» »

pa še 2 PHP problema ...

pa še 2 PHP problema ...

«
1
2

rasta ::

1.
Imam naslednji output:
echo "Tole je ".$razred->izpisi_nekaj()." en text ...";
$razred->izpisi_nekaj() izpiše npr. " kratek ".
Namesto, da bi mi izpisalo Tole je kratek en text ... dobim kratek Tole je en text ...";
Takole seveda dela:
 echo "Tole je";
echo $razred->izpisi_nekaj()."en kratek text ...";

V čem je tle point?

2.
Ko pošljem s form (post metoda) neke podatke v en php fajl, mi jih ta obdela in potem naj bi se stran preusmerila na en drug php fajl. Če dam <meta http-equiv="refresh" content="0;URL=en_fajl.php"> mi da vprašanje, če hočem znova poslati podatke iz prej poslane forme, če pa dam header("Location: en_fajl.php"), pa se sploh nič ne zgodi. Kaj morm narest?
  • spremenil: rasta ()

darh ::

1. ta "error" bi se ti pripetil, tud če nebi uporablju razredov in bi klical samo funkcijo... trik je pa v tem, da ti v funkciji narediš echo "nekej", ne pa return "nekej". Če bi naredu return, torej da funkcija neko vrednost vrne, in pol se ta vrednost - podatek zamenja z $razred->izpisi_nekaj(). Tak se pa ne zamenja ampak se lepo sprinta pred echo-tom... hmm. upam da nism preveč zakompliciru... ala.. še nekej... ko si navedel primer k ti dela, je fora ista.. najprej ti prvi echo napise "Tole je", pol ti pa nasleden echo poklice funkcijo v razredu, k ti izpise vrednost, pol pa izpise se "en kratek text ..."...


hmm...

vglavnem.. namesto echo "nekej" uporabi return "nekej"..


2. ko pošiljaš headerje (ne META stavke), moraš le te poslati pred KAKRŠNIM koli drugim outputom skripte, tudi nova vrstica oziroma " " (presledek) ali kakršni koli drug znak zna to eskejpat ( eeehm.. ja... ;) )... header("Location: nekam.php") bi ti moglo delat... preberi si v manualu še ostale opombe k tej funkciji...
Excuses are useless! Results are priceless!

rasta ::

1. tnx.
2. Pred header("Location: nekaj.php"), gre v output samo še session_start() in header("Expires: ..."), druzga pa nč ... Sicer pa če pred tem kaj izpišeš, ti itak da warning ...
Sploh ne vem, zakaj ne dela, pa če exit() sem pripisal za njo, tako kot v manualu ... :'(

cahahopie ::

Ja tole s headerji men mau zanima...
Npr. imel sem dve funkciji, ki sem ju includo v glavo.php
Ena je vsebovala en dolg form z veliko html kode. Druga enako. Toda, ko sem drugo includo mi je javl da so bli headerji že sendani in bla bla ne more session start(); in napaka v glavi.php v vrstici kjer je includano in vir napake je funkcija2.php v zadnji vrstici falja (za tistim, ko zaključim kodo). Jaz sem obe temeljito pregledo če sem se kje zmotu... toda nič. Je možno, da sem se res v kakšni minimalni stvari zmotu? Ker obe funkciji sta enako zastavljeni:
[?php
function funkcija()
{
?]
..html koda....
[?php
}
?]

darh ::

poskusi tkole:

?>...html koda...<?php

opazis lahko da ni nobene nove vrstice in nobenega presledka med zakljuckom PHPja in med zacetkom outputa..
Excuses are useless! Results are priceless!

rasta ::

Odkril sem zakaj header("Location: ...") ne dela! Ker sem mel prej expires. Tle more bit en vrstn red pri header... Morm prov pogledat komentarje pod to funkcijo na php.net ...

