» »

PHP ali Personal Home Page

PHP ali Personal Home Page

darh ::

ČE se želite nasmejati, si preberite članek PHP Za Telebane, objavljen na icevulcano.com...

>:D

Od kod avtorju informacija da kratica PHP pomeni Personal Home Page ?!!?!? To me je še najbolj zjezal v celotnem članku... da mu razsvetlimo... PHP stands for PHP: Hypertext Preprocessor ne pa karkoli drugega...

Excuses are useless! Results are priceless!

sasox ::

ta je bla pa dobra >:D

R0K ::

hehehehe :)) .....personal home page !! LOL !!

....sej drgač, pa članek ni tok šoh ...

...sam k sm pa začeu brat na začetku, sm se pa še pol ure smeju ....>:D

Zzzzzzz ::

No, pa da vas malo poučim o zgodovini PHPja:

Prva verzija PHPja je bila izdana leta 1994 pod imenom Personal Home Page Tools - PHP in kasneje razširjena z modulom PHP/FI.
Naslednja izdaja je bila leta 1997 - PHP3. Tu pa pride na vrsto PHP: Hypertext Preprocessor.
Leta 2000 je prišel ven PHP 4.0.0, decembra 2001 pa PHP 4.1.0

Loki ::

sploh ne vem, kaj je na tistem tutorju smesnega...
stvar je sicer res ultra-kratka, ampak pravilna, kar se tice kode, res je, da ti toliko pac ne pomaga kaj dosti, ampak yebiga...

cahahopie ::

Hmm... če smem pridodati je tole res takšen bolj površen tutorial, ni pa slab. glede tiste kratice PHP ravno ne vem in se tudi ne bom delal pametnega. Vem le, da je CGI - Common Gateway Interface (neki tazga) in da je ASP - Active Server Page.:D
Lepa mala začetniška šola. Toda... res začetniška, raje bi videl bolj uporaben tutotrial ...povezava PHP & MYSQL baze, takšnega tutoriala še nisem videl na slovenskem. Zato se moramo dragi Slovenci hočeš-nočeš prebijati skozi angleščino.
Sicer pa so podobno šolo že imeli na 3Delavnici (čeprav so tam pol strani porabl samo za razlaganje komentarjev, itd... halo??!).

Zgodovina sprememb…

rc-car ::

Hehe, lol tud jest >:D

Boljsi naslov bi bil Od telebana za telebane...
Ma pa zelo primitiven nacin pisanja kode.. Stvari so narejene slampasto in bi se dalo jih napisat mnogo hitrejse in krajse.. Pri vsem tem nabijanju in kupu neuporabnih ukazov je pa izpustil nekaj zelo uporabnih in potrebnih ukazov..

No ja... Glede na to, da novi clanki se sledijo, naj bi bil ta res samo za najvecje zacetnike in bodo naslednji morda boljsi..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

darh ::

cahahopie... spet bluzis.. clanek na 3Delavnica je prav hud... in ne porabi pol strani za komentarje, ki jih ti mimogrede kljub vsemu ne razumes, ampakmogoce kakih 10% strani... nimaš pojma... dugič pa malo poglej kdo je napisal članek preden bluziš... še prosil boš da ti kej pomagam...
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Kako bi rekel.... pišovka! Si to ti spisal?:D
Jaz sem mislu na tistega, ko je bila še stara stran. Tistega pa imam shranjenega na disku (no sem ga imel a se še dobro spomnem). Ta je definitivno boljši.
Kdaj pa ste ga sploh uploadal, ker se na 3Delavnico že enkrat pisal za te stare tutose pa so mi rekli "da bo" in je blo šele zdaj.

darh ::

doooooh... 8-)
Excuses are useless! Results are priceless!

webblod ::

OK.

Sem VB-jaš, ki pozna osnove tudi drugih programskih jezikov in članek se mi zdi popolnoma ql !!!

Prav nič smešnega... Morda bi lahko rekli, da je pomanjkljiv, ampak to priznava tudi sam avtor.

Me pa bode nekaj drugega... Vsi, ki kdaj napišemo kaj na web, da lahko to drugi preberete, se trudimo po svojih najboljših močeh deliti naše znanje z drugimi - in mislim da je to vse prej, kot nekaj čemur bi se smejali!!!

Samo predstavljajte si ta (ali pa morda kateri drug) forum brez tistih, ki mislimo da nekaj znamo in potem poskušamo komu pomagati rešiti problem...

Zamislite so no malo!!!

;((;(
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

darh ::

sj maš prav.. pomagat je treba... sam če pa eni to izkoriščajo.. pol se pa tukej to neha...

sam tutorial je pa še vseeno smešen...
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Eeee.... xbite ka te jaz izkoriščam?:8)
Lepo, lepo da se trudite pisat tutotriale. Tud sam se spisal kar lepo št. dostojnih tutotrilov za Photoshop (slike, postopek po točakah)... sam je na koncu šlo vse v ... "Ni operacijskega sistema" (dolga zgodba v povezavi z inštaliranjem Linuxov in mojo pozabljivostjo) in nato sem ugotovil, da za uspešen web-portal ni dovolj samo html.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kratice

Oddelek: Izdelava spletišč
5933 (901) boss-tech
»

Apache + PHP + MySql = ???

Oddelek: Izdelava spletišč
171302 (1037) SLOWWWeb.net
»

Iščem PHP MySQL znalca

Oddelek: Programiranje
101050 (791) cahahopie
»

Html (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
514735 (4076) govno
»

programiranje HTML - slo knjiga ?

Oddelek: Programiranje
152322 (2185) Freak

Več podobnih tem