» »

Vedeževanje

Vedeževanje

Tomi ::

Zadnjič, ko se mi ni dalo več delati kemije, sem za foro poslušal eno vedeževalko na RGL.. In bil hudo presenečem, kako je ženska imela večino stvari, ki je "prebrala" prav.. Ok, saj vem, da ni logične povezave med kartami, numerologijo ( rojstni datum ) in dejanskim stanjem pri človeku, samo vseeno se mi zdi čudno, kako je to možno?
Najverjetnejša razlaga je seveda, da si prerokovalci in vedeževalci vse izmislijo, da bodijo od naivnih ljudi denar ( 090.. ).
Samo potem včasih pride do prevelikih naključij.. Je možno, da res kaj "stoji" za tem?:|
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

NI. 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatson ::

500 vedezevalcev napove 500 razlicnih stvarii... torej.. nekaj od tega se more zgoditi...

po moje je vse bullshit...

whatson.xmix.net

trillian ::

ljubi moji...
ne bodite tako negativno usmerjeni proti vedezevanju.
to je vendar jako zabavna stvar.
vcasih ti da motivacijo, da naredis nekaj kar sicer ne bi.
ne vidim nic slabega na vedezevanju...


love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

trillian ::

sicer pa..

zdi se mi, da ni toliko pomembno kako verodostojno in verjetno v nasem "realnem svetu" je znanje.. pomembno je kako ga uporabis..

in kaj ti prinese.

in, ce ti neka se tako bedasta (po tvojem mnenju) napoved zjasni kaksno stvar v lastni glavi.. potem je to nekaj najboljsega kar se ti lahko zgodi...





"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

PaJo ::

Hehe...

Vedezevanje?? Ja no jaz mislim da neko predvidevanje je mozno, samo nevem ce ga je sposoben vsakdo izvajat. Te 090 stevilke pa so po moje res en sam bullshit, tako da>:D

Drugace pa se strinjam z urso da je vcasih dobro kaj lepega prebrat da ti pozene malo upanja in to zelo pozitivno vpiva na slovekovo pocutje:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

jaz s stamim vedezevanjem nimam izkusenjj, ampak dolocene sorodne stvari so jako zanimive - recimo numerologija, stari kitajski horoskopi (ne tisto kaj lahko vsak dan preberete v casopisih) in razlage sanj - sila zanimivo. ce pa verjames v to pa je druga stvar... vsega tak nikjer ne smes verjet...

hatch ::

"Vedezevalci" morajo biti dobri psihologi in dobro morajo nakladat.

Ubistvu res uganejo, kar se folku dogaja... samo to niti ni tezko, ker pac govorijo splosne stvari.

Na eni ameriski univerzi so na studentih naredili en test.. vsakemu so dali svoj horoskop in rekli naj ga ocenijo z ocenami 1-5. Vsi so ocenili horoskop, ki so ga dobili z ocenami 4-5, in ene par z 3. Na koncu so jim povedali da so vsi dobili isti horoskop.

whatson ::

Sicer pa.. kakor pravijo:
NA BEDAKIH SE SLUZI
Nja folk kar klice na 090..

Elemen_T ::

Ljudje morajo nekak živet...kakšne negativne evforije pa zaradi vedeževanja še ni bilo...jaz se sploh ne sekiram...naj ljudje verjamejo v to...jaz ne.

lp

Thomas ::

Nekaj škode zaradi napačnih napovedi vsekakor je. Je pa zelo možno, da boost, ki ga vedežavalci ponavadi dajejo ljudem - škodo več kot odtehta. Prav mogoče je, da bi bilo slabše brez njih. Tudi na to vprašanje znanost še ni dala odgovora. Je pa dala odgovor, da v vedeževanju samem - ni nič. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aggressor ::

Thomas, tega ne moreš reči. Še posebej zat ne, ker so vplivi npr. Meseca in pa planetov jasno dokazani, le točen način in pa vzrok še ne. Trditi da na astrologiji ni popolnoma nič, je zgrešeno tudi s stališča tvojega razlaganja reinkarnacije, kjer se prenaša informacija. Kar način za prenos informacije v tem primeru še ni bil odkrit, mora torej obstajati neka vrsta valovanja oz. obike energije, ki namje še ni uspelo zaznati. V skladu s tem je povsem možno, da se semkaj vmešavajo tudi emergetske emisije planetov.

Druga stvar je seveda današnja komercialna astrologija, ki je večinoma res namenjena nategovanju potrošniške populacije. Vendar pa zaradi tega ne bi smeli apriori zavrniti potencialov same vede, ki je verjetno povsem znanstveno razložljiva. SAmo malo bo še treba počakati.

Thomas, s takšnimi "NE" kvečjemu dokazuješ osnovnošolsko raven pogovora. Kaj ni prva naloga znanstvenika biti skeptik?
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Thomas ::

Tri trditve postavljaš Aggresor.

Da na astrologiji "nekaj je".

Da obstaja nekaj v človeku, kar ni možno zreducirati na fizikalna dogajanja.

Da jest verjamem v reinkarnacijo.


Bom pa še jest tri:

Na astrologiji ni nič. Razen morda, da so astrologi neke sorte socialni delavci, ki vzpodbujajo ljudi. Samo to ni potem astrologija - ampak socialna interakcija - stvar psihologije.

V človeku je vse rezultat fizikalnega delovanja - fizikalnih procesov. Ni "petega elementa". Hipoteza o nadnaravnem - je odveč.