darh ::

ja na to sm pa jest tud pozabu mal... je odvisno... in to clo od browserja kako dojema headerje... tud expire header je različn pa tko naprej... je treba mal prebrat kak kometar ja 8-)
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Ne bi rad spet delal nove teme zato sem, ker sem prišel vprašat...
Tole malo čudno zveni.... toda, ko sem delal tabele nikakor nisem mogel nardit, da bi bila črta tabele normalna in ne takšna kot je pač (izgleda kot 3d ali pa ima dvojno črto...saj veste no..). Kako hudika naj nardim navadno rob tabele ali polja? Npr. kot je na slo-techu. Ker delam forum oz. sem že pri koncu zdaj delam malo na dizajnu in še kakšen cukček bom še dodal (kot so: zadnji post, št. ogledov, Sprememba od zadnjega ogleda, popravilo sporočila, itd...).

darh ::

hehe... male tajne velikih mojstrov :PP


lame rešitev je tole:
določiš BG tabele, daš cellspacing na recimo 1 za border širok 1px pol pa vsem celicam določiš drugačem BG... in imaš BORDER k je take barve kt tabela...

malo drugačna fora:
use CSS: border: solid 1px black;
tole ti naredi 1px debel navaden border črne barve..
slaba lastnost je, da imaš v primeru da narediš to vsem celicam v tabeli, pol 2px debel border med celicami in 1px debel border na zunanji strani... mal se da kombinirat... sam pogruntej.. sj maš čas.. očitno ;)
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Tisto "lame" foro sem že probu.. bom poskuso drugo...
Toda.. mi lahko kdo pove kaj za pi*** ma***** je narobe s temlem?!?! Tole šteje št. ogledov enega threada.

HTTP_GET_VARS["idx"];
dbConnect("baza");
$ogledSQL = mysql_query("SELECT stOgledov FROM thread WHERE id='$idx'");
while($row_ogled = mysql_fetch_array($ogledSQL))
{
$ogledi = $row_ogled["stOgledov"];
echo("Ogledi: ".$ogledi);
$ogledi_end = $ogledi + 1;
echo("

Ogledi END: ".$ogledi_end."

");

$ogledSQL2 = "UPDATE thread SET
stOgledov='$ogledi_end'
WHERE id='$idx'";
}

O.k. Morebiti je sama kodo malo lame zastavljena ... sam po vsej logiki bi morala delovati!!!!!! Sicer mi ne vrne nobenega errorja, toda noče pisat v bazo! Tam kjer sem uporabu echo mi pravilno izpiše kot bi moralo! Tud na strani kjer se nahajajo threadi mi izpiše pravilno (če vnesem podatek prek npr. phpmyadmina v bazo). Vsi SQL stavki so pravilno nastavljeni. Spremenjlivka $idx obstaja! Vse je o.k. sam ne dela!

Se že v naprej zahvaljujem za pomoč vsem tistim, ki me imajo že ...khm... prek glave.:\

darh ::



HTTP_GET_VARS["idx"];
dbConnect("baza");

mysql_query("UPDATE thread ".
"SET stOgledov = stOgledov + 1 ".
"WHERE id='$idx'");

$ogledSQL = mysql_query("SELECT stOgledov ".
"FROM thread ".
"WHERE id='$idx'");

while( list( $ogledi ) = mysql_fetch_row($ogledSQL) )
{
echo $ogledi
}


cau cau ;)
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

cahahopie ::

Hehe.. thnx za tako hiter odgovor.
Sam... kako? Odkdaj pa je za UPDATE potreben mysql_query? V eni skripti tega nisem uporabu pa vseeno zapiše...hmmm....8-O

darh ::

loj... ja kako pa si updejtal pol ?!?
Excuses are useless! Results are priceless!

rasta ::

Fora s border od tabele, ki jo je onemil cahahopie, je neki s border-collision v CSS. Poglej si mal, kako je to narjen na slo-tech ...

cahahopie ::

Hja... se izpričavam. UPDATE sem poprej samo v eni stvari rabil in sem spregledal, da pa le ni delala. Torej mysql_query je potreben povsod razen pri "INSERT" stavkih.

Hmm mene pa malo zanima tole kar sem zasledil v Manualu:

When trying to INSERT or UPDATE and trying to put a large amount of text or
data (blob) into a mysql table you might run into problems.

