» »

Iz Googla me preusmeri na neke čudne strani

Iz Googla me preusmeri na neke čudne strani

hysteria ::

K iščem po googlu in mi izpiše strani, me po kliku na povezavo ne poveže tja, temveč čisto na eno drugo XY stran. Npr kot bi v google vtipkal "slo-tech" in nato kliknil na povezavo, pa bi me namesto na www-slo-tech.com povezalo na www.krneki.com



Ko pol kliknem še enkrat na to isto povezavo, odpre pravo stran, včasih moram kliknit tud večkrat. To se pojavlja samo včasih, nekatere strani mi normalno odpre iz prve. Ad aware mi ni našu nobenga sranja na kompu. Any help?

Osprey ::

Jao, prva stvar, ki jo naredi: ZAMENJAJ BRSKALNIK! Sorry, samo nisem mogel z malimi črkami.

ERGY ::

Pobrisi hosts file.

Gwanaroth ::

Natancneje c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts
Lights often keep secret hypnosis..

kklemenss ::

namesti si kake antisypware programe ter si prepucaj računalnik.

AndrejS ::

@Grudge: Čudno da nisi napisal zamenjaj računalnik >:D Ne morem si pomagat ... LAMER

AntiSpyWare in Antivirus bosta že nekaj našla!

PARTyZAN ::

Potem pa firefox/opero gor, da se svinjarija ne bo znasla na tvojem pcju ponovno :P.

Osprey ::

@AndrejS: sorry ampak nimam dovolj velikega IQja, da bi ugotovil, kaj si mislil s svojim komentarjem. Očitno tudi ti ne, da bi razumel mojega.

Torej, še enkrat, če ne bi uporabljal IE, se ti to najverjetneje ne bi zgodilo.
Pač težko razumem ljudi, ki se pritožujejo, da se jim računalnik čudno obnaša, kot glavni browser pa še vedno uporabljajo Internet Explorer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

pirat ::

@Grudge
Očitno imaš potem velike težave z razumevanjem kar precejšnjega dela svetovne populacije - si morda že pomislil, da je morda problem vseeno v tebi?

Človek je spraševal nekaj, ti pa mu težiš z izbiro brskalnika. Ne boš verjel, IE eni uporabljamo že leta, pa ni nobenih težav.....

Osprey ::

IE se seveda da uporabljati tako, da je varen, v mislih imam predvsem uporabo varnostnih con, kar pa na žalost obvlada malo ljudi. Oseba zgoraj tega očitno ne počne in ima težave v najboljšem primeru s spyware-om in prva stvar, ki bi ji jo priporočal, je zamenjava brskalnika. Saj ne rabi tega narediti. Lahko reši trenutni problem in vztraja. Ampak čez en mesec bo imel naslednjega. Ne govorim v 3 dni, kar nekaj "povprečnim uporabnikom", ki sem jim zamenjal IE s Firefoxom, okuženost s spyware in podobnim sranjem sicer ni izginila, se je pa enormno zmanjšala. To so dejstva. Zato vsakemu najprej priporočam to in tisti, ki so to naredili, še noben ni šel nazaj na IE. Nasprotno, šli so na Firefox zaradi varnosti, sčasoma pa začeli uporabljati dodatne funkcionalnosti, ki jih nudi, tako, da jim IE več niti funkcionalno ne bi ustrezal (ne govorim o IE7, ki še ni izšel).

izi12 ::

Lep pozdrav !

Imam podoben problem, vendar uporabljam Mozila Firefox.

Ko kliknem na katerokoli spletno stran me preveze na kaksno drugo.

Prosim za pomoc.

Lep pozdrav !

izi12

bluefish ::

si poskusil tisto, kar je napisal ERGY?

izi12 ::

c:\WINDOWS\system32\drivers\etc , potem tu notri pa ne najdem nobene datoteke oz. mape hosts

bluefish ::

je mapa popolnoma prazna?

izi12 ::

v njej so 3 datoteke : networks, protocol, services

Tudi ko v iskanje napisem hosts mi nic ne najde

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: izi12 ()

bluefish ::

odpri notepad in vanj prilepi tole:

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost


Nato File > Save As... > pod File name vnesi Hosts, Save as type pa nastavi na All files in shrani v prej omenjeno mapo. Resetiraj računalnik in poskusi znova z iskanjem,...

izi12 ::

v katero mapo naj shranim? V mapo etc? ali da naredim mapo hosts?

Hvala ti za odgovore !

bluefish ::

v mapo etc.

izi12 ::

Ok, to sem naredil, restartal racunalnik, vendar sedaj imam drug problem : google ne dela

izi12 ::

Lep pozdrav !

Danes mi je google spet zacel normalno delovati in sem ugotovil, da imam se vedno isti problem.

Hotel sem iti na slo tech in me je preusmerilo na neko xy stran, ceprav sem naredil, kar si mi napisal zgoraj.

Hvala za odgovore

LP!

izi12

jan01 ::

Kaj si ti ne da povedat, da posnemi kak pameten antivirus(avira, avast, kaspersky,) + antispyware: superantispyware, malwarebytes antispyware ?! DOkler ne narediš vsaj osnove, ne sprašuj

izi12 ::

NOD32 ni vredu ?

Z njim sem preskeniral racunalnik in mi ni javilo virusov.

ABX ::

K iščem po googlu in mi izpiše strani, me po kliku na povezavo ne poveže tja, temveč čisto na eno drugo XY stran. Npr kot bi v google vtipkal "slo-tech" in nato kliknil na povezavo, pa bi me namesto na www-slo-tech.com povezalo na www.krneki.com



Ko pol kliknem še enkrat na to isto povezavo, odpre pravo stran, včasih moram kliknit tud večkrat. To se pojavlja samo včasih, nekatere strani mi normalno odpre iz prve. Ad aware mi ni našu nobenga sranja na kompu. Any help?


Virus.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

KoMar- ::

--> 28. avg 2006 <--

logout ::

Komar, očala si obriši in preberi še enkrat od začetka do konca vse, preden se afnaš.

L.p., Kloko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj mi ne odpre samo ene določene strani?

Oddelek: Omrežja in internet
287694 (3734) BorutK-73
»

Kako zaklenem spletno stran?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171190 (1067) [D]emon
»

Shranjevanje v Hosts file

Oddelek: Pomoč in nasveti
82050 (1988) Mendex
»

Virusi in druga svinarija

Oddelek: Pomoč in nasveti
324046 (2972) grofsi
»

Kako narediti, da je krneki.com enako kot www.krneki.com?

Oddelek: Omrežja in internet
61296 (1151) Microsoft

Več podobnih tem