» »

Kateri dlančnik hp ipaq hx2750 ali hp ipaq hx2790?

Kateri dlančnik hp ipaq hx2750 ali hp ipaq hx2790?

dusko_ ::

Pozdravljeni,

sem pred dilemo kateri dlačnik izmed teh dveh izbrat.
HP ipaq hx2750

- Intel® PXA270 624 MHz procesor
- 128 MB RAM, 128 MB ROM
- barvni QVGA TFT LCD zaslon, 240 x 320 pik, 16 bitna barvna globina, občutljiv na dotik
- IrDA, Bluetooth, WLAN, Compact Flash in SecureDigital
- integriran Biometric fingerprint reader za večjo varnost podatkov na dlančniku
- 4 hitre tipke, krmilna paličica, stereo vhod za slušalke
- 1440 mAh Li-Polymer baterija
- zvočnik, mikrofon, vgrajen diktafon, združljiv z digitalnim predvajalnikom zvoka
- USB podstavek, AC adapter

HP ipaq hx2790[FA667B]

- Intel® PXA270 624 MHz procesor
- 64 MB RAM, 320 MB ROM za uporabnika ostane 256mb
- barvni QVGA TFT LCD zaslon, 240 x 320 pik, 16 bitna barvna globina, občutljiv na dotik
- IrDA, Bluetooth, WLAN, Compact Flash in SecureDigital
- integriran Biometric fingerprint reader za večjo varnost podatkov na dlančniku
- 4 hitre tipke, krmilna paličica, stereo vhod za slušalke
- 1440 mAh Li-Polymer baterija
- zvočnik, mikrofon, vgrajen diktafon, združljiv z digitalnim predvajalnikom zvoka
- USB podstavek, AC adapter

Skratka razlika med tema dvema modeloma je samo v velikosti rama oziroma roma. Imam namen ne glede na model kupit še 1 GB SD ali 2 GB CF.
Sedaj pa ne vem ali naj vzamem raje starejši model hx 2750 ,ki ima več rama ali novejšega z več roma?
Ali je vseeno boljše imet več roma in stem več "stalnega" pomnilika. Več prostora za OS in ostale uporabne podatke. Mogoče mi lahko kdo napiše koliko prostora zasede windows mobile 5?
Ali gre pri vsem tem za to da je RAM in ROM pomnilik in RAM je malenkost hitrejši od ROMA. In potem uporabnik sam določa,katere programe bo namestil v kateri spomin.
Nasploh bi prosil, če mi nekdo razloži ali je pri dlančniki pomembno koliko rama imajo. Ali delajo kaj hitreje 128 od 64 ali so razlike minimalne.
Ker imajo več rama in stem več prostora za shranjevanje podatkov ,ki jih pogosteje potrebujejo in stem ker ima ram hitrejši dostop je samo delovanje dlančnika hitrejše.
Lastnike obeh modelov pa prosim ,če mi lahko potrdijo ali dlačnik podpira SD kartice večje kot 1 GB in CF kartice velikosti 4GB?

Najlpeša hvala za odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP IPAQ 114 NUJNO!

Oddelek: Pomoč in nasveti
9710 (616) sand!
»

Windows mobile jezik iz NEM v ANG oz SLO(če obstaja)

Oddelek: Operacijski sistemi
112865 (2157) gregan
»

Problem z dlančnikom HP IPAQ hx2110

Oddelek: Pomoč in nasveti
51187 (1142) krneki0001
»

Dlančnik + GPS

Oddelek: Kaj kupiti
203365 (2871) krneki0001
»

Ipaq ter Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
81388 (1222) pblaz

Več podobnih tem