» »

Ktero vodno hlajenje naj kupim

Ktero vodno hlajenje naj kupim

Vanc ::

Lep pozdrav moje znanje in sposobnosti glede računalnikov so se obrnile na glavo :P zgodilo pa se je prav pri hlajenju procesorja in sicer zanima me vodno hajenje če je to vredu stvar oz fajn hladi pa kako mi priporočate pa ne preveč drago tam do 30.000SIT
imam pa nasednjo cofiguracijo(aja vodno ap bi zato nabavo ker bi rad navil celo situacijo malo havala!)
Aja pa zanima me če je to zakomplicirano sestavit!!

AMD64 3500+am2
asus m2n-e
2x512 Geil DDR2 800Mhz
Gigabyte Geforce 6600GT Silentpipe2
160GB Hitachi
  • spremenil: Vanc ()

Shark-357 ::

EK

DominusSLO ::

jaz bi si skoraj upal trdit, da se ne splača... s kakim dobrim zračnim hladilnikom boš dosegel približnoiste rezultate, prišparal pa 20k ;)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Primoz78 ::

Tega si kupi >:D

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Vanc ::

Aha hvala lepa za odgovore

BladE_ ::

jaz bi si skoraj upal trdit, da se ne splača... s kakim dobrim zračnim hladilnikom boš dosegel približnoiste rezultate, prišparal pa 20k ;)


Ne vem ce je lih tko! Res je pa da bos prsparu!
Akcija - Reakcija

Koca ::

se strinjam z sharkom. ce mas ksna uprasanja, mu sam mail posl pa bo. jst dubu u petk svojga:D

Orbit89 ::

@Vanc
Preberi si tale članet in boš razumel za kaj se voda vedno manj splača in še sem opazil da nočeš preveč zakoplicirano stvar in še za malo denarja.
Osebno če bi šel v to smer bi vzel tisti velik radjator od Zalman, toda ostajam pri zraku ker veliko nosim sabo računalnik.

LP

PS: ZRAK ZA VEDNO IN POVSOD!!!

BladE_ ::

toda ostajam pri zraku ker veliko nosim sabo računalnik.


Kaj je ovira ce mas vodno in prenešaš racunalnik? Ce ams narjen tko k je treba se racunalnik komot prenaša okol!
Akcija - Reakcija

DominusSLO ::

Ovira je predvsem teža.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

5pellfire ::

Glede na to da so novejši hladilniki težki okoli 500g teža ni ne vem kak odločilen faktor. Pri vodnem
je težek edino radiator (ko se napolni z vodo) ostalo pa niti ni tako težko.

Glede mobilnosti, jaz mam vse skupaj zmontirano v Chieftec Dragona in lahko komot okoli prenašam
...koliko pač lahko komot prenašaš 17+kg kišto ...oz prevažam ker mam kolice narejene>:D .

Pa z vodnim lahko dosti bolje hladiš z manj hrupa ...sem imel prej na procesorju SI-120 in je razlika
očitna, tako pri hlajenju (na procu -5C ..prej SI-120, na grafi -20C ..prej VF700AlCu), pri glasnosti pa
sploh ni debate...ko dela se sploh ne čuje...ostale vente v kišti pa mam ustrezno utišane.

Edina slabost vodnega je večja kompliciranost ...najprej moraš vse skupa vredu načrtovat in nabavit,
inštalacija pa tako-tako... moraš počasi in temeljito naredit in je mir za nekja časa ...in pa drago je.
Jaz sem dal okoli 60k za vse skupaj in ne menjam za luft...glede na to da je zračno vse skupaj prišlo
okoli 20-25k.

Lp,
Sašo

SeTAr ::

Koliko pa je pri različnih vodnih hlajenjih potrebno vzdrževanje?
Lahko npr. 3 meseca mašina dela brez prestanka ne da bi jo kdo pogledal?

5pellfire ::

Lahko...je pa odvisno od kvalitete inštalacije. Vsekakor je treba cel sistem stestirat ko ga enkrat
namestiš...pač povežeš pumpo na napajalnik in ga jump-startaš in pustiš par ur da laufa, vmes pa
pogledaš če kje kontakti (med cevmi in smrekicami oz. smrekicami/bloki) puščajo. Če ti v npr. 24
urah nikjer ne pušča naj bi bilo varno..jaz sem tak leak-test laufal samo 4h ..potem pa nisem več
čakal>:D ...pa ni nikjer spuščalo.

Je pa zelo priporočljivo imet kak software program ki ti nadzira temperaturo (MBM, Speedfan) in ti
ugasne komp če se začne pregrevat. Jaz pogledam v komp mogoče enkrat na teden (to zdaj ker sem
pred kratkim nekaj spreminjal) drugače pa niti ne. Kompa pa ne gonim 24/7, pa tudi da nebi 3 mesece
počekiral če je vse vredu je malo riskantno ...vsaj za peace of mind malo not pokukam:D

Primoz78 ::

Eh...ena urca je dovolj, saj preverjas cel cas spoje z kakim WC papirjem ce kaj pusca...ce ne pusca das v masino pa je mir ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Gajba ::

valda urca je dovolj. voda je qrba in kar hitro vdari ven če že misli. sicer pa jaz vsake tolko cajta dodam par kapljic algicida, to je tekočina proti algam za bazene:D in se obnese super
All I found were lungs and liver


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali zračno hlajenje umira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17322045 (9254) Raptor F16
»

CPU hladilnik

Oddelek: Kaj kupiti
366597 (5868) Tomson
»

Računalnik z vodnim hlajenjem

Oddelek: Kaj kupiti
131811 (1626) MeGreat
»

vodno hlajenje??

Oddelek: Kaj kupiti
131344 (990) nodes

Zakaj vodno hlajenje sploh bolše od zračnega?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
394014 (3180) morphling1

Več podobnih tem