» »

prosim pomoč ka bom znorel...

prosim pomoč ka bom znorel...

xdejvid ::

glavnem, pripeljem rač. v mb z mojim novim vgrajenim vodnim hlajenjem Thermaltake BIGWATER! rač. laufal na začetku v redu, šlo ok, in začel iz dneva v dan ratat bolj nestabilen oz. je začel blokirat na hipe! in potem se je začel kaos! ko mi je prekipelo, sem sformatiral disk (eno particijo, druga ostala nedotaknjena) in na novo naložil windowse! mislim, da mi enkrat ni sformatiral v redu in napisal " disc may be damaged", drugič je napisal "computer must be shut down to prewent damage". In potem je v tretje šlo, naložil windowse, laufalo, naložil gonilnike in še potem SP2, a mi nekje na sredi nalaganja SP2 spet pojavilo opozorilo (blue screen) "computer must be shut down...". in potem se ni več zagnal pravilno! enkrat napisalo "disc read error" in po večkratnih poskušanjih uspelo, a potem spet začel blokirati, neke read error napake v namizju itn, ga resetiral in potem napisalo "windows could not start, because one of file is missing or corrupt" in windows se ni zagnal in spet na novo naložil a vseeno jeb*! antiviruse sem mel kaspersky, bitdefender, panda...

v glavnem popizdi* do konca! je*e in je*e!!!!!!!!!!!!!!!!!

P4 3.0 GHZ
512 MB rama
X 600 PRO
160 Gb Maxtor
ASUS P5GD1 PRO

meatwaad ::

Ce ne ves kje je vzrok, izklopi vse nepotrebne komponente, vzami kartice ven ipd, razen grafike in diska. Potem preveri temperaturo v BIOSu in lahko da je to vzrok za sesuvanje. Naslednji vzrok je lahko defekten ram, testiraj z memtest86.

riba43 ::

Ko sem jaz imel enake probleme, se je na koncu izkazalo, da je šla MOBO k vragu. Pravzaprav so bili elektroliti na napajanju napihnjeni. Za vsak slučaj jih poglej.

LP

Feanor ::

Mogoce pa vodno hlajenje ni dobro montirano? >:D

Potem se procesor al pa plata pregreva, ko pa doseze doloceno temperaturo, plata zaradi varnostnih razlogov (da ne skuris cesa) ugasne racunalnik.

Ce je to to, potem bodi raje plati hvalezen (saj bi drugace kaj skuril) in malo preveri zadeve...:D
_____________________________________________________
No keyboard detected. Press F1 to continue... [;)]

TriDvaEna ::

Pri prevozu računalnika je gotovo računalnik nekam treščil, ker se ta napaka pojavlja vedno takrat kadar so na disku slabi sektorji.
Zaženi scandisk, ali pa kak drug program za testiranje diskov (npr. Drive fitness test), pa boš videl.

Skratka disk je šel po gobe.

Feanor ::

Ni nujno, da je sel disk po gobe, lahko se je sam kak (bistven) sektor spremenil.:\
_____________________________________________________
No keyboard detected. Press F1 to continue... [;)]

TriDvaEna ::

Testiraj disk s PowerMax ali pa z MaxBlast ker je disk maxtorjev, potem pa še ti ostane low level format ali pa zero write .

Če to ne pomaga, pa pomaga štacuna.

kingkong ::

lahko si pomagaš z ultimatebootcd (www.ultimatebootcd.com), kjer boš našel vse potrebne progrma za preverjanje stanja tvojega kompa.
lahko pa narediš tisto kar naredi vsak serviser: odklopi vse komponente razen tistih, ki jih nujno rabiš. začeni rač in počakaj nekaj časa. če se ti ne sesuje dodajaš počasi komponente in tako boš dobil tisto, ki povzroči sesuvanje kompa. zamudno a pomaga.

Alexius Heristalski ::

Mogoce pa vodno hlajenje ni dobro montirano?
Potem se procesor al pa plata pregreva, ko pa doseze doloceno temperaturo, plata zaradi varnostnih razlogov (da ne skuris cesa) ugasne racunalnik.
Ce je to to, potem bodi raje plati hvalezen (saj bi drugace kaj skuril) in malo preveri zadeve...

To ni to.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Gwanaroth ::

99% sem preprican, da je sel disk.

Sem imel isti problem. Pripeljal kisto iz LJ domov [po malo bolj adrenalinski poti] in na Maxtorju 60gb so se pojavli bad sektorji. Cez kaksen mesec je disk postal popolnoma neuporaben.
Lights often keep secret hypnosis..

meatwaad ::

In se je splacalo sparat pri avtocesti?

Gwanaroth ::

Seveda se je, sem vsaj lepe stoparke pobral :D
Lights often keep secret hypnosis..

Gionni ::

Js bom kr tukaj vprašal:
Imam težave z inštalacijo Windows SP2. :( Med inštalacijo se mi napiše tole:
The product key used to install Microsoft Windows may not be valid...
A ima kdo kakšno idejo? Prosim za pomoč!

TriDvaEna ::

A lako težavo mal bolj podrobno opišeš?

Kdaj med samo inštalacijo se ti to opozorilo prikaže (med kopiranjem datotek, med registracijo, med...)?

Romčy ::

Probaj dat drugi disk noter in naloži winse, sposodi si kje par giga disk. Mislim da je ali pa še bo če ti bo ratalo nekako ga zalaufat šel disk u večna lovišta. sem skoraj 100%, sem imel dosti takih compov na popravilu

Myth ::

Gioni, pravila ne dovolijo govori o tem kako zaobiti validating key. Jaz pa ti lepo priporočam da prebereš readme.txt, tam vse not piše. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Gionni ::

Ej, js vaju nč ne zastopim.

TriDvaEna ::

A to inštaliraš iz original XP CD-ja?

Imaš telefonsko številko na kateri rečeš da se je mlinček podrl, poveš kodo, oni tebi in strvar je rešena.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik začne delovati počasi

Oddelek: Strojna oprema
6670 (455) BorutO
»

Trdi disk umira? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5112459 (9710) radmannsdorf
»

IDE ali disk problem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5958 (883) ender
»

zmrzovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
261589 (1245) ___
»

mi je crknil trdi disk????

Oddelek: Pomoč in nasveti
172387 (2267) Tomay

Več podobnih tem