» »

Najzmoglivejši 120mm ventilatorji

Najzmoglivejši 120mm ventilatorji

L-U-K-A 1 ::

Zanima me če si kdo lasti katerega od naslednjih ventov in kako se obnese, je dobr prepih in glasnost? SilverStone FM121 120mm , Enermax UC-12AEBS 120mm , ENERMAX UC - 12 FAB , Delta FFB1212EHE
Še posebi me zanima kok je ta delta glasn, je to neznosno?>:D

bluefish ::

če je glasnost res 59 dB, potem se ga izogibaj.

bluefish ::

sicer si teh ventilatorjev ne lastim, vendar bi izbral Enermax UC-12AEBS, ker ima dober pretok pri nizkem številu obratov, poleg tega pa ima še regulator vrtljajev.

frudi ::

delte se izogibaj. sem imel 8cm ventilator s podobno nazivno glasnostji (Vantec Tornado), pa je zadeva glasna dobesedno kot sesalec. tudi če znižaš napetost na ~6V, bo še vedno glasnejši od večine ventilatorjev na max obratih.
trenutno imam na procesorju enermax uc-12fab in se pri nižjih obratih dobro obnese. na max je tistih 35+ dB še vedeno preglasnih, vsaj meni, ampak pri nižjih še vedno dobro hladi in je dovolj tih.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

L-U-K-A 1 ::

se strinjam če je 59dB je to absolutno preveč...samo me zanima al je res tok glasn al to samo piše, kako se v praksi obnese?

krneki0001 ::

Jst mam v računalniku 4 ventilatorje 120mm v obliki turbine, ki imajo glasnost okol 50 decibelov. Hladijo pa tok, da na procesorjih ni nič razen hladilno rebro, skozi katero ti veliki ventilatorji pihajo zrak. Oba procesorja imata konstantno 32 stopinj, dela pa mašina 24/7.
2 ventilatorja hladita procesorja tretji ventilator hladi kartice, četrti pa hladi napajalnik. V ohišju je še en tak ventilator, vendar dodatni napajalnik ni vklopljen, tako da tut ventilatro ne laufa.

L-U-K-A 1 ::

Ja in kok je to glasno...teh 50dB, sliši se ogromno, kok se pa tep to zdi? Zgleda kukr da ti ni pomembno da je glih tišina:P

bluefish ::

čisto mimogrede: v neki mali knjižici sem našel podatek, da je 10 dB enako kot šepetanje v oddaljenosti 1m, 80 dB pa enako pnevmatičnemu vrtalniku na razdalji 20. Vmesnih stopenj žal ni napisanih.

EDIT: pa še nekaj podatkov z neta

0 db Threshold of hearing
30 db Whisper
40 db Buzz of mosquito
50 db Normal conversation
70 db Vacuum cleaner
100 db Subway or power mower
120 db Rock concert
130 db Jackhammer or machine gun
150 db Nearby jet plane

50 db Large transformers at 100 ft

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

L-U-K-A 1 ::

Sej pol če nimaš glih fetiša na tišino mislm da nekje do 50dB ni moteče, sploh če imaš ponoč računalnik ugasnjen, kadar si pa gor maš pa ponavad itaq musko...

L-U-K-A 1 ::

Doma imam tale vent g in je na 12V neslišen, ko ga priklopim na 17V je tih, slišiš ga le če daš uho blizu, na 24V pa je nekje povprečno glasen, nemoteče...
Glede na to da ima na 12V 22dB, ali ima na 24V 44dB? logično bi bilo...

IČA ::

50 dB je po mojem svinjsko glasno, recimo za primerjavo, najbolj zvočno izolacijsko okensko steklo (skupna debelina stekla 20mm) zadrži manj, max. do 45 dB, standardno (2x4mm) 32 dB.
Več kot 25dB ventilatorjev nikakor ne bi dajal v comp.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Koca ::

nism ju se stesteru, sam so baje ful dobri pa tihi. kupu sm 2 120mm nb-blacksilentfan xl2. gre do 1400 obratou, ma dobr pretok zraka, najvec kar nej bi biu glasn je pa 21 decibelou.

