» »

Morgan 1GHz, ker mboard...

Morgan 1GHz, ker mboard...

madmike ::

Kupit nameravam Duron Morgan 1000MHz, pa me zanima ker motherboard ki se ga da pri nas dobiti priporocate.
Dobro je da podpira SDRAM ker ga imam kar precej pa nebi rad na novo kupoval. Glavno mi je da je stabilen in da dela dosti hitro, navijanje me niti ne zanima.
Zaenkrat se nekako odlocam med:
ELITE K7S5A in Asus A7A133.

Zanima me tudi kje pri nas bi se dobilo kaksen napajalnik iz AMD recommended liste, ali pa ce kdo ve ce Macase 300w dela uredu.

tnx v naprej.

chucki ::

vzemi ELITE k7s5a! poceni in stabilno!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

bostjan1s ::

hja imam macasinega 300w men dela oki(mam amd-ja pol ves kak je pomembn napajalnik) sam ena malenkost je: greje se mal bolj, drugac pa je zelo stabilna napetost, sam napajalnik pa je tudi manjši od standardnega.

[t502] ::

Ce hoces met res kvaliteto in rock-hard stabilnost potem vzami, jasno ASUS. So drage ampak kvalitetne.

[t502]

Han ::

Tale Asuska (A7A) ima ALi chipset, s katerim je kar nekaj težav...

madmike ::

Kateri Asus je potem uredu za Duron 1GHz pa da ima SDRAM?

Han ::

Asus A7V-E, VIA chipset, primerna za Durone in stare Athlone, ki delujejo na 100 MHz vodilu. Plošča je relativno poceni (27k SIT).

Asus A7V133-C, VIA KT133A chipset, 133 MHz vodilo, UDMA 100, primerna za vse Durone in Athlone. Obstaja tudi A7V133 z raidom.

Asus A7A266-E, ALi chipset, 133 MHz vodilo, UDMA 133, poleg SDRAM podpira tudi DDR SDRAM.

ALi chipset ni toliko razširjen, zato moraš paziti, da izbereš kvalitetne in kompatibilne komponente (spomin, CDRW ipd. bolj znanih firm).

Pa še to: na severnem (northbridge) VIA chipsetu imajo Asuske kar glasen ventilator.

robertos007 ::

od kje ideja o nevem kako hudih napajalnikih za amd. kolega ima na 200W napajalniku thunderbirda 800 + vse ostalo +gf2 +cdrw +tv kartico in še par usb naprav pa mu dela čisto normalno. kakih 235W je čisto zadosti po mojem.

Binji ::

Jah jst mam na 250W TB 1GHz, tuner, cdrom, cdrw, disk, zvocno, grafo, itd.. pa me jebe ce instaliram kej pa gledam tv zravn
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716709 (8748) Vlad Tepeš
»

Nov računalnik - nižji/srednji razred

Oddelek: Kaj kupiti
302416 (1932) Mercier
»

Abit KG7 ali KR7 ?

Oddelek: Kaj kupiti
321355 (988) kuglvinkl
»

Dobra konfiguracija?

Oddelek: Kaj kupiti
151081 (855) TheJack
»

Optimalna konfiguracija

Oddelek: Kaj kupiti
141278 (1031) CCD

Več podobnih tem