» »

postavitev streznika

postavitev streznika

kitesurfer ::

Lep pozdrav!
Sem mal pogledal poste za nazaj pa nisem nasel odgovora na moje vprasanje.Upam da mi bo lahko kdo odgovoril!!
Izdelujem internetne strani in za stranko uredim vse od domene do prostora na streznikih.
Sedaj bi rad te internetne strani za svoje stranke postavil na lasten streznik,da stranke nebi placevale priblizno 5000sit mesecno za zakup prostora.
Kaj potrebujem za postavitev lastnega streznika?Upam da mi bol lahko kdo razložil!
Hvala za vaš trud:))

TyKee ::

Glede na to, da verjetno si ze naredil vec spletnih strani (sicer ne vem kaksen obseg, kako obiskane), bos verjetno rabil malo bolj mocne zadeve.

Na domacem ADSLju zadeve skoraj zagotovo ne bo slo trzit, mogoce na VDSLju od T-2, ... samo glede na to, da ti stranke zaupajo ter tudi placajo pac neko vsoto, jim moras nudit taksne pogoje, kot jih imajo za tistih 5 tisoc tolarjev oz. kolikor pac placujejo za hosting.

Torej, omislit si bos moral kolokacijo pri enem izmed ISPjev v sloveniji, kjer bos mel t.i. "99.9% uptime" :) Zagotovljeno bos imel tudi dovolj pasovne sirine, tako da glede tega ne bo tezav.

Naslednja tezava je pac server, oz masina. To temo sem ze v prvem odstavku malce nacel.
Nek navadn pentium 200 ne bo dovolj, moral si bos verjetno umisliti kar konkreten streznik, z kar se da cimvec ramovja ter diskovja (nevem kako obsezne strani imas, koliko imas kaj datotek za stranke,...) ter da ne pozabimo - cimbolj mocen procesor, da ne bo kaj krepnilo ob velikem obisku.

Za konkretnejse odgovore, bos moral podati informacije v zvezi z obseznostjo hostanih strani, obiskanostjo, itd itd.

Lep pozdrav.

urarrr ::

Jo.

Sam imam strežnik, kateri deluje na openBSD. Gor je kakih 15 domen. Glede varnosti ni težav, v kolikor je narejeno kot je treba. Samo zadeva ti bo vzela kar dosti časa v kolikor boš hotel da bo vse delovalo KOT JE TREBA. Gori je cel kup raznih serisov in povsod se naleti na kako težavo...Tako da rabiš imeti enega ki zadevo zelo zelo dobro obvlada.

Priklopljen je na T-2 10/10
Aja... T2 in njihovi kakovosti zaupam pribljižno toliko kot psu čuvat klobaso.

Sam se zaradi same linije nebi upal poslovno ukvarjati s trženjem prostora, ker pač linija definitivno ni sigurna. Možen je izklop tudi do en mesec...in ker ni neke pogodbe se jim pač slatko malo j***. Pač tako je. PREVERJENO PRI KOLEGU-SOSEDU.


Raje ti priporočam, da kakemu kolegu plačaš kaj malega in najameta kak server v nemčiji oz v EU...
LP Urarrr

kitesurfer ::

Hvala za obsezno razlago.
Za enkrat imam 13 strank,ki se pa pocasi povecuje.Strani so za enkrat predstavivene,klikov je na dan najvec 600, na najbolj obiskani strani,povprecje strani je pa priblizno 200 na stran.Seveda bi pa potreboval
podporo za php in mysquel.
Kot sem iz prvih dveh postov izbral je to zelo kompleksna zadeva in se je ne splaca postavljat "doma".Kako pa pridem do ponudnikov serverjev v tujini?

TyKee ::

En ponudnik, ki ga je priporocal en kolega, saj ga tudi sam uporablja.

https://www.server4you.de/de/index.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TyKee ()

jerry2000 ::

Pusti slovenske nategovalce, ki ti ponujajo 50 Gb mesečnega prometa po norih cenah, pojdi na Server4You in boš imel 4000 Gb za majhen denar! Čez 2 leti dobiš pa še server, ki si ga najel, k tebi na dom :-)

Jerry
Jerry and Tom

#000000 ::

Pa po tanovem sem slišu da ti bodo tud optiko zrihtal. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cloud gostovanje e-pošte (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6012921 (11759) c3p0
»

Izdelava streznika

Oddelek: Izdelava spletišč
325284 (4137) techfreak :)
»

Infrastruktura serverjev v podjetju - problem oz. vprašanja

Oddelek: Strojna oprema
242816 (2058) gokky
»

Dobro gostovanje z strežniki v Sloveniji...fantazija?

Oddelek: Izdelava spletišč
453254 (2144) jerry2000
»

Najem serverja in 100mbit linija?

Oddelek: Omrežja in internet
263103 (2240) softy

Več podobnih tem