» »

izdelava procesorja

izdelava procesorja

slovencl ::

Kako lahko izdelajo procesor s povezavami debeline 90 nm (saj to pomeni 90nm tehnologija?), če jih izdelujejo z nekakšnim fotopostopkom z osvetljevanjem (če sem prav informiran), če pa je valovna dolžina svetlobe precej večja od 90 nm?

M@73Y ::

tako kot se ne ve izvirni recept Coca-cola tudi ti (mi) ne boš(bomo) vedel(i) kako izdelujejo te procesorje.
..jump into psytrance tunnel..

iMark ::

Ja kaj pa 65mn?.. se da dobit kakšen video o izdelavi proca? Bi blo res zanimivo videt...

gumby ::

je fotopostopek, le namesto (vidne) svetlobe se uporablja kaj z manjso valovno dolzino
my brain hurts

slovencl ::

Se pravi uporabijo nekaj, kar je podobno topu v elektronskem mikroskopu.

Če prav razumem izdelavo procesorja, oni samo "namečejo" tranzistorje na silicij, potem pa je vsa znanost v povezavah med njimi?

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..

gumby ::

ne ravno... sam proces izdelave cipov je dokaj kompliciran
v grobem se najprej naredijo well-i, nato tranzistorji in ostalo, kar je vezano na polisilicij - upori, kondenzatorji, diode, itd... na koncu pa metalne plasti, ki se skoraj izkljucno uporabljajo za povezave
klik za vec informacij
my brain hurts

iMark ::

Zdej sm sežagal enga starga Pentium 2, pa nevem kako je zdej to, ta silicij pa še vse te snovi v procu a to je zelo necarno, kr sm pol minute udihoval? No sej pol sm si dal eno masko gor kr mi je zlo čudno smrdelo :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

osvetljevanje TIV

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
475147 (4497) Brane2
»

Izolacija v procesorskem jedru

Oddelek: Strojna oprema
5884 (739) LUCCA_BRASSI
»

Intel na 65 nanometrih

Oddelek: Novice / Pomnilnik
82183 (2183) BlazP
»

Procesor - zakaj vsi rinejo v mikrone?

Oddelek: Strojna oprema
131740 (1413) rfmw
»

Bandwidth...

Oddelek: Loža
302900 (2547) Poldi112

Več podobnih tem