» »

Mobitel UMTS in Videotelefonija

Mobitel UMTS in Videotelefonija

roli ::

Pred kratkim sem na mobitelovi spletni strani opazil,da sedaj omogočajo UMTS tudi za mobi uporabnike.Seveda ves navdušen vzamem moj telefon (SE K600i) in pošljem sporočilo za aktivacijo videotelefonije in podobnih stvari.Dobim sporočilo naj resetiram mobitel......Po resetu se mobitel prižge in nekaj časa išče omrežje,nato pa obupa in ostane na GSM.Seveda je čisto razumljivo,da okoli Dol. Toplic in Straže ni UMTS signala,ker to pač ni mesto.Moj bratranec ima enak mobitel,vendar živi 2Km stran od Novega Mesta.In uganite kaj: SPet ni UMTS signala.Vendar se mobitel hvali z ogromno pokritostjo.....Moram poizkusit UMTS omrežje v centru mesta,poleg Mobitelovega centra.Ampak čudno je,da na ogromno mestih ni UMTS signala.Imam občutek kot,da zanalašč ne hitijo z upgradeom central,ker nebi radi,da imajo ljudje zastonj video klice.

Torej zanima me vaše mnenje in,če imate mobitel,ki podpira UMTS povejte kje imate signal.
http://www.r00li.com

u.m. ::

Imam telefon ki omogoča UMTS nokio N70. UMTS signal pa dobim skoraj povsod (živim v MB), pa tudi drugod imam signal. Je pa res da je signal najbolje pokrit na avtocestah po sloveniji.

jest10 ::

Vendar se mobitel hvali z ogromno pokritostjo.
In se tudi upravičeno hvali. Le ti zgleda ne razumeš bistva.
Hvali se koliko % prebivalstva ima pokritega in ne koliko % ozemlja. UMTS imajo vsi večji kraji, po vaseh ga pa še nekaj časa ne bo.

Feanor ::

Do kdaj pa bo ta videotelefonija zastonj?

Jaz jo namrec se kar uporabljam, pa ne bi glih rad, da bi kar naenkrat dobil velik racun... :O
_____________________________________________________
No keyboard detected. Press F1 to continue... [;)]

roli ::

Zastonj bo menda do konca leta.

Pokritost prebivalstva je čuden pojem.Se mi pa zdi čudno,da človek,ki je 2km stran od mesta nima UMTS signala.
http://www.r00li.com

klemen22 ::

po vaseh ga pa še nekaj časa ne bo

No po nekaterih vaseh še vedno NE lovi niti signal druge generacije (gsm) kaj šele signal tretje generacije (t.i. UMTS):\
Pa tudi v Ljubljani so precejšnji izpadi 3g signala če se gre v kak bolj zakoten del ali nekam stran od centra na kakšen izlet. Takrat mobilnik velikokrat preklopi na navaden signal. Tako da je ta pokritost precej begajoča.
Ja in Mobitel (ter vsi ostali operaterji) pač pokritost s signalom merijo % prebivalcev in ne % ozemlja kar je precej smešno saj že da pokriješ Ljubljano + Maribor + Celje imaš kakih 40% pokritosti:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Nasty ::

Se mi pa zdi čudno,da človek,ki je 2km stran od mesta nima UMTS signala.


Pozdravljeni!

UMTS bazne postaje pokrivajo veliko manjše celice kot GSM ali še prej NMT bazne postaje. Poleg tega celice, ki jih pokrivajo bazne postaje na nek način "dihajo", kar pomeni, da se področje pokrivanja ene bazne postaje oža s številom uporabnikov, ki so prijavljeni v UMTS omrežje (oziroma opravljajo storitve preko njega). Tako je potrebno za pokritost nekega kraja postaviti nekajkrat več anten kot pri GSM sistemu.

Težava se seveda pojavi tudi v večjih mestih, kjer so UMTS antene sicer zelo gosto postavljene - ko večje število uporabnikov koristi storitve 3g omrežja, se celice zopet krčijo in čisto možno je, da v centru Ljubljane ostanete brez UMTS signala (še dobro da zaenkrat število UMTS uporabnikov ni tako veliko :D ).

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nasty ()

ahac ::

Tako je potrebno za pokritost nekega kraja postaviti nekajkrat več anten kot pri GSM sistemu.


Tega se je Mobitel zavedal, ko je kupil koncesijo.
Pa je kljub temu pokril samo 70% prebivalstva, namesto 90% (kolikor je koncesija od njega zahtevala).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034767 (19871) Veron
»

menjave mobilnih operaterjev

Oddelek: Mobilne tehnologije
254094 (3603) Lonsarg
»

T-2 in mobilna telefonija (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
689081 (6196) nekdo123
»

Mobitelov internet???

Oddelek: Mobilne tehnologije
176098 (5550) ahac
»

Ker Kekec bo plaču 15.000 sit /mesec za UMTS (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
867195 (5576) CaqKa

Več podobnih tem