» »

Nov računalnik se po tednu dni uporabe ne prižge

Nov računalnik se po tednu dni uporabe ne prižge

StajercSSS ::

Sicer še računalnika nimam pri sebi,ga mogoče jutri dobim.
V glavnem je ta fora, da so me klicali, da se več ne prižge. Računlanik bil sestavljen pred tednom dni. Nabijale so se igre na njem,vse do danes,ko se ne prižge.
Nimam še pojma kaj bi lahko blo,bom jutri probal. Sumim pa,da je kriv napajalnik,možno pa kaj drugo.
Zanimajo me kaki predlogi za vnaprej,kaj bi lahko blo,ker mi je smešno to,da dela teden dni,pa že crkne. Konfiguracija je ta,z razliko nekaj malenkosti (disk Seagate Baracuda, nek poceni pekač):

slikica



Ne vem,ali majo v hiši duhove, ali pa je elektrika zjebana,ker redno zrkujejo aparati. Nov hladilnik x2, monitor, drug monitor tudi že nekaj utripa (crt), grafična, pekač, nov računalnik, televizija x2 (po popravilu še enkrat),itd.. 8-O Bo treba začet k maši hodit.. :D
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.
  • zavaroval slike: bluefish ()

Piggykiller ::

Probaj zamenjat samo napajalni kabl

StajercSSS ::

Bom tudi probal. Zanimivo tudi,da sem od enega mel računalnik v popravilu, pri katerem je v Win XP,ko se je naložil,vse zamrznilo + 1000 virusov. Nekajkrat sem ga probal pri njem,pa je blo vedno enako. Ko pa sem ga prinesel domov,pa je delal ob prvem vžigu normalno. :| Zgleda, da so računalniki že tak pametni, da znajo v kateri hiši so. :D
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Piggykiller ::

Na lepoto delajo xD

Xserces ::

Cist mozno je blo da je XP zasrotu zaradi tega ker se je konektu na net in so mel te virusi odprte porte... pri tebi ce imas router ali kaj podobnega to blokira in virus je "ustavljen"
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Pyr0Beast ::

Zna biti da so tam težave s štromom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Hal-3000 ::

Stanujes mogoce blizu transformatorja ?

ooommm ::

Jaz imam podoben problem

Imam računalnik

Intel(R) Core™2 Quad Processor Q6700 2.66 GHz
snovna plošča Asus P5KC
Napajalnik 420 W
Grafična Ati Radeon 4200 512Mb
Ram DDR2 2x 1GB 1066 Mhz
Disk 500 GB

Problem imam ker ne morem vklopiti računalnika, če ga prej ne izklopim od zadaj na napajalniku (počakam približno 3-4-5 min) potem pa dela brez težav.
Daj probaj ga izklopit od zadaj, malo počakaj in probaj, če ti bo delalo. Napiši kaj, če boš najdo način kako se odpravi težava.

Lep pozdrav

DeeCoy ::

Povzročitelj ooommm-ovega problema je lahko kratek stik kje na plati ali kablih iz napajalnika.

_koki_ ::

@StajercSSS: Definitivno je izdihnil napajalnik že po enem tednu uporabe, se sploh ne čudim glede na to da je 125W cpu pa 215W gpu prikloplen na ta LC klump!

floyd1 ::

ooommm je izjavil:

Jaz imam podoben problem

Imam računalnik

Intel® Core™2 Quad Processor Q6700 2.66 GHz
snovna plošča Asus P5KC
Napajalnik 420 W
Grafična Ati Radeon 4200 512Mb
Ram DDR2 2x 1GB 1066 Mhz
Disk 500 GB

Problem imam ker ne morem vklopiti računalnika, če ga prej ne izklopim od zadaj na napajalniku (počakam približno 3-4-5 min) potem pa dela brez težav.
Daj probaj ga izklopit od zadaj, malo počakaj in probaj, če ti bo delalo. Napiši kaj, če boš najdo način kako se odpravi težava.

Lep pozdrav


Podobno je delal pri meni. Če sem ga zadaj izklopil, malo počakal in potem vklopil zadnje in (takoj nato) sprednje stikalo je štartal, drugače pa nikakor. Zamenjal sem napajalnik in od takrat je vse OK.

ooommm ::

floyd1

Kakšen napajalnik si imel prej kakšnega imaš sedaj. Mi lahko svetuješ kakšen napajalnik misliš da bi bil ok?

DeeCoy ::

ooommm, tale bi moral biti ok, lahko pa kupiš kakšen corsair 600W

StajercSSS ::

U kurac je šel napajalnik. Sem si vzel čas,probal z drugim,stress test pognal,pa je vse ok. Pišem preko testiranega računalnika,res pa je,da je trenutno na intergrirani grafi (Premalo molex priključkov ma moj napajalec za grafo //oldie goldie xD //). Za LC napajalec pa je tak tak. Jaz sem mel kar nekaj LC napajalcev,pa so fural nekaj let preden so crknili. Kak komu.. Še vedno krivim duhove v hiši. :D Prejšni teden je prišel ojačevalec za kitaro. Prižge se, zvoka ni. Pogledal majster, ojačevalec bil drugi dan poslan nazaj v trgovino. Definitivno je ta kitajski jing jang kriv... :D;((8-O8-)
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crknjene maticne plsoce

Oddelek: Pomoč in nasveti
8751 (468) Pšenični
»

Matična plošča - pomnilnik - grafična

Oddelek: Kaj kupiti
6978 (799) kmetek
»

Problem pri vklopu računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
5557 (498) _koki_
»

8800GTX in LC 550W???

Oddelek: Strojna oprema
181217 (792) g. Oden
»

Računalnik iz Združenih držav Amerike

Oddelek: Kaj kupiti
202133 (1576) UnChien

Več podobnih tem