In mysql.err you might see:
Packet too large (73904)

To fix you just have to start up mysql with the option -O
max_allowed_packet=maxsize

You would just replace maxsize with the max size you want to insert, the
default is 65536

...hmm torej kam naj to vpišem, da zaženem s tem parametrom bazo? Takoj za INSERT/UPDATE stavkom? Ker ne bi rad bil presenečen.

cahahopie ::

Aha...piše mi, da je current value 16777216.
Hmmm mislim, da je to dovolj.
Tole vse nekako liči na Linux (to v zvezi z nastavljanjem opcij):D.
Sam v bistvu se glede tega jaz nimam za sekirat, ker pejđa ne bom laufo na svoji bazi.

...hmm... tole izlgeda kot monolog...:D

Zgodovina sprememb…

rasta ::

Torej mysql_query je potreben povsod razen pri "INSERT" stavkih.
a ti si tisti, ki je izjavil, da si naredil forum v php? LoL ...
nekako se mi zdi, da če maš kej opravka z sql v php rabš vedno mysql_query ...
aja, kaj je point zgornjih dveh postov?
...hmm torej kam naj to vpišem, da zaženem s tem parametrom bazo? Takoj za INSERT/UPDATE stavkom? Ker ne bi rad bil presenečen.

zagnati bazo z INSERT/UPDATE? sedaj kapiram, zakaj ti vsi pišejo "a se ti iz na za*******?" ...

darh ::

spet bluzis... opcija se nastavi konfiguracijskem fajlu od PHPja.. in mislm da ne boš več kt 16mb podatkov dajov v bazo vsaj na enkrat ne..... se bolj splača na disk sejvat...
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Pomoje sem malo čudno povedal vse skup.
npr.:

Takole bom lepo natančno pojasnu....

dbConnenct("baza) ......tole je pač ena narejena funkcija, ki vsebi nosi mysql_connect() in spremenjlivke za host, pasword in username od baze.
$sql = "insert into ena_tabela set
eno_polje = '$ena_spremenljivka'";

if(!mysql_query($sql)) {
error("Baza ne dela!"); ...funkcija, ki nosi v sebi malo JavaScripta...

Če je takole zapisano kot je zgoraj dela čist o.k. Funkcija mysql_query je uporabljena. Torej se za vse QERYje uporablja ta funkcija, ker drugače pač php nikamor ne pošlje tisto napisano. Seveda da je logično in da se ne delam norca iz vas ampak nobeden me ne razume. Vem, da sem se res v nečem motil in to v tem, da mora kot obvezno biti zapisano $sql = mysql_query("Select...") in ko sem nato pri insertu videl samo $sql = "insert.." sem opazil, da to le ni tako....

Ste me sploh kaj razumel?:\
P.S:...veste počas vas bom meu že jaz vse vas skupi malo poln.... khm..
Pač pišem hiteje kot mislim. ....:D

Zgodovina sprememb…

darh ::

Odkdaj pa je za UPDATE potreben mysql_query

ne vem no.. sam k si to napisu sm jest mal cudn pogledu...
če se slučajno ne razumeš...
Od kdaj pa je za UPDATE potrebna funkcija mysql_query...
hm...:\
Excuses are useless! Results are priceless!

scorpy ::

čisto off-topic: kako se vam zdi tale forum?

darh ::

tolk dobra da kr ne dela >:D
Excuses are useless! Results are priceless!

scorpy ::

ne?

darh ::

ja. zdj pa ;)


hm.. mogoce prevelke crke..
jah... se mal je treba graficno dodelat.. drgac pa kr ql..
Excuses are useless! Results are priceless!

scorpy ::

ok.. ill take it under consideration :)
sej za grafično podobo ni tak problem, glavno da skripte delujejo :)

darh ::

to sam napisu ? pridn ce si... ikonce si pa .. tko kot VSI ostali.. ukradu... hehe >:D
Excuses are useless! Results are priceless!

scorpy ::

hehe.. sam ja, ikonice se pa itak lahk hitro nardijo.. ampak se mi ni lubl:8) aja, sej še ni gotov, še delam na njem :)

cahahopie ::

Dober forum. Malo dizajna še in bo o.k. No..čestitam ti za opravljeno delo, ker jaz se še kar ubijam s pisanjem..zZZZzzzzz

