» »

barve v process explorerju

barve v process explorerju

CaqKa ::

kaj pomenijo razne barve v process explorerju, kot recimo tukaj ko je itunes pink: Sysinternals Freeware - Process Explorer

btw.. se da process explorerja bindat na ctrl alt del?

veteran ::

za barve poglej v options - configure highlighting, tam nekje je tudi opcija replace taskmanager ;)

CaqKa ::



hmm in kaj bi naj pomenlo packed images?

em ja, veteran. sem videl tole za replace ko sem zdaj malo guglal, pol sem pa tudi v ta meni zašel. me čudi da ni tega v helpu napisanega. nisem niti razmišljal da je kr med opcijami noter 'razlaga' :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

packed images pa jobs si ne znam najbolj razlagat kaj je to?

veteran ::

zapakirane (stisnjene) exe datoteke, npr z upx

veteran ::

Heh, da ni v helpu? :D Evo, copy&paste, direkt iz helpa:

Highlight Jobs: on Windows 2000 and higher choose this option to have Process Explorer show processes that are part of a Win32 Job in the Job object highlight color. Jobs group processes together so that they can be managed as a single item and are used by the Runas command, for example. Use the Job tab of the process properties dialog to see the list of processes running in the same job as the selected process and to see job limits that have been applied to the job

Je pa res, da imam še staro verzijo, odkar jih je M$ asimiliral, se sysinternals.com ne dotaknem niti z dvometersko palico. >:D

Roadkill ::

>>Je pa res, da imam še staro verzijo, odkar jih je M$ asimiliral, se sysinternals.com ne dotaknem niti z dvometersko palico. >:D

Smešno... uporabljaš MS Windows, ne boš pa snel dol nove verzije sysinternals zato, ker je MS zaposlil vodilna dva razvijalca...?!
Ü

veteran ::

Roadkill,

dvomim, da sploh bodo kakšne nove verzije. Če pa bodo, bodo bolj ali manj neuporabne, saj že EULA, ki so jo na dan asimilacije stlačili v vse .zip datoteke na sysinternals, onemogoča kakršnokoli resno uporabo!

Glede na obnašanje Microsofta ravno tako ne bi bilo nič čudnega, če bi v naslednjo verzijo ProcessExplorerja vsilili .NET bloatware, ali celo kakšen spyware dodatek. Ali bognedaj, morda celo DRM roootkit, ki ga (posodobljeni) RootkitRevealer ne bi našel. :D

Programi s sysinternals.com so bili vedno pojem kvalitetnih programov. Dokaj zanesljivi, majhni, brez komplikacij z inštalacijami, razpakiraš zip in dela. Še več, delali so na vseh različicah windows, od Win95 naprej. Programi so bili prenosljivi, npr lahko si kopiral cel direktorij sysinternals programov na prenosnik in je vse delalo! Tudi hrošče so vedno hitro poflikali...

Če to primerjam s tistim, kar najdemo na M$ Download straneh - čisto vsak program, še celo taka malenkost, kot je npr TweakUI, zahteva SP2, nekatere stvari pa celo .NET jajca. Namestitev M$ programov včasih crkne zaradi Windows Installer-ja, zaradi neprave verzije, ali raznih hroščev. Da bi kakšen tak program lahko kar kopiral na prenosnik? Sanjaj svinja kukuruz! >:D Vse, kar pridelajo pri M$, je integrirano v sistem, namesti se kar v sistemske mape in ponečedi še register. Da o raznih luknjah, ki jih flikajo tudi po več let, sploh ne govorimo.

CaqKa ::

jaz tudi dvomim da bodo nove. zato pa je fino da je moj c:\programi\ arhiviran ;)

Rok Nemec ::

...saj že EULA, ki so jo na dan asimilacije stlačili v vse .zip datoteke na sysinternals, onemogoča kakršnokoli resno uporabo!


Ni res! Če bi prebral EULO, bi ugotovil da je zdajšnja EULA manj restriktivna kot prej. Če si prej želel uporabljat orodja na vseh računalnikih v podjetju (npr. narediš sysprep z vgrajenim process explorerjem), si moral plačati licenco. No sedaj to ni potrebno...

veteran ::

Jaz sem zadevo takrat prebral in me je minilo, da bi sploh še kaj gledal na sysinternals... Na dan prevzema so namreč v vse zipe dodali novo licenco, z datumom 18.7.2007, primerjavo imaš tukaj. Del citata:

PERSONAL AND NON-COMMERCIAL USE LIMITATION.
Unless otherwise specified, the Services are for your personal and non-commercial use. You may not modify, copy, distribute, transmit, display, perform, reproduce, publish, license, create derivative works from, transfer, or sell any information, software, products or services obtained from the Services.


Starejše verzije iz prejšnjih let sploh niso imele eule v zipu, v readme.txt je bila le vrstica, ki prepoveduje distribucijo, npr:

License
You may not distribute Autoruns without permission from Sysinternals. To request permission contact licensing@sysinternals.com.



Zdajle sem preveril, očitno so mikromehki kasneje licenco še enkrat popravili. Hehe, sem hotel tekst kopirati semle, pa sem opazil člen, ki očitno še to prepoveduje:

You may not:
...
transfer the software or this agreement to any third party;


>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asimilacija Sysinternals uspela

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
123868 (2942) darkolord
»

Microsoft kupil Sysinternals

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
194029 (2937) opeter
»

Procesi mi obremenijo cpu na 100 % kaj je narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232639 (2304) nokia6310
»

Prisluskovanje sistemskim klicem

Oddelek: Programiranje
71120 (1022) BigWhale
»

istsvc.exe proces

Oddelek: Omrežja in internet
6865 (788) OmegaBlue

Več podobnih tem