» »

kako ugasniti računalnik ob določeni uri?

kako ugasniti računalnik ob določeni uri?

mkonci ::

Hallo!

Mam vprašanje, kje naštimat da se mi računalnik ob določeni uri prižge? Oziroma ob določeni uri ne dela več internet?!

Gre za dva mulca ko jih bo pazila stara mama in ker sta mahnjena na net, bi sedaj tu uskoču jst in bi jima ob 22:00 naredu tko, da bi se jima ob tej uri ugasnu računalnik. Seveda sta pametna in bi onadva računalnik vžgala nazaj, sam tuki bi pa uporabu kak netlimiter, ko bi od 22:00 do 7:00 prekinu povezavo?

A mi lahko kdo svetuje, ampak to bi rabu čimprej

glinik ::

Preprosto, kličeš na Arnes oz. kjer pač imate internet. Prosiš jih, da ga izklopijo ob določeni uri :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

mkonci ::

ja obstaja problem jst sem v isti hiši, isti internet, sam jst pa nebi šel že ob 22:00 spat :D

Fatboyslim ::

Izklopiš varovalke :D

muzičar ::

Potem imate kako mrežo? Wirelles mogoče? Če ja potem bo zelo lahko. V router nastavitvah imaš opcijo kdaj prenehaš "share"-at net torej kdaj izklopiš WAN.

mkonci ::

ni brezžičen prenos, oni zgoraj imajo od SIOLA modem (velik črn) mi spodaj imamo ruter, izklopiti bi moral računalnik in net zgoraj

muzičar ::

Torej imate "žično" mrežo. No povej mi zakaj imata onadva modem če imaš ti ruter???? Ti imej modem, zveži z ruterjem in na ruterju naštimaj urnik kdaj bo internet in kdaj ne.

Alternativa je da nastaviš password v XPjih in daš gor timed shutdown (tega ne smeta vedeti) program, ki ugasne ob določeni uri komp, ko ga bota nazaj prižgala bota brez gesla in tako ne bo rač.

mkonci ::

Ja to je to mi je ušeč, kje pa naštimaš da se računalnik ugasne?
Tisto s pass ne bi uporabil, ker pol zjutri al pa ko bosta pršla iz šole ne bosta mogla v rač brez mene, tu bom raje netlimiter dal
al pa kej podobenga če kej poznate (kak podoben program).

ruterja ne morem premikat, sej so oni gor lastniki, jaz sem sam podnajemnik :8)

kajpravis ::

Pred nekaj dnevi je bila podobna tema in odgovor je bil uporaba programa time boss.

jernejl ::

Najprej naj razčistimo nekaj stvari: nobena softverska zaščita ni dovolj dobra, da je ne bi povprečni mulc z nekaj znanja zlahka obšel. Še najbolj varno je, da računalnik kar zakleneš v trezor.
Če zakleneš operacijski sistem, je mulcu najbolj enostavno obiskati kolega in si sposoditi linux live cd, in je v dveh minutah na internetu. Tako da: najmanj, kar moraš še narediti je, da v BIOSu onemogočiš zagon OS iz drugih pogonov ter BIOS zakleneš z geslom.

Niti nisi povedal, kateri OS imaš. Predpostavimo, da imaš Win XP (to je najpogosteje). Lahko si omisliš dodatni program, sicer pa je možno tudi v samem WinXP OS nastaviti Logon time za vsakega uporabnika. Če otroci še nimajo svojega uporabniškega imena, jim ga kreiraj - seveda jim ne smeš dodeliti administratorskih pravic.
Nato v ukazni vrstici vpišeš:

net user uporabniskoime /times:M-F,8am-8pm; Sa,8am-5pm;Su,8am-1pm

Tako nekako nastaviš čas prijave od pon-pet med 8.00 in 20.00 itd.
(Da te omejitve kasneje odpraviš, napišeš: net user uporabniskoime /times:all)

Ampak to še ni dovolj, saj na tak način samo onemogočiš prijavo v sistem izven dodeljenega časa. Poskrbeti moraš še za samodejno odjavo izven tega časa. Najbolj enostaven način je,da napraviš batch skripto za odjavo. Ustvari datoteko s končnico .bat ter vanjo zapiši:
shutdown -r -t 30

Ta ukaz ponovno zažene računalnik po 30s zakasnitvi (Namesto 30s priporočam nastavitev 0, da ne bi uporabnik slučajno prekinil ukaz z ukazom shutdown -a). Nato v razvrščevalniku poslov (scheduler) nastaviš samodejni zagon te datoteke vsak dan ob poljubnem času.
Razvrščevalnik opravil (Shceduled tasks) najdeš v nadzorni plošči.

kopriva ::

Glede tega batch fajla + Schedulerja ...

