» »

Prenovljen The Settlers 2 je med nami!

Prenovljen The Settlers 2 je med nami!

«
1
2

Orbit89 ::

Tako je!
Sam sem zelo velik ljubitel te serje (RAZEN PETKE) in še posebaj dvojka mi je vzela največ časa v mojem otroštvl.
DEMO je že uzunaj in ga lahko dobite tukaj.
In seveda uživajte.

LN

PS: Mogoče gdo ve kako odlenit omejitel časa za DEMO.

ahac ::

Obstaja crack za demo. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

OmegaBlue ::

In o tem se tukaj ne bo govorilo.. važi?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

gzibret ::

Tale settlers II je daleč najboljša Settlers igra v seriji in ena boljših strategij, predvsem zaradi inteligentne zasnove igre in igranja. Ponuja neskončne možnosti za izdelavo strategije in optimizacije dela settlerjev.

"A must try" za vse stratege.

:)
Vse je za neki dobr!

Vikking ::

Mogoče je zanimiva še igra Widelands ki je zelo podobna Settlers II pa še OpenSourceGame je. Pa mislim da lahko celo mape iz S2-ja igraš v Widelands-u.

Is Widelands like Settlers II?
A:
Yes, because

* it offers the same game style!
* it offers a similar user interface
* the maps look similar


No, because

* it is bigger than S2
* it has different tribes with different economies
* it offers multiplayer

Tr0n ::

OpenSource



Retail



'nuff said.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

opeter ::

Tr0n, kateri Settlers pa je to na zadnji sliki? Štirka? Petka? Ker serijo ne spremljam več od trojke.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gzibret ::

Ja tisti, na katerega se nanaša tema....
Vse je za neki dobr!

Tr0n ::

The Settlers II: The Next Generation.

opeter ::

A res? Wow, takšno grafiko ma to... 8-O Moram preizkusiti demo. :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Orbit89 ::

Sem probal Widelands in mi deluje preveč leseno.
Če vam dela The Settlers 2 na XP, pa raje zaigrajte to in obstaja verzija GOLD če ne veste.

Dugače pa ta rimejk ne prinaša skoraj nič novega (NOVOST:potresi).

LP

BlackHole ::

Saj ravno v tem je fora (bonus), da ne prinaša nič novega (razen izboljšane grafike). Zato pa je Settlers II. :D
LP Marko

misso ::

Jao koliko sta to z bratom preigrala.

p.s. kaj pa transport tycoon ??

SmeskoSnezak ::

Ah, pa saj je par novosti. Recmo ko se gredo zdaj vojaki fajtat, se gredo vsi in ne kot v starih setlerjih ko so hodli vojaki en po en. In ce je tisti "nas" zmagal, je priso nasledn ven, ce pa je "oni" zmago, pa je priso novi "nas" nad njega. Men sam mot, da zdaj manj vidm kot pri originalnih setlerjih. ;(
@ Pusti soncu v srce... @

mspiller ::

p.s. kaj pa transport tycoon ??

Transport tycoon obstaja tudi opensource verzija. In sicer se imenuje openttd. Vendar pa rabis dolocene originalne datoteke. V osnovi je igra ista kakor original, pri cemer imas potem malo morje izboljsav (vlaki se ne zgubljajo tako pogosto, realno pospesevanje v klanec, elektricne tirnice, itd itd ...).

Ta WideLands mi pa ni vsec, ker je igralnost totalno na psu. Miska ti skos skace na trenutni dialog, ne vidis kaj rabijo dolocene stavbe in podobno.

Mi pa ta demo od settlerjev ne deluje (se takoj usuje).

lp, Matej

Orbit89 ::

@mspiller
Probaj ga še enkrat inštalirat.
Meni se je tudi na začetku sesuvalo, potempa ne več.

@SmeskoSnezak
Tega nisem opazil saj je tista dobra ura igre premalo zame.

LP

Shuli ::

Še kar hodijo tisti bedni duhci v luft ob smrti človeka?:))

Person ::

Haha, tisti duhci so prav odbiti bli, hihi:D

Bo treba počasi demo mal stestirat ...;)
Let's make something useful!

misso ::

Uf tale pach od tycoona je zelo dober k lahko max 10 igralcel igra preko lana ali interneta.

Če kater bi hotel malo igrati tycoona na zs

p.s. oprosti k sem malo tvoje teme pobral

Hux ::

probo in zbriso.

bradek ::

Meni se tudi demo usuje, po parih sekundah, ko se pojavi majhno prazno okno v zgornjem levem kotu. Any ideas?

d0rK ::

Men isto...Neko okno se za delcek sekunde pojavi ampak takoj zgine. Sploh ne pridem v igro.


Sumim onboard grafo.

KTr1sk ::

uau, moja carska igraaaaaa, to sem prešpilal ure in ure, set..2 yeah, grem sprobat
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Orbit89 ::

Meni se isto zgodi, toda z razlko da mi igra deluje.
Probaj iz kakšne druge strani dol potegnit.
Dugače si lahko izposodiš Đoker oz. kupiš (100% deluje8-)).

