» »

Baterija - prenosnik

Baterija - prenosnik

buick ::

Zanima me naslednji primer:

- PRENOSNIK JE VKLOPLJEN
- BATERIJA PRENOSNIKA JE POPOLNOMA NAPOLNJENA
- LE-TA JE VSESKOZI PRIKLOPLJEN NA ELEKTRIKO (VTIČNICA)

Ali se v tem primeru kakorkoli troši tudi baterija oz. se s tem zmanjšuje njena življenska doba?
Ali jo je najbolje fizično odstraniti iz prenosnika?

Hvala.

Kilgore T ::

Li-ion ske baterije izgubljajo svojo moc cca. 20% na leto (odvisno od temperature - nizja dalj casa zivijo), ne glede nato ali jih uporabljas ali ne. Ostale imajo problem z "Memory effectom". Poglej Wikipedio za detajlno razlago.
"Prepricanja so sovrazniki resnice, nevarnejsa kot lazi. "
Friedrich Nietzsche

WarpedGone ::

Delujoč prenosnik se greje, odvisno do položaja baterije se posledično greje tudi ta, čeprav je neobremenenjena. Višja temperatura povzroči opazno hitrejše propadanje baterije. Sm že bral da se splača baterijo ven jemat.
Zbogom in hvala za vse ribe

Cartmaniks ::

Pa a bo računalnik delal prek adapterja, če je baterija odstranjena?

buick ::

Dela, dela...

Scorpia ::

Prej je bilo pisan o tem na ST. Glede na to, da ti napajalniki ki jih majo prenosniki si niso tolk močni kot pri namiznem. Če pride do obremenitve pade napetost, ker napajalnik ne da takoj te moči. Zato pa ma baterijo za začasne obremenitve, če ne se matična sčasoma poškoduje. Mislim da če uporabljaš za pisanje, branje (internet) nebi smel bit problem da dela brez baterije.

clothes ::

Se jaz bi nekaj vprasal.

Imam prenosnik HP NX5000, ki sem ga uporabljal vecinoma prikljucenega na el. omrezje, baterija pa je bila ves cas v njem.
Po 1 letu in treh mesecih od nakupa pa je baterija kar naenkrat odpovedala (pravzaprav je racunalnik sploh ne zazna). Pred tem nisem opazil nikakrsnega postopnega upadanja moci bat. ali cesarkoli nenavadnega - kr naenkrat.
Na servisu smo ga preiskusili z drugo baterijo in delalo je bp., moje pa niso hoteli niti pogledati ( cena nove 30k sit).

Ali mislite da je baterija res fuc in zakaj mi jo sploh ne zazna - vsaj prazno, ali pa bi lahko bilo kaj drugega?


LP

Pyr0Beast ::

Skuhalo jo je.
Elektronika se popolnoma izklopi, če je baterija fuč. Raje se ne igraj z odpiranjem baterije, ker te lahko kr fajn ožge.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik - kako polniti baterijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4115098 (1868) sh00ter92
»

baterija se ne polni

Oddelek: Strojna oprema
3819278 (6714) specing
»

Baterija

Oddelek: Pomoč in nasveti
283483 (2376) klekej
»

Servis - po prevzetju zaznane napake

Oddelek: Pomoč in nasveti
393621 (2589) solatko
»

Prevare pri prenosnikih

Oddelek: Strojna oprema
394845 (3628) overlord_tm

Več podobnih tem