Meni se zelo pogosto naredi tako da, da se mi kak program noče zapret in se mi pojavi okence o napaki ... A je možno v tisti batch skript dodat še kako komando, da naj ga "nasilno" zapre oz. vse takšne jamrajoče programe? In seveda, ali niso potem morebitne posledice prehude? Hvala!

mkonci ::

hvala jernejl bom probal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

kilergas ::

Pomoje sta ze tko brihtna ,da bosta nekako prisla na to stran po nakljucju, zadela to temo in prebrala jernejl odgovor in si z veseljem zapekla live linux cd :) in odpade vsa harmonija caranja.

TEDY ::

mislim, da shutdown -f nasilno zapre programe.

mkonci ::

sem stvar sprobal tisto s net use xx /times:M-F, 8am-6pm; deluje sam mal čudno, izven tega časa se ne morem sploh logirat? OK tudi dobro. Probal sem še narediti tisti batch file pa mi nekako ne gre, file sem odpru beležico, napisal tist ukaz, pol pa v dosu spremenil txt v bat. Ta flie sam po sebi deluje, ker če kliknem na njega se začne odštevanje... Problem je drugje, ko sem to vstavil v sheduler mi je napisalo naslednje: USTVARJENO JE BILO NOVO OPRAVILO
VENDAR SE MORDA NE BO IZVAJALO KER PODATKOV O RAČUNU NI MOGOČE NASTAVITI
NAPAKA
0X80070005:Dostop zavrnjen.
To sem delal v administrator načinu! Kaj sedaj?

Aja še to ustvaru sem še enega administratorja, tko da mam zdej 2, kako hudiča se lahko tega X znebim? kje ga lahko zbrišem?;((

matjazx ::

To ti napiše, če nimaš nastavlenga passworda.

mihec87 ::

Hm zanimivo ce si ti podnajemnik kako lahko potem ti njim net omejujes?

Torej ti bi rad to tako nrdil da bi pac teb verjetno net hitej delal.a?

mkonci ::

ja matjazx kateri pass si mislu?

mihec87 narobe si zastopu, starši od tamalih grejo na dopust sami, male merka mama, da pa ne bosta visela samo na netu so me prosili naj jim ga omejim za 1 teden:)

glinik ::

Ti si pa dober podnajemnik :D Če bom kadaj oddajal stanovanje te pokličem :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

ola ::

kaj pa če bi enostavno geslo nastavil za uporabnika ? Nebi imel teh problemov .
( če je že omenjeno se opravičujem, se mi mudi)

Pyr0Beast ::

Kaj pa kakšno časovno stikalo, gor pa rukneš adapter od modema, da se ugaša prižiga ob določenem času ?
Samo bi moral tisto obvestilo o povezavi izklopiti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mkonci ::

sem rešu problem z TIME BOSS!
deluje, zaenkrat, ker sta še bol mala telebana :D

EagerWolf ::

Enostavno naštimaš na routerju ... Na MAC address pa je ... Lepo od kdaj do kdaj internet dela ... Za shutdown je pa ni čez analogne ure k jo skriješ nekam za omaro pa prevežeš gor kabl...

LP
I never eat a pig couse a pig is a cup!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

batch fajl iz txt (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
658909 (7570) b3D_950
»

Opravilo, ki ob določenem času omogoči drugo opravilo in ga potem spet onemogoči...

Oddelek: Operacijski sistemi
121459 (1242) Mercier
»

Program za automatsko zaustavitev sistema

Oddelek: Programska oprema
81430 (1290) @ljash
»

Avto start program ???

Oddelek: Programska oprema
161812 (1557) Madafaka
»

Avtomaticno ugasanje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161766 (1517) Highlag

Več podobnih tem