» »

PHP in mySQL

PHP in mySQL

genni ::

Kako se bi v PHPju nardil,da se recimo string 'KR ENA BEDA' pošlje v določeno vrstico tabele v mySQL podatkovni bazi, kjer se podatek prepiše.(seveda mora vrstica tudi obstajati).:\

No pa še to obratno:
Kako se bi v PHPju nardil,da se recimo string iz določene vrstice tabele v mySQL podatkovni bazi prebere.

Vsaka vrstica(row) ima polja: id(se povečuje,primary) in tekst(za uno KR ENA BEDA).

Zanima me, če se stevilka vrstice prezmema po id-u(primary).Če ne je problem naslednji: Če bi neke vrstice zbrisal vmes, pa bi potem id kar skakal(recimo 1,3,4,8).Potem pa bi moral iskati tisti id po tabeli.? Če je to res potem pa bi prosil za ta iskalnik.

Za vse odgovore se zahvaljujem. :\:\
Hvala.!

teac ::

Na tvoje prvo vprašanje:
"UPDATE ime_tabele SET ime_kolone='$string'.....WHERE ID=$st_vrstice_v_katero_želiš_string_poslat";

Drugo:
"SELECT * FROM ime_tabele WHERE ID=$neka_vrednost (zadnji pogoj pač postaviš takšnega kot pač samo rabiš. Če iščeš po imeni daš WHERE ime=$ime - v spremenljivko seveda moreš prej nekaj vstavit).

Zadnje vprašanje pa ne razumem najboljše!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: teac ()

darh ::

Kako se bi v PHPju nardil,da se recimo string 'KR ENA BEDA' pošlje v določeno vrstico tabele v mySQL podatkovni bazi, kjer se podatek prepiše.(seveda mora vrstica tudi obstajati).



$query = "UPDATE tbl_name SET field_name = 'KR ENA BEDA' WHERE id = 666";
if ( !@mysql_query ( $query ) )
   echo mysql_error();


Kako se bi v PHPju nardil,da se recimo string iz določene vrstice tabele v mySQL podatkovni bazi prebere.



$query = "SELECT field_name FROM tbl_name WHERE id = 666";

if ( !$select_result = @mysql_query( $query ) )
   echo mysql_error();
else
   list( $variable ) = mysql_fetch_row( $select_result );

echo $variable;


Zanima me, če se stevilka vrstice prezmema po id-u(primary).Če ne je problem naslednji: Če bi neke vrstice zbrisal vmes, pa bi potem id kar skakal(recimo 1,3,4,8).Potem pa bi moral iskati tisti id po tabeli.? Če je to res potem pa bi prosil za ta iskalnik.


"Številka" vrstice in ID nimata nobene zveze... če nečeš met IDja ga tud ni treba met.. sploh ni nobene fore... primary index laho pač določiš iz potrebe, da se sklicuješ na točno določen podatek v tabeli (primary index je seveda unikaten) ... Tudi ko daš v SELECT (oziroma UPDATE ali DELETE) pogoj LIMIT, to nima zveze z vrsticami ampak z dobljenimi podatki... hmm.. v moji gavi se sliši vse skupej preprosteje >:D...



malj bolj specificirej kaj rabš pa ti bom pomagal... sam lih PHP & MySQL male šole ne mism met tukej ;)

uh... predolg je trajal... me že matra.. morm reeečt nooo.... RTFM.... uh... kako je pasal... >:D
Excuses are useless! Results are priceless!

genni ::

Mislim, da bi bral po idu. To mi bolj ustreza.
Recimo, da imam id=2 in da mi izpiše vse podatke, ki so v vrstici, ki vsebije id z 2.

Mislim imet za redirector

genni ::

Zdej sem pa se zaj***. Pri meni drži da so vrstice vrstice s podatki. (Npr.:
Janez Kolar) Polja pa so navpične kolone.(Npr.: ime priimek)

Loki ::

hm...
kako izbrati vse, kjer je id=1?
SELECT* FROM < tabela > WHERE id = '1'

Tr0n ::

RTFM!

D0H!

darh ::

:D>:D8-)
Excuses are useless! Results are priceless!

genni ::

Hvala, vse deluje kot urca :D.

Kako pa narediti redirector. Recimo redirect.php?stran=http://kr.ena.beda.com
Ta skript pokličem in mi odpre to stran.

darh ::

notr v file napises samo tole:

Header( "Location: ":$HTTP_GET_VARS['stran'] );
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Mene pa nekaj zanima. Glejte na Slo-techu so sedaj uporabili ANSI znake za smajle. Jaz sem v svojem forumu tud to nardil, a obstaja en majhen problemčič. Bom ponazoril:
Ta kraj je Konjso Sel0:) ... in kot vidite se smajl ni izpisal v mojem primeru pa se, ker pr men str_replace replejsa vse kar je temu podobn v tekstu, zato sem za sigurnost naredil, da so znaki recimo 0:) ...torej med [ in ], tako se možnost zmanjša možnost, da bi se nek tekst nehote spremenil v smajlija. Gledal sem kako ima to narejen XMB, toda..še vedn nič jasn.:D
So... help if you can..

cahahopie ::

Nism šel popravljat zgornjega teksta... kar dokazuje, da Slo-Tech tudi nima tako narejeno.:D
C, C, C pa taki freaki! No...sicer pa ti smajli tudi niso tako pomembni...

