» »

Kako nastaviti skype za internet radio klice (eter)

Kako nastaviti skype za internet radio klice (eter)

nokia6310 ::

Iz tehničnega vidika sem našel tole na internetu, pa me zanima kako tole izvesti, seveda za tiste ki imate kaj pojma o audio sistemih in njihovem povezovanju:
Takole piše:
1. Grab an extra sound card. Check out
for a good cheap card.

2. Install the card, and set Skype up to use that card.

3. Run the Line Out from that card (the caller's voice) into one of the channels on your mixer.

4. Setup one of the Aux outputs on your mixer so that it sends every single channel except the caller's voice (the line coming from the new card). That
creates a "mix-minus" feed without the caller's voice, which is sent back to the caller. Connect that to the Line In on the new sound card.

You can now continue to use your mixer as usual. When you have a caller on the line, either unmute their channel on the board, or increase their volume
to an audible level. There is no need for switching anything.

I've got this setup for my show with Skype running on two separate computers. I have SkypeIn, so callers can call that number. But, I went one step further
and got a toll free number that forwards to my SkypeIn number. If someone calls the tollfree, the call will be manually answered on one of the two computers.
We can then patch them into the mix by raising their volume. If another caller calls the toll free, it goes to the 2nd Skype machine where it is answered.
We can then feed the second caller into the mix by raising their volume. Each caller gets their own mix-minus (their own Aux channel), and so we can have
two callers to our toll free on the air at once. Pretty cool!
Zdaj se mi poraja vprašanje kako tole tehnično izvesti?
Katera mešalka je za to najbolša dj ali običajna?
Zadeve si ne predstavljam kako naj bi zgledala ali potrebujem 2 računalnika, da bom to izvedel ali sta dovol samo 2 zvočni kartici v enem?
No vglavnem upam, da se bo našel kdo ki ga bo to zanimalo pa da bomo naštudirali nek sistem.
Imel bi svoj internet radio, pa bi folk rad spuščal v eter klicali pa bi prek skypa, msn pa bi bila druga opcija.
Hvala vsem za pomoč.

nokia6310 ::

Kaj res nobeden nima izkušenj s povezavo mešalk pa zvočne kartice?
Rad bi imel radio pa klice za glasbene želje klicev nebi sprejemal po telefonu ampak po skypu itak pa ne vem ne za eno ne za drugo kako se točno poveže, da deluje.
A če bi imel dve zvočni eno integrirano drugo pa ne bi delovali obe dve istočasno ali ne?
Ali bi se ko bi v biosu vklopil integrirano ta katero uporabljam zdaj izklopila?
Če nihče ne ve odgovora potem mi svetujte vsaj kje naj zastavim svoje vprašanje, pa morda dobim pomoč.
Rad bi kupil mešalko in vse kar potrebujem samo nažalost ne morem če niti tega ne vem katera mešalka ima funkcije katere jaz potrebujem, prodajalci pa tudi ne vem če bojo imeli ravno veliko pojma o tem ali pač.
Hvala vsem za pomoč.

Širajzl ::

Poklič na rtvslo, zadnič sm slišu, da so mel prvič intervju preko skypa!
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

nokia6310 ::

Širajzl:
Nisi dobr razumu:
Jst bi rad, da bi poslušalci klicali v eter in da bi jih jst vzel notr tako, kot to počnejo na radijskih postajah. Logično je, da si pomagajo z mešalko zato, da lahko korigirajo kanale pa da pošljejo klicočemu poslušalcu feetback (signal radija v katerega pa ne more vstopati dokler ga tehnik z reglerjem ne spusti v eter) povedano po domače poslušalcu je treba preprečiti, da negrejo "neumnosti ki jih govori morda medtem, ko čaka da pride na vrsto in se vrti glasba v eter in ravno zato je potrebna mešalka samo ni mi jasno kako te zadeve povezati z računalnikom, da bodo delovale in pa tudi katera mešalka to omogoča prepričan sem, da se da tudi z ne ravno profesionalno opremo doseči zadovoljive rezultate in ne zapraviti preveč denarja.
Drugo je pa to kar si ti omenil sepravi samo snemanje intervjuja to lahko tudi jaz naredim celo en program obstaja za te zadeve, pri klicih je pa zadeva malo bolj komplicirana samo vseeno hvala. Rtv-jevci so mi pomagali pri izbiri digitalnega diktafona pa upam, da mi bojo tudi tukaj lahko. Upam, da so zdaj zadeve malo bolj razumljive.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSKJ in nova beseda

Oddelek: Loža
122154 (1612) Ejsi_Disi
»

Steve Jobs odstopil z mesta generalnega direktorja Appla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11928106 (20909) CoolBits
»

Glasbeni izrazi v angleščini

Oddelek: Sedem umetnosti
176216 (5830) embe
»

Pomoč pri MySQL in PHP...

Oddelek: Programiranje
161736 (1604) darh
»

Zvok z vecih cd-romov?

Oddelek: Zvok in slika
142034 (1805) Justy

Več podobnih tem