» »

Dobra konfiguracija?

Dobra konfiguracija?

TheJack ::

Kupujem nov kompjuter. Sestavil sem konfiguracijo, pa me zanima, če sem dobro izbral:

ABIT KT7A ATA100 ATX
AMD THUNDERBIRD 900
TT VOLCANO 6CU+ 7000/BAKER
512MB PC133 DIMM SDRAM
IBM IC35 40GB 7200 ATA100
YUAN GF2PRO 64MB DDR
CD ROM TEAC 40X IDE

SB Live! Value (+FPS 1000), US. Robotics Sportster Voice 56K in PlexWriter 8/4/32A, pa že imam. Tudi monitor sem kupil pred kratkim (Samsung Syncmaster 700NF)

Kaj menite? Je plata dobra? Je Volcano preglasen? Ima kakšen vpliv, kateri ram vzameš? Je disk uredu? Ima morda (kot sem prebral prav na tem forumu) grafikulja probleme z 2D grafiko (ki mi je zelo pomembna, saj gonim monitor na 1280x1024 na 85Hz)? Kakšni drugi komentarji?

Zahvaljujem se za odgovore.

Quake ::

Jah, izredno dobra kofniguracija, moram rect...

Spremenil bi le dve stvari!

1.) Procesor vzami Thunderbird 1000 MHz
2.)Namesto CD Roma vzami Pioneer DVD 16x

asPeteR ::

Kupi DDR plato, to je zdej IN!

Kakšno od ABITA, GIGABYTE,...

DDR ram stane enako kot SDR (skoraj), pri plati pa tudi ni bistvene razlike.

Naložba za prihodnost!

:)

Binji ::

Pusti DDR zaenkrat pr miru da kasno celo v redu plato vn vrzejo, drugo je pa v redu, edino tko kot je uni reku rajs 1Ghz Athlona pa 256MB rama ce nimas kesa. Ti pa priporocam da to cez mejo kupis - prsparas 60k vsaj.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

TheJack ::

Hvala za odgovore. Z DDR-om je problem, zadeva sicer ni dosti dražja, je pa ravno čez mejo. Poleg tega moram zadevo kupiti hitro (in vsekakor v Slo), zato nimam časa preizkušati vseh možnih komponent. Bom še premislil...

Še eno vprašanje imam. Kakšno ohišje naj kupim? Naj vzamem najcenejšega (ki ti ga kar v trgovini izberejo), ali naj vzamem raje kaj boljšega? Bi moral za svojo konfiguracijo kupiti že 300W napajalnik?

Han ::

Hmm, resno razmisli o Asuski A7V133, verjetno najboljši plati s KT133A čipovjem. :)

Cosmo ::

Al pa se malo pocakaj na vec plat z sis 735 chipsetom. Trenutno je to najhitrejsi chipset za Athlona/Durona.

Lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

frudi ::

nasvet glede ohišij:
skoraj povsod boš dobil samo totaln šrot ohišja, ki imajo napajalnik namontiran vertikalno ob osnovni plošči. taka ohišja so ZANIČ, brezpogojno in totalno ZANIČ. napajalnik je namreč nameščen točno tako, da prekriva tisti del plate, kjer je procesor. tako zelo ovira pretok zraka okoli hladilnika na procesorju, tisti zrak, ki pa še nekak pride zraven, pa je že vnaprej segret zaradi napajalnika.
imaš torej tri izbire:
- nabaviš eno oring in drago ohišje
- se podaš na lov za navadnim (in poceni) ohišjem, ki pa ima napajalnik namontiran na vrhu, nad osnovno ploščo. po mojih izkušnjah izpred pol leta, se takšnih ohišij skoraj nikjer ne da dobit. končno sem ga našel pri pcx, kjer ti začuda pred nos položijo cel katalog ohišij. go figure...
- kupiš big tower. ti skorajda ne bi smeli imeti napajalnika ob matični plošči, čeprav sem tudi že videl izjeme

če si pripravljen dat cca 20k sit ali več za ohišje, potem se ozri za kakimi Macase ali Aopen (ti dvoji se ziher dobijo pri nas). če pa hočeš solidno ohišje za malo denarja, ti pa svetujem, da se sprehodiš do pcx-a. ne da bi delal reklamo, ampak tam sem našel zlo solidn in prostorn midi tower z 250W napajalnikom za manj kot 7k sit.

aja, po mojem, da ne rabiš glih 300W napajalnika, 250 bi bil verjetno dovolj.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

TheJack ::

Še enkrat hvala za odgovore. Sedaj pa update. Odločil sem se, da bom verjetno vzel DDR kombinacijo (bom pač vzel le 256 DDR rama in slabšo grafikuljo - MX)

Sedaj pa vprašanje. Ali je plata ABIT KG7 LITE ATA100 DDR ATX dobra?stane 46 jurjev, kar ni preveč. Pogledal sem njeno konfiguracijo, zdi se v redu.

Iz izkušenj vem, da matično ploščo in ohišje menjaš najredkeje, zato bi rad kupil plato, na katero bom morda nekoč v prihodnosti lahko postavil še kaj boljšega kot gigaherčnega Athlona. Morda Athlon4?

Še nekaj: kaj je to EEC ram in ali se ga splača kupiti?

StarY ::

ELITE K7S5A SIS735 DDR
AMD THUNDERBIRD 1000/266
TT VOLCANO 6CU BAKER
2x 256MB PC2100 DDR DIMM

tale sistem približno enako stane, a je 25% hitrejši od ta prvega!

Binji ::

Po moje mislis ECC ram. Ta ma se neko preverjanje napak zraven. Se ti ga pa ne splaca kupt.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

OldSkul ::

Pozab na DDR konfiguracijo.Raj si kup boljšo grafično.V igraš bo sigurna večja hitrost!

Daishi ::

Za tistih 5 jurjev vec, kar te stane DDR konfiguracija, ne vem kaj boljse grafike ne dobis.

Potem ostane pa se misel na "Geforce 3 MX" za voglom in ideja o drazji grafiki odplava ( bojda bo ta nov MX meu DDR 128 bit ).>:D
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

OldSkul ::

A si prebral the jackov post daishi.On bi si kupu DDR konfiguracijo z 256 DDR pomnilnika pa samo MX grafikulju!!Nej raj nabav močnejšo grafikulju GF2Pro pa bo hitrost večja v igrah!

Daishi ::

Ma to ne pomeni naj ne vzame DDR! :D
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

TheJack ::

Grafično kartico se da zamenjati po hitrem postopku. Ko pride ven MX 3, bom GF2pro dobil za dobrih 20 jurjev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716192 (8231) Vlad Tepeš
»

Nov računalnik - nižji/srednji razred

Oddelek: Kaj kupiti
302298 (1814) Mercier
»

Maticna plosca pa hlajenje pr AMDju

Oddelek: Strojna oprema
111018 (812) Jolando
»

Kaj za eno kišto kupiti (za prijatelja)

Oddelek: Kaj kupiti
51083 (908) Jux
»

now computer - very soon!

Oddelek: Kaj kupiti
191860 (1534) Daishi

Več podobnih tem