Tole bi rad samo vprašu...
Kaj je v bistvu thread? Thread sestavlja torej naslov in tekst. Post pa samo tekst. Torej če dam na na main strani od foruma tabelo št. tem (torej threadov) torej to šteje naslov threada in tekst zraven. To potem pomeni, da če napišem št. sporočil to pomeni vsa sporočila razen teksta od threada?
Tako, da se npr. piše:
Tema | Št. tem | Št. sporočil
________________________________
"Tole je thread" | 1 | 0

Razumete? Ali tema samo kot naslov in ves text kot sporočila? Kako se to ponavadi dela??:D

Zgodovina sprememb…

darh ::

pejd, podownlowdej si forum, ga inštalirej pa poglej kako je to tam narjen...
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Ne, sj sam, ko majo nekateri tako eni pa spet tako narejen... jst sm mislu za mnenje... o.k. zdaj že vem kako bom delal. Hvala vsem skupaj.
Dijo...

Quickbeam ::

Thread - tema vsebuje naslov in eno sporočilo (post), torej jaz štejem tisto sporočilo, ki ga je napisal ta ki je odprl temo, kot prvo sporočilo. Prvi odgovor nekoga drugega je pa sporočilo številka 2...
Torej če šteješ sporočila si po odprtju nove teme pri 1, če šteješ pa odgovore si pa na nuli :)

Aja kaj to se men zdi al je dedek mraz slotechu prinesel večji textarea za odgovor?
:))

cahahopie ::

Veste to pisanje kode in delo s tabelami mora biti zelo preračunljivo, ker jaz sem npr. naredil tako da, ko nekdo odda thread, torej napiše naslov threada in nek tekst, oba shrani pod tabelo thread, ko pa nekdo odda post(odgovor na neko temo) pa se ta zapiše pod tabelo post.
Sicer vem, da bi se lahko tekst od threada kar insertu v tabelo post, toda imel sem še neke čudne zadeve v mislih.:D.
Spreminjat pa tud ne bom šel.
Torej kot si ti povedal so na glavni strani foruma izpisana vsa sporočila, ki so bila oddana v nekem odelku foruma (vsi odgovori + vsi teksti od threada), v posameznem oddelku pa se zravn naslova threada izpišejo samo odgovori (brez teksta threada).

Pač v programiranju obstaja tisoč in en način ustvarjanja... nekatere odločitve so slabše druge boljše. Klinc samo da dela.:D

Lahko samo vprašam zakaj se tle gor na Slo-techu pojavljajo te napake glede foruma, da se pejđ razširi oz. tabela. Kaj funkcija nl2br() slučajno nima "rada" [pre] tagov al kaj?

Zgodovina sprememb…

Quickbeam ::

Mene pa zanima kako najlepše narediti prikazovanje ikonic pri temah - če je kakšno novo sporočilo notri? Ko klikneš na temo se ikona zamenja, ko pa nekdo odgovori na to temo vidiš spet tisto barvo kot prej (za nova sporočila)...

rasta ::

> Mene pa zanima kako najlepše narediti prikazovanje ikonic pri temah - če je kakšno novo sporočilo notri?
dodaš v bazo, da je določeni uporabnik že videl to temo in koliko postov oz. zadnji post je videl. Pol ko pa izpisuješ ikone tem določenemu uporabniku, samo preveriš ali se število oz. zadnji post ujema ...
Mogoče kdo še ve kakšen boljši (in hitrejši) način?
> nekatere odločitve so slabše druge boljše. Klinc samo da dela.
me zanima, kdo ti bo čakal 5 minut, da ti program vn vrže kok je 1+1 ? ... aja boš spet rekel, da ne kapiramo, kaj si mislil ... pol pa to kako ni zajebavanje ...
> Kaj funkcija nl2br() slučajno nima "rada" [pre] tagov al kaj?
za začetek si preber, kaj <pre> sploh počne ...

cahahopie ::

Ja vprašam samo...
Kolikor vem [pre] koristi.. za posebno označitev kode v htmlju in html. Rekel sem kolikor vem, zato me še ni treba pojest. Brat pa si tud nebom šel. Kaj pa je krivo pa že ne vem... saj zato sem pa vprašal.:\

Vsekakor pa tud vem, da ni fora, da nekdo čaka 5 minut, saj tudi ravno nisem mislu, da bom zato napisal nevemkoliko nepotrebnih mysq_queryjev, ki še najbolj ovirajo izpis pejđa.
Če pa recimo gre za 5-10 vrstic kode več ali en ali dva querya več pa se tu nobeden nebo sekiru.