LP

para! ::



Hehe, a to je na Amigi narjen screenshot? :D

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

ahac ::

Glede na to, da trenutno 100% mojega inboxa zasebnih sporočil zavzemajo prošnje za crack: Nimam ga. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

TribesMan ::

Tile settlersi so zlo fletni. Edin problem je ker so tako hudičevo grafično zahtevni. Za igranje pri 1920*1200 na full detail bi verjetno rabil kaj v stilu X1800 ali raje X1900.

Na moji GF6600 imamna full detail bolj diapozitive. Medium je sicer že kar znosna. Low pa seveda dela lepo, sam ni pa tako sexy :)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Orbit89 ::

@TribesMan
Problem je v majhno količini RAM na tvoji 6600 GT(128MB).
Na mojem 9600 XT 256MB dam vse detajle na MAX in isklučim sence.
Dela pa 40-50 FPS, torej zelo dobro za strategijo.

LP

TribesMan ::

Torej imam zdaj ze dva razloga za nakup graficne z 512MB RAMa... Visto in Settlerse :)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tilen ::

Žal mi igra ne omogoca pocasnega scrollanja po mapi tako da nic ne bo. Z CSS gaminga sem prevec navajen telovadit z misko pri najnizjih vrednostih, tukaj pa tudi ce nastavim sensitivity na najmanj ne morem igrat. Skoda.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Orbit89 ::

Saj to je le DEMO!
Počakaj da pride v celem kosu in modi>:D.

LP

BlackHole ::

Ok, igra je že zunaj. Sem malo igral in nekaj progrešam. Če se prav spomnim si v originalu lahko določil območje, kje naj recimo drvar seka drevje, ali kje naj gozdar sadi drevje, itd. Tukaj pa pogrešam to komando. Je kaka druga finta?
LP Marko

SmeskoSnezak ::

BlackHole, si prepričan da to blo v 2? Daj povej komando, me res zanima. Tega res nisn vedo...
@ Pusti soncu v srce... @

TribesMan ::

V Settlers 2 nisi mogel določiti kje naj drvar seka. To je bilo možno samo v kasnejših izvedenkah. Je pa res da je bila ta opcija dost uporabna...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

gzibret ::

Jaz sem pri S2 naredil dva ali tri drvarje v krogu, v sredini pa naredil onega, ki sadi drevje. Pa nisem nikoli imel problemov z osamljenimi drevesi.
Vse je za neki dobr!

BlackHole ::

Prepričan nisem (kje je že to), sem pa nekako samoumevno mislil, da je to bila dvojka, ker vem da so bile kasnejše različice slabše in jih nisem preizkusil več. Mogoče pa sem trojko še igral, ne vem. V glavnem, ko si stisnil na kočo drvarja, je bila v info okencu taka ikona v obliki tarče. Si stisnil ikono, nato pa ti je okrog kurzorja izrisalo en tak krog (območje), kjer bi naj drvar podiral drevesa. Seveda si moral kliknit eno območje na mapi, ki mislim da ni smelo biti predaleč od koče.
LP Marko

opeter ::

Kje se da ta prenovljen Settlers kupiti? V Sloveniji, kje?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SmeskoSnezak ::

BlackHole, to ni v dvojki!! Jo ravnokar igram, pa tega ni za videt. :)
@ Pusti soncu v srce... @

lyn@ ::

ČrnaLuknja, v dvojki tega ni blo. Blo je v Settlers III. ;) 99,9%

dustphoenix ::

Malo OFF:

Imam ORIG: Settlers 3: Gold Edition, ko ima še dodatek (amazonke) na 2CDjih.

Nikakor mi v XPjih noče zagnat!! ;((

A ve kdo, obstaja kakšen patch? Sprobano na navadnih, na SP1 in na SP2...

Person ::

Na uradni spletni strani je patch ... no, za navadno pa gold različico vem, da obstaja, pa verjetno tudi samo za dodatek.
Let's make something useful!

BlackHole ::

Da vidim kako in če ka igrate. Katerih gradenj se najprej lotite? Kakšno imate razmerje posameznih zgradb, če ga imate v glavi recimo? Npr. 4 kmetije, 2 pekarni, 2 mlina na 8 rudnikov. Obstajajo kje kakšna nepisana pravila? Ker meni se ponavadi zgodi, da imam vedno kje ozko grlo. ;)
LP Marko

gzibret ::

Hmm, optimalna razmerja so nekako takole:

1 gozdar - > 2 drvarja - > 1 sawmill

1 kmet lahko pridela zadosti žita za 1 nadaljnjo verigo (meso, kruh, osli). Torej, če imaš 1 prašičjo farmo, eno farmo oslov in 3 mline rabiš 5 kmetov, ki pa ne smejo biti preveč skupaj, da imajo dosti placa za gojenje žita.

V tej igri je vsa fora, da čim hitreje najdeš zlato in pridelaš čim več cekinov, kasneje tudi čim več orožja in skal (za katapulte). Ko najdeš zlato, obvezno v neposredni bližini zgradit 2 kovnici (mint).