Reinkarnacija pri meni nima "klasičnega" pomena. Jest bolj trdim takole: "Ni važno kje program teče - važno je kakšen je" potem pa trdim še: "Niti ni tako zelo važno kakšen je, kot se v splošnem misli". Vsaj človeški so si zelo podobni.Zelo. Zato se mi koncept "en človek - ena za večno neponovljiva zavest" ne zdi nič kaj zanesljiv.

"Kakšna je pa razlika to z reinkarnacijo?" - te slišim prašat. No - ne rabimo nobenih astralnih količin. Pa tudi nobenega prenašanja informacij po nekih čudnih nedokazljivih poljih. Če je ista informacija tu in tam - sploh ni treba, da se je prenesla.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nemenej ::

Vedezevalka je moji mami napovedala, da bo umrl moj bratranec in da se bo moj oce poskodoval. Ko se je to zgodilo, sem dojel, da ni vse, to kar vidimo in znamo izmeriti.

Aggressor ::

Thomas, preberi moj post še enkrat. Nikjer nisem omenjal kakršnihkoli nadnaravnih količin itd. Moje zgoraj napisano mnenje je, da se da vse pojasniti s fizikalnimi dejavniki, vendar nam tega danes še ni uspelo raziskati, tudi zato, ker temu ne posvečamo pozornosti. Tako da tvoja trditev o moji drugi trditvi ne drži. Kot tudi ne tretja v smislu "klasične reinkarnacije".

Prav tako si spet ponovil nesmiselno trditev, da na astrologiji ničesar ni. Mislim, da sem že zgoraj razložil, zakaj se take kategorične zavrnitve kvečjemu maščujejo.

Glede informacije pa bi prosil, da svoje to svoje videnje malo razložiš.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Thomas ::

Nemenej

Včasih kdo kaj ugane. Včasih kdo kaj prav predvidi, ker bistro sklepa. Včasih je oboje.

Ampak to še ne dokazuje "nemerljivih" reči.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

trillian ::

hm..
ko se rodis so planeti v nekem dolocenem polozaju..
in, ce vedezevalka ve za ta polozaj.. lahko marsikaj zves.

ne vem sicer za tocne informacije..
ampak kolikor razumem ti pove, kdaj je verjetnost, da ti uspe pri (tu vstavis pac nekaj) vecja.. ali nekaj v tem smislu..
moznosti, vecja verjetnost.. i guess
tocno zagotoviti prihodnost... ne vem
zdi se mi, da tocno dolociti ne mores nicesar.. ni absolutne resnice.


love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

msmiha ::

V to verjamejo samo NAIVNEŽI. Včasih se jim pa tudi kaj posreči. To je tako kot horoskop
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

andrej ::

veliko stvari v pravem horoskopu so ljudje zbirali leta in leta in so dokaj tocni - to ne mislim, dnevnega horoskopa v casopisu ampak kaksenga kitajskega... malo si preberi pa si poglej znacaje ljudi...

BlackHole ::

Samo ne mo o teh značajih. Eh ...

hatch ::

Nemenej.. dej malo logicno razmisljaj.. postavi se v kozo vedezevalca. (napovedati smrt je najlazje.. vsakdo umre.. prej ko slej)

Fora vedezevanja ni v astrologiji, fiziki ali cem podobnem... fora je v psihologiji. Vedezevalec nekaj napove, in sam si razlagas to tako kot hoces... in ko se bo nekaj zgodilo bos to prilagodil napovedi. Obstajajo pa tudi variante, ko folk dela napovedano zaradi napovedi.

------------
V vesolju so 4 sile... gravitacijska, mocna, sibka ter elektromagnetna. In zvezde lahko samo s temi silami vpilavajo na okolico in vse v vesolju. Ker so oddaljene toliko in toliko miljard kilometrov je vpliv minimalen. (vec energije boste prejeli od prdca koloradskega hrosca, kot pa iz zvezd)

P.S.
Reinkarnacija obstaja! Dokazano! Ko umremo, nas pojejo crvi.. in tako del nas postane del crva.

Marjan ::

tole s koloradskim hroščem je ful dobr :))
pa še res je!!
Če koga slučajno zanima kakšn vpliv majo planeti na Zemljo, izvolite (na NASA bojo že vedl):

Solar System Object--- Tidal Force
Moon 2.1
Sun 1.00
Venus 0.000113
Jupiter 0.0000131
Mars 0.0000023
Mercury 0.0000007
Saturn 0.0000005
Uranus 0.000000001
Neptune 0.000000002
Pluto 0.0000000000001

To je blo napisan takrat ko so ljudje norel, da bo 5.maja 2000 Zemlo razgnal, zato k je blo 5 planetov v vrsti, heh

pa še link, priporočam
o vplivu planetov na Zemljo

eomer ::

Vedezevanj ej sposobnost človeka ki nima nič v glavi da verjame tem stvarem oziroma neki kar je po defaultu nelogično in skregano z zdravo pametjo in nima povezav s kakšnimi zakoni narave. Babja veda po domače povedno.

pa brez zamere dekleta in gospodična

8-)8-)8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vedeževanje in spet - kdo drug kot Kanal A (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110966 (7339) blackbfm
»

nostradamusove prerokbe - WW III

Oddelek: Loža
359070 (7605) BigWhale
»

Horoskop

Oddelek: Loža
352991 (2351) Tear_DR0P
»

Vedeževanje

Oddelek: Loža
251932 (737) Caligula
»

Osebni horoskop - je kaj na tem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
755874 (3740) abcde7

Več podobnih tem