» »

Ukraden GSM - ogromen račun

Ukraden GSM - ogromen račun

inferno666 ::

Mam en hud problem, pa me zanima, če kdo pozna kakšno rešitev.

V Španiji so mi ukradli gsm (ulom v avto). V času med ulomom in blokiranjem telefona so tatovi nabili 170 tisoč sit računa.

Zanima me če lahko, kaj storim razen tega, da plačam. Ali ima kdo podobne izkušnje.

Operater je Simobil, gsm z naročnino valda, sem študent.

Morfejus1 ::

Dve možnosti sta: da plačaš, ali pa ne plačaš in upaš, da bo dolg prej zastaral, ko te bodo iztožili.

Morfejus1 ::

Preveri tudi kako imaš v pogodbi določeno ob katerem znesku te opomnijo, da imaš previsoko porabo. Slednje je namenjeno prav takšnim situacijam.

kekz ::

Mene nič ne opominjajo, pa sem imel nekajkrat tudi račun čez 60 jurjev. Sem precej na internetu, tudi v tujini.
To bi morali urediti podobno kot pri kreditnih karticah in take situacije zavarovati pri zavarovalnici. ;(

Vice ::

ne plačaš in upaš, da bo dolg prej zastaral, ko te bodo iztožili.
Se mi zdi ta tukaj dolg ne bo zastaral.

Tody ::

Če imaš dokaz (policijski zapisnik) kdaj je bilo v avto vlomljeno in od takrat naprej bi ti lahko če se dogovoriš stroške odbili, samo ne vrjamem ker kle se gre ubistvu tud za to da morajo oni neke stroške plačevat, ali je to za njih velik denar ali ne je pa od "človeka" odvisn

Shark-357 ::

Samo v info jaz sem upal pet let da bo zastaral dolg pri si-mobilu cca 60K ...dobil sem rubež na dom za 300K...no potem smo se zmenili in sem moral v tednu dni izkašljati 170K tako da ne se igrat pa čakat kao sej bo zastaralo ker ne bo...

Fizikalko ::

Zastarijo lahko le pregoni za kazniva dejanja, prekrške, itd. Tu pa bi šlo za (zasebno) tožbo podjetja. Nimaš pogojev. Sam si kriv, ker nisi takoj preklical kartice. Plačaj in se uči na napakah, ni druge.

Zeberdee ::

Mene opozorijo in odklopijo (če se ne javim) pri 50 tisočakih. Pri simobilu.

Ziga Dolhar ::

Glede zastaranja:

1. Zastaralni rok je, če gre za t.i. 'gospodinjske terjatve' po OZ 355/III, eno leto.

(V enem letu torej mdr. ne sme priti do pretrganja, kar tipično pomeni, da upnik vloži tožbo.)

2. Zastaranje je potrebno ugovarjat.

(Četudi preteče še tako veliko časa, sodišče zastaranja NE SME upoštevat, če tako ne zahteva stranka. Zgolj 'čakanje' in izogibanje obravnavam torej ne zadošča.)

Kaj več oz. natančneje pa bo povedal kak starejši kolega.
https://dolhar.si/

krho ::

@Zeberdee: Je to treba posebej naročiti?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Morfejus1 ::

Te bom malo popravil. Terjatev za telefon zastara eno leto po izteku leta, v katerem je zapadel račun. V tem primeru torej 31.12.2007.

Morfejus1 ::

Je pa tako. Če imaš denar je najbolje plačat če nimaš pa se dogovori za obročno odplačevanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morfejus1 ()

Belcebub ::

@ Zeberdee

Kaj pa če v morje padeš z GSM-om? :D
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

Ziga Dolhar ::

Koci2: Hvala za popravek. 355/II sem bral preveč površno.
https://dolhar.si/

mtosev ::

LOL. Saj si tudi sam kriv da so ti ga vkradli. Kaj pa puščaš GSM v avtu? :\ :\ :\ :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zeberdee ::

@ belcebub:
Potem pa si najebal.

@ [hueverkveščntmi]
Pojma nimam. Mene so klicali v Avstrijo, nekaj let nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

Belcebub ::

@ Zeberdee

Torej si ti najebal?
Mogoče bi pa potem moral še malo v tequilo namočit >:D
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

Zeberdee ::

Uporabljaj pm

iggy ::

DEJ mtosev ne oglašej se a prov k neveš kako je če ti ulomijo v avto ok?

Če ne veš kako pomagati bodi raje tiho in se zadrži glede tvoji LOL itd. sranja!
Hey, you're fat!

mtosev ::

Seveda da vem, fotru so tudi v Italiji. Pa ni nič naredo. Samo je pred domov prišo in je rabil iti na servis vrata popravit. >:D >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

MadMax ::

Ne vem, zakaj bi ti v takem primeru provajder šenkal omenjeni znesek, nenazadnje je večino zneska on plačal tujemu operaterju.
Z njim imaš sklenjeno pogodbo in on je svoje obveznosti izpolnil.
Zavarovanje v obliki limita pa je tako ali tako možno le v okviru domačega omrežja, ker pri roamingu tuj operater ne pošilja računov vsako minuto, ampak v določenih intervalih, ki sigurno niso krajši od nekaj dni.
Plačat in bit pazljivejši prihodnjič (fon vsaj ugasni če ga pustiš brez nadzora, pa zahtevo po PIN imej aktivirano).
Vsako nadalnje jamranje in izmikanje plačilu je odraz nesprejemanja odgovornosti za svoja dejanja.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Fizikalko ::

Agreed.

Izak ::

Mogoče kdo ve kaki pri mobitelu določiš mejno vrednost? Alarm že mam, ampak te samo obvesti o prekoračitvi in ne blokira.

inferno666 ::

Se mi je zdelo, da bo potrebno zadevo plačati.

Jan987 ::

Vseeno poskusi jit gor in se zment za mal mn. Škodit ne more. Če ne drugega ti bodo ponudil kakšno dobro možnost odplačevanja.

inferno666 ::

Zadevo bom danes poiskušal urediti. Upam da dobim možnost čim večih obrokov, ker drugače bo pa faks trpel, ker bom malo več delal.;(



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opomin pred izklopom za "neplačan" račun izpred dveh let?!

Oddelek: Loža
335289 (3541) St235
»

T2 "terjanje za nazaj" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5012056 (8516) MadMicka
»

Blagajničarka zaigrala 131.400 eur

Oddelek: Loža
273849 (2691) cortez
»

Pravno vprašanje glede terjatve

Oddelek: Loža
122556 (1730) Ziga Dolhar
»

Plačilo kazni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110214 (8101) Airskull

Več podobnih tem