Rasta: zate pa priporočam en dolg dopust. Da si malo sprostiš svoje agresijo.

Zgodovina sprememb…

darh ::

Kolikor vem [pre] koristi.. za posebno označitev kode v htmlju in html. Rekel sem kolikor vem, zato me še ni treba pojest. Brat pa si tud nebom šel. Kaj pa je krivo pa že ne vem... saj zato sem pa vprašal.


ehm.. zdj te mam pa res zadosti... brat pa ne bom šel je reku... hm.. zdj vidmo tvojo zagnanost in željo po znanju oziroma željo po morenju....

kar se tiče raste in agresije... jest mu dam čist prav... cahahopie.. a si ti eden izmed tistih k so ko so bli mejhni moril starejšim, k so jih mel tej zadost in so ti prslonil eno čvorko okol glave si se pa šu jokat k staršem al kaj ?


pa da ne boš spet užaljen... in da se ne boš slučajno pretegnil k boš iskal informacije o PRE taggu...
www.w3.org 8-)
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

cahahopie ::

Vsi ste povezani, vsi kujete zaroto, fašisti, izdaja! Jaz pa ubogi ....khm... ehh..:D

O.k. ne bom nič več reku, ker vse kar rečem je že šus v glavo. O.k. se motim... se pač motim. Si rekel morenje? Nič ne piše v pravilniku da je prepovedano.
V bistvu sem pa samo vprašal kaj je narobe z forumom da se včasih raztegne. Nisem pa se zato delal pametnega kot se nekateri. In kolikor vidim tukaj nihče noče česar zadržat zase... kot recimo... rasta se je spravu name, ker sem malo narobe rekel:
>> Pač v programiranju obstaja tisoč in en način ustvarjanja... nekatere odločitve so slabše druge boljše. Klinc samo da dela.
in ker sem za 180 stopinj zgrešu svoje predvidevanje, klub temu, da sem napisal, da samo "da se mi zdi" (čeprav spet ne dobesedno)...
>> Lahko samo vprašam zakaj se tle gor na Slo-techu pojavljajo te napake glede foruma, da se pejđ razširi oz. tabela. Kaj funkcija nl2br() slučajno nima "rada" [pre] tagov al kaj?

In glede tistega... da ne bom šel brat, moram rečt, da imam že tako precej dela se ubadati s tistim kar delam in iskanjem rešitev za svoje probleme. Sicer hvala ker mi tu in tam pomagate, čeprav že dolgo nisem zasledil posta kjer me ne bi kdo užalil ali samo okaral. Nič, hvala za takšno pomoč. Ni potrebno več pomagat. Grem pomoč raje iskat kam drugam....vi pa obdržte ta svoj napuh v smisli - "jao, ja sam takva faca, šta znam PHP".
No...ni me treba zaradi tega že kar gnojit ali gnat na pašo med zobate ovce....

darh ::

zdj je pa uzajen.. sj sm vedu...

lej.. a si pomislu da je mogoce stabo kej narobe ? sj si sam reku že dolgo nisem zasledil posta kjer me ne bi kdo užalil ali samo okaral... ne vem no... sj.. če nočeš bit tukej... tvoj problem... prilaguj se množici, če se množica noče tebi...
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Hmm... mogoče le... lahko, da mi računalnik udarja na možgane kot pravi moj foter... hmm....
Bolš da grem prej spat.