En test še...
In Matija je reku:Duuudeeee!!!!!!!!

(prevod: In Matija je reku: Duuudeee!!!) <-torej če nekdo pozabi dati space med dvopičjem in Djem... se bo pojavo smajl. C, c , c....

Ja... pa še nekaj, na kratko.
A slučajno vesto morda za kakšno funkcijo s katero bi lahko dobil link od prejšne strani ali link od strani od katere so bili podatki poslani? Obstaja morda kaj takega? Če pa ne.... se bom pa že kako drugače lotil... saj ni blema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cahahopie ()

darh ::

cahahopie: ne bit pametn preveč...

mogoče bi blo pa dobr nadomestit samo une smajlije k majo pred znaki in za znaki presledek ?

glede drugega vprasanja:

$HTTP_REFERER
The address of the page (if any) which referred the browser to the current page. This is set by the user's browser; not all browsers will set this.


;)

Excuses are useless! Results are priceless!

genni ::

Zanima me kakšna je v PHPju funkcija:

For A = 1 TO 3
Next
Randomize(RND) od števila 8 (možnosti 1...8)

Za zdej samo to :\

darh ::

for ( $a = 1; $a =< 4; $a++ )
{
// nekej...
}


int rand ( void)int rand ( int min, int max)
If called without the optional min, max arguments rand() returns a pseudo-random value between 0 and RAND_MAX. If you want a random number between 5 and 15 (inclusive), for example, use rand (5, 15).

Remember to seed the random number generator before use with srand().




pa dej v manual pogej nooo...

Excuses are useless! Results are priceless!

darh ::

(daaamn napacen thread... dej primoz... poprav tole !!!!)
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

genni ::

Kaksen manual ? Jst to programiram z iskušnjami drugih :P (jezikov)

cahahopie ::

Haa? Spet nek bug? Tale xbiteov post je nekako neumesten.. pomoje sodi pod kakšen drug thread.

Tisto z $HTTP_REFERER že poznam... torej bom moral najbrž nardit tako, da bom dau en hidden object v katerga se bo vnesel naslov strani iz katere so podatki poslani npr. neki.php in se bo nato na drugi strani enostavno ta podatek prenesu v meta tag za redirekt in stvar je rešena! Jupi!

Glede smajlijev... mejduš! To pa sploh ni slaba ideja. Dat replejsat en presledek, smajl in en presledk za, za presledek, img src in še en presledek za.
Cool!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cahahopie ()

darh ::

cahahopie.. a sm pametn an ? ;)
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

"Error on page"
Poznate ta stavek v spodnjem delu IE? Takšne erorčki se izpišejo, ko ofnem svoj pejđ, pa čeprav stran deluje čisto o.k. Takšne erorčke videvam tudi na drugih straneh po netu (npr. Pcgamerjev pejđ

Ve kdo kaj je pri tem sploh narobe al pa je IE cel mal zbiksan net browser. In kako sploh ugotovit kakšna je napaka? Morda kakšen segmetn kode ni v skladu s standardi?

darh ::

mah..... a si sploh prebral kaj je pisal pr uni napaki ?

če bi dobr pogledu piše točno kje in v kateri vrstici je napaka.. najbrž gre za kak java script error....
Excuses are useless! Results are priceless!

genni ::

imam ukaz include in pokličem forum. Forum je na /forum. Vsakič ko ga poženem javi napako, da ne najde drugih delov.

Rabim tak ukaz
ChangeDir("/forum") <--- tega rabim !
Include("index.php")

Zdaj pa kličem tako
Include("forum/index.php")

Če to ne gre, pa pa mi razložite kakšen drug način.

Hvala za :\ (naprej)

darh ::

poskusi vpisati absolutno pot do datoteke...
Excuses are useless! Results are priceless!

genni ::

Napaka je sledeča:
Fatal error: Failed opening required 'header.php' (include_path='') in c:\appserv\www\forum\index.php on line 2

Na liniji 2:
require "header.php";

rasta ::

genni: iz izpisa napake je razvidno, da imaš vpisano napačno pot. za require "header.php, moraš vpisati pot glede na $PHP_SELF in ne glede na __FILE__!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletno gostovanje v oblaku - hitrost najbolj pomembna

Oddelek: Izdelava spletišč
193092 (2659) illion
»

mysql, insert, values, select

Oddelek: Programiranje
91656 (1483) slosi
»

Php In My sql

Oddelek: Programiranje
221749 (1498) pivmik
»

2002-03-29 -> 29.3.2002

Oddelek: Izdelava spletišč
161494 (1320) cahahopie
»

Rezanje teksta

Oddelek: Programiranje
9923 (832) darh

Več podobnih tem