» »

Računalnik se ne prižge

Računalnik se ne prižge

brezimni ::

Bil pri kolegici in mi pravi da se ji več računalnik ne prižge, noben ventilator čisto nič. Odprem kišto pogledam lučka na plati sveti, ker sem sumil nevihto sem mislil da je malo skupil napajalnik, prinesem drugega ga gor pirklopim ista stvar pc se ne zažene ne na gumb ne z stikom na konektorju. Probal resetirati bios, imel celo noč računlanik izven elektrike, z baterijo veni. Pa nič ne pomaga. Pc je bil sicer vklopljen ko je grmelo, a ker ima še v hiši še 2 računalnika, in vsi trije so povezani preko ruterja na internet. vse naprave v hiši delujejo normalno razen tega nesrečnega pcja. Nek kolega mi je rekel da bi bilo možno da bi preko mrežnega kabla dobil kaki sunek in ga bi to lahko onesposoblo. Še en pa pravi da naj bi bil zasičen in ga je treba razelektriti, oz razmagnetit. Sicer je verjetno a ne vem kako naj to naredim. Ali kaj še lahko probam, kondenzatorji so vsi videti vredu. Sem imel že 1 podoben problem tam pa je plata začela delovati komaj po kakih 3 tednih, kar sama od sebe (ko sem jo še zadnjič sprobal če dela ali ne, da jo vstran zabrišem).
Kaj mi je še za narediti (plato menjaj pa bo delalo spet)

dejansan ::

če imaš možnost začni testirati posamezne komponente
dejansan

Shark-357 ::

Če ni napajalnik je 100% plata.

m1h4 ::

Jest imam podoben problem, preberi tukaj Računalnik se ne prižge

ab1tone ::

tud kondeznatorje poglej če so se kej zredili na plati :)
ab1tone


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rx 470 in R9 390 - zavrnjena stvarna napaka/garancija

Oddelek: Strojna oprema
151778 (1050) D3m
»

Nov računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5813105 (12104) solatko
»

Nov računalnik se po tednu dni uporabe ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
131380 (962) StajercSSS
»

Moč napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
393805 (3249) #AzZey
»

Ko odložim slušalko na telefonu se mi zažene računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
549046 (4024) Daniel

Več podobnih tem