Pazit moreš na cestno omrežje, da slučajno nimaš kje zastojev. Iron smelter, armory in blacksmith zgradiš tam, kjer imaš železo oz. čim bližje. Kaka zabačena območja (kjer ne moreš graditi kmetij) so idealna za pridelavo lesa. 1 gozdar v sredini, 3 drvarji v okolici in 1 ali 2 sawmila v neposredni bližini. Jaz sem si zgradil vedno 2 taka kompleksa (1+3+1), pa je bilo desk več, kot dovolj.

Farme oslov ne rabiš civer takoj, jo je pa fajn zgradit čim prej, da imaš čim bolj pošlihtan transport. Vodnjakov zgradi ravno prav (ne preveč), ker če imaš preveč vode, ti le-ta takoj zabaše transportno infrastrukturo. Vodnjake zgradi tam, kjer rabiš vodo in nekako 1 vodnjak za 2 potrošnika.

Splača se zgradit tudi skladišče (warehouse) v okolici vsakega proizvodnega kompleksa (torej v okolici rudnikov).

Pa še nekaj - utrdbe delam čim večje, ker če delaš tamajhne barakice, pol zavzamejo preveč prostora in zmanjka placa za bolj resne zadeve (farme).

Pa še nekako takole - zgradi najmanj 10 farm in nadaljnjo infrastrukturo, ki ti žito pretvori v hrano (in nekaj oslov) ter zadosti rudnikov, da to hrano porabiš. Pazi, da se ti ruda ne kopiči, še posebej velja to za zlato. Če ti vso zlato znosijo v kakšen warehouse, pol pa ti ga sovražnik raztura, je ves trud zamanj.

No, tolk zaenkrat. Pa ne se it velikih gradbenih projektov, dokler nimaš pošlihtano proizvodnjo desk (kot sem opisal), ker bo cela stvar obsojena na propad.
Vse je za neki dobr!

'FireSTORM' ::

omg kolko berem poste o požrešni grafiki mi to nažalost na mojem laptopu nebo laufalo:'(
sam kaka grafika pa je to8-O

ste mi pa vlili voljo da spet poiščem svojo kopijo S2 in inštaliram
omg omg, spet bo neprespanih noči


malo offtopic:
Knights and Merchants je kdo igral?
meni je to tudi bla zlo zlo dobra igra
Those penguins.... They sure aint normal....

BlackHole ::

Ok, včeraj sem prvič prišel v stik s sovražnikom. Naredil sem katapult, ki je kr sam nekaj streljal. Nisem se kaj dosti trudil ugotoviti ampak ne vem kako sploh napadeš sovražnikovo trdnjavo z vojaki recimo. :8)
LP Marko

borchi ::

se kje že da LEGALNO dobit Settlers II?
l'jga

iElectric ::

Wiii, legenda je nazaj. TO, da bi igral settlerse 2 v prenovljeni izdaji smo lahko samo sanjali. NIKOLI si nisem mislil, da bodo dejansko kaj takega izpeljali. Definitvno kupim igro in jo podprem, ko pride v slovenijo. Btw: kak desperados 1 z novimi misijami bi bila tudi super ideja (ker 2 so za en k.)

Res je, da smo igro igrali malo manj kot 10 let nazaj ampak kakor se spomnim je dokaj malo sprememb nad čimer sem navdušen, kajti sploh niso potrebne. Moram probat tudi multiplayer čeprav mislim, da ti stvar kar dost časa vzame za eno igro.

Uglavnem, največji nasvet bi bil da si gradite stvari, ki skupaj pašejo čim bolj skupaj (žito, mlin, pekarno, vodnjak..) in čim prej osle, kajti te imajo veliko vlogo ker pospešijo pot za 1x.

'FireSTORM' ::

zakaj več ne delajo takih starih iger
katere si vsekal na kakšen koli sistem gor in je to laufalo:\

kake so minimalne zahteve te zadeve?
mam sploh kako možnost to špilat na laptopu z integrirano grafo?
Those penguins.... They sure aint normal....

borchi ::

je kdo ugotovil zakaj se nekaterim sesuje takoj po zagonu?

v log mi napiše:

.\Device\GraphicDevice.cpp 2778 : Invalid call

kakšno grafično je treba met za te settlerse?
l'jga

iElectric ::

Če je kdo za MP špil, nas me ZSja.

Glede zahtevnosti grafike, onemogočite sence pa ste na konju :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Settlers

Oddelek: Igre
283952 (898) opeter
»

Hearts of iron 4 Grand strategy

Oddelek: Igre
353811 (2351) Berserker
»

Settlers 7: Paths to a Kingdom (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
868217 (3943) zerdoner
»

Stare Igre - katera je tista ki vam pospeši nostalgično srce (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15112599 (9873) SavoKovac
»

The Settlers V

Oddelek: Igre
342398 (1327) Mavrik

Več podobnih tem