Ej.... kje pa je meja med morenjem in med normalnim "sodelovanjem" ? .......ehhh... hec:D

Sam rad bi vprašu, kaj je vzrok da forum "razteguje", ker to sem opazil že ponekod (phpBB, tuki,)

lp

Zgodovina sprememb…

darh ::

goooooooooooooooooodddddammmmmmmmmmmmmmiiiiiiiit.... kriv je HTML tag PRE !!!
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

No moram rečt, da brez vaše pomoči pa le ne morem.:D

Sem mislu, da sem že pri koncu z delom na forumu pa sem ugotovu, da je bilo potrebno postoriti še veliko "skritih" stvarčic. No zdaj sem že kar precej nardil, preden grem na ureditev administratorskega dela in dizajna bi rad vas vprašu tole zadevo, če mi lahko še eden lepo počasi in razločno razloži... tole:
> Mene pa zanima kako najlepše narediti prikazovanje ikonic pri temah - če je kakšno novo sporočilo notri?
Vem, da je rasta kar nekako razložil toda.. ne čisto tako, da je za v mojo glavo. Torej kako natančno?:D

darh ::

jah.. spet ena smotana >:D

za vsak thread (temo) narediš dodatno tabelo (recimo ji videno), ki vsebuje nek unikaten ID uporabnika, ID threada in datum.. pol pa ko fetchas katere teme so v forumu, pa od teh tem iz tiste tabele k sem jo prej vpisal še za vsako temo pogledaš, še se ujema kje z userjevim IDjem.. če take teme v tabeli ni, pol user še ni pogledu notr ( ehm, obarvaš rdeče ane ;) ), če tema je, primerjaš datum in če je stasrejši od zadnjega posta v thredu, potem user še ni vidu najnovejših postov, v nasprotnem primeru jih pa je...

upam da bo dost... če pa boš kako kodo zahtvu... hm... bwahahah... boš pol zvedu...>:D
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Hee... sicer sem jaz tudi nekaj takega imel v mislih.. sam se mi je zdel.. khm... čudno, ker vsako tabelo za vsak thread? To pomeni veliko tabel... do katere meje pa zdrži MySQL baza preden se sesuje? Baje nekateri raje zato prisegajo na PostgreeSQL al kaj je že...sicer sam nimam namena hodit še v kakšne druge vode (čeprav je razlika v večini samo v preponi pg_ in mysql_).

rasta ::

>> za vsak thread (temo) narediš dodatno tabelo (recimo ji videno), ki vsebuje nek unikaten ID uporabnika, ID threada in datum..
> To pomeni veliko tabel...
zdi se mi, da se je samo narodno izrazil, tabela je samo ena (videno), pol maš pa notr polja tread, uprabnik, datum ...

cahahopie ::

o.k. sem absorbiral...
Torej vabim vas na odprtje mojga pejđa, dne.....
(Bo potrjeno:D).

darh ::

hvala rasta.. samo eno dodatno tabelo sm mislu.. sory za napako ;)
Excuses are useless! Results are priceless!

Quickbeam ::

Da delajo ikone tudi z neprijavljenimi in neregistriranimi obiskovalci lahko pošlješ vsakemu piškot. Vsakemu določiš unikatni id in jih potem prepoznaš po tem idju, tako lahko ta id vpišeš v svojo tabelo (videno) poleg id od teme in datuma...

cahahopie ::

Sam kolkr opažam tole na Slo-techu ne dela čist o.k.
Prej ko sem bil prijavljen in sem pogledal v tole temo čigar zadnji post je bil simons-ov je potem po ogledu bila rumena slikica.. kar je ok. Nato sem zopet po dveh urah pršu gor in se logiro in vidu rdečo slikico zravn teme... a ni bil dodan noben nov post... hm... Pa sem bil v obeh primerih prijavlen...

Loki ::

poste se da tut spreminjat...
lahko kaj izbrises ali dodas...

cahahopie ::

Misliš s tem to, da če nekdo spremeni svoj že oddani post, da bi se zato pojavla rdeča slikica? Khmm.. ne ..
Videti je blo simons ni nič spremenil pa tudi če reperaš post se id posta ne spremeni...prav tako potem tudi pod "videno" ne spremeni id_zadnjega_posta , khm, no sicer pa to tako in tako veš...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[JS / PHP] miniajax post

Oddelek: Programiranje
13956 (690) cobrica
»

sql injection [PHP + mysql]

Oddelek: Informacijska varnost
111758 (1483) Lion29
»

[PHP] moj forum :D

Oddelek: Izdelava spletišč
71454 (1293) medobear
»

PHP in mySQL

Oddelek: Programiranje
241835 (1543) rasta
»

PHP help!

Oddelek: Programiranje
251610 (1448) rc-car

Več podobnih tem