošče sem instaliral, vendar rezultat je še vedno isti. Spremenil sem tudi resolucijo igre od 1280X1024 32 bit do 600x800 16bit, DX7-DX9, tudi razne filtre imam izklopljene pa še vedno zadeva šepa zalo počasi.
Ali je isto če imam instalirane original gonilnike proizvajalca Nvidinih kartic (npr. WinFast) ali originalne gonilnike od Nvidie?
Ali mogoče potrebujem kakšen program za popolno deinštalacijo gonilnikov?
Mi lahko kdo pomaga rešiti omenjeno težavo?
vitaminček

vitamincek ::

Včeraj sem poizkusil še enkrat deinstalirati grafične drajverje, pobrisati vse s programom driver cleaner pro, na novo instalirati drajverje in agp uli drajverje toda brez uspeha. Izklopil sem tudi cool&quiet nastavitev v biosu ter AGP aperture nastavitev spremenil iz 256 na 64 ampak vse za manj. Zagnal sem tudi 3D MARK 2005, kjer sem dobil skupni rezultat 38. Testi procesorja so pokazali,da je s procesorjem vse v redu, med tem pa ko so testi grafike imeli vsi oznako N/A.
Drugače sistem mi dela v redu. Problem so samo videoigre.
Kaj to pomeni, da mi grafika ne dela prav?
Se komu svita, kako bi moral postopati v tem primeru, da rešim problem grafike?
vitaminček

Engineer_SLO ::

nastavitve v biosu?

:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

vitamincek ::

Katere vrste nastavitev? AGP Aperture? Koliko mora biti optimalna vrednost AGP APERTURE 32, 64, 128 ali 256MB za 128 MB Grafikuljo in 1GB sistemskega rama?
Katere nastavitve so še pomembne za hitro in tekoče delovanje grafike?
Prosim za pomoč.
vitaminček


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unreal tournament + geforce 2 MX 64 MB ne gre skup

Oddelek: Zvok in slika
261979 (1344) R33D3M33R
»

Težava z grafiko

Oddelek: Strojna oprema
7833 (798) vitamincek
»

Je z mojim računalnikom nekaj narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
322113 (1513) AtaStrumf
»

Hercules8500Le

Oddelek: Pomoč in nasveti
442340 (1541) rap3r
»

Abit KT7-Raid in AGP???

Oddelek: Pomoč in nasveti
91575 (1405) ijatebi

Več podobnih tem