L-U-K-A 1 ::

OK...ko stesteraš povej kako se obnese...A jih boš še na kej več voltov dajou?
Sam a veš kaj je 64CFM prepiha proti deltinim 190CFM...>:D

Edit: Delto bi mogu dobr pršravfat na cooler da ga ne odnese iz ohišja:))

Zgodovina sprememb…

Koca ::

lol, ma ne nam jst vecu voltaze da jih nam skuru, k novih se mi neda kupvt0:) . drgac sm jih pr eddyju narocu za radiator. lahk bi tut xl1 uzeu sam ma manse st. obratou sam je pa tisji (16 decibelou, ful razlika:D )

smilyxx ::

Decibeli ne naraščajo linearno!

Sicer pa imam 8cm Delto (EHE), pa jo imam na okol 5v in je tiha, mam jo dve leti pa je tišja od enga no name ventilatorja ki je v napajalniku (okol 8V).
Save water.
drink beer.

krneki0001 ::

Ja in kok je to glasno...teh 50dB, sliši se ogromno, kok se pa tep to zdi? Zgleda kukr da ti ni pomembno da je glih tišina


Računalnik laufa 24/7 in se ne ugaša. Ohišje je veliko malo več kot 2 nočni omarici skupaj. približno 100cm dolžine in 50cm višine 60cm širine(teža okoli 50kg brez diskov - velikost za ene 4 ali 5 navadnih mašin postavljenih ena zraven druge) - Netfinity 5500. Ker je ohišje dobro izolirano s peno za izolacijo(prekril sem cel računalnik s peno), me ventilatorji ne motijo, Normalno so malo manj glasni kot normalen pogovor v naši hiši, sedaj pod peno, pa jih komaj slišim - edino tam kjer gre zrak v mašino je odprto, pa zadnji del je proti steni obrnjen, da se tut tistih iz napajalnika ne sliši.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Poznam nekoga ki ima (oz je imel) 12cm Delto cca 2m stran od sebe - ko smo se pogovarjali preko Ventrila se je ventilator blazno slišalo v ozadju, res ful glasna zadeva. Odsvetujem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

L-U-K-A 1 ::

Aha pol je preglasn...sam za kkšn oc je dobr...drgač za 24/7 ga maš pa na 7V

destiny ::

Ko so se v sloveniji pojavili Thermaltakeovi produkti, sem si kupil NevemKerŽeOrb s 6000vrt/min. Čez 1 teden sem kupil nekega zalmana za 10k in ni mi bilo žal.

Tolk o DB iz moje strani ;)

-=OL=- ::

prodam 3 silverstone vente, te z mrezico in regulatorjem in dobrim pretokom.. se neuporablejene. ce koga zanima, zs :)

lp

joker16_7 ::

Če že razpravljate o najboljših ventih pa bom svoje mnenje pristavil še jaz. Če hoče kdo imet dobro hlajenje si naj kupi tegale CAR-ja. Jaz mam 3 v kompu in so popolnoma neslišni (res da imam Thermaltake-ovo ohišje, ki je malo bolje zvočno izolirano kot običajna ohišja, vendar to ni bistveno). Vsi skupaj hladijo približno tako kot ena Delta in pol. Hehe, če želite kvaliteto in tišino upoštevajte moj nasvet. LP ;)

P.S. Če pa vam ni mar za tišino pa si kupite 3-4 Delte in imeli boste občutek dobrega hlajenja v vzdušju velikega ''gradbišča''. :D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579734 (7869) Jst
»

Katere 120 in 92 mm ventilatorje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91584 (1376) bajker
»

Hlajenje z 0dB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192003 (1346) Brvar
»

Katere 120 mm ventilatorje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101791 (1547) Kato
»

Ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302068 (1763) Kr_Edn

Več podobnih tem