» »

Je z mojo Geforce ti4200 kaj narobe?

Je z mojo Geforce ti4200 kaj narobe?

Dusan_83 ::

Pred kaksnima dvema mesecema sem kupil rabljeno Geforce Ti4200 8x AGP. Opazil sem, da so, preden pride racunalnik v Windowse, na sliki doloceni artefakti. Sicer jih ni veliko, ampak se opazijo. Fora je, da se skoraj vedno pojavijo na istem mestu. V Windowsih teh napak ne opazim. Opazil pa sem tudi, da so GPU in RAMi nenormalno vroci. Na RAMih sploh ni hladilnikov, na GPUju pa je hladilnik z ventilatorjem, ampak je ta hladilnik obupno vroc.

Zanima me, ce je mozno, da se mi je v vrocih dneh poletja letos vse skupaj pregrelo. A obstaja kak test, ki ugotovi, ce so RAMi na grafi defektni oz. kako ugotoviti, kaj je narobe? Poleg tega me zanima, ce bi pomagalo, da menjam hladilnik in ventilator za zmogljivejsega in prav tako namestim hladilnike na RAMe? Ceprav se mi v primeru, da je grafa defektna, to ne izplaca.

Mislil pa sem kupiti tole za GPU:
Hladilnik in ventilator za GPU

Prosil bi za komentarje in pomoc. Hvala.

M-XXXX ::

Probaj dati hladilnik stran, očisti jedro, nanesi termalno pasto in daj hladilnik nazaj!

Dusan_83 ::

Bom tudi to poskusil...

Sicer sem pa se nekaj opazil. V Windowsih se mi poleg kurzorja pojavljajo vcasih kar neke crne pike oz. nepravilnosti. Sem naredil print screen, da bi tukaj pokazal kako izgleda... ampak na print screenu se pa teh crnih pikic sploh ne vidi in je prikazana slika taksna kot bi morala biti. V cem je to fora?

tiborrr ::

Prah pod VGA izhodom graficne kartice?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Dusan_83 ::

Sem scistil jedro in nanesel termalno pasto in je boljse... Sem pa danes namestil nove Nvidiine gonilnike in sem takoj po instalaciji na resoluciji 640x480 opazil polno napak na sliki. Na 1024x768 po rebootu teh napak sicer ni bilo, ampak vseeno mi je to zelo cudno. Poglejte si izsek screenshota:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824706 (4466) Valvoline
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736568 (4684) care20
»

Grafična kartica se segreva, računalnik se resetira

Oddelek: Strojna oprema
242167 (1647) Han
»

Namestitev procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
171703 (1307) Grizzly
»

Laptop se ugasne

Oddelek: Strojna oprema
11788 (684) Pyr0Beast

Več podobnih tem