» »

Tv Tuner ATI TV WONDER VE

Tv Tuner ATI TV WONDER VE

C00PER ::

Bok !
Večen problem z Tv karticami. Imam grafično kartico ATI XPERT 2000 Pro , pred kratkim pa sem dokupil TV Tuner ATI TV WONDER VE, imam naložen sistem Windows XP (haha). Iz ATI-jeve strani sem dllal nove gonilnike tako za grafično kartico kot tudi za Tv Tuner, a mi pri inštalaciji tv kartice setup nikakor ne izpusti skozi, kajti sredi inštalacije se setup prekine in javi napako, da pripadajoči software ne ustreza konfiguraciji moje komponente. A sem 100% prepričan da je komponenta pravilna vse do potankosti, kot za grafično, kot za tuner.

Please help me - kaj naj nardim ? Kje bi dobil kakšne driverje, ki ne bi javljali teh absurdnih napak, ki sploh niso utemeljene, ali pa je mogoče kak drug izhod oz. bližnjica do nove inštalacije !

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem ! 10x To All !

P.S: Pa ne mi hodit z odgovori, naj XP-je dol vržem :o)

SasoS ::

dScaler...nobenih driverjev, samo downloadaš in gledaš :D

SkyNet ::

Točno tako. Z Dscalerjem lahko delaš vse in še več kot s Atijevo TV. Pa še filtre ma za izboljšavo slike.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

C00PER ::

Ok, zdaj sem ta Dscaler inštaliral, izberem Tuner nato pa mi vrže plavi ekrat ter mi napiše NO VIDEO SIGNAL FOUND spodaj levo v ekranu. poskušal izbirati drug tuner, a vedno isti rezultat.

pucvoler ::

Še eno uprašanje. Mam TV wonder, kako nastavim zvok v dscalerju, če imam interni aux priklop.
LP
Ne me poslušat!!!!!!

SasoS ::

COOPER: v meniju settings, video input izberi tuner, dscaler defaulta na kompoziten vhod.

Nastavitev zvoka pa poteka približno takole: hardware, msp/radio, odklukan more bit TV terrestrial/FM radio, major carrier PAL BDG, minor carrier PAL B/G FM stereo, potem pa spet nazaj v hardware meni, audio-mixer setup, destination je play control, input pa naštimaš kjer maš pač input (jest mam line-in). Pa spodi more bit reset mixer odkljukan. Tako bo dscaler če je vhod mutan (ker tuner proizvaja šum tud če ni prižgan) ga odmutnu in ko boš zapustu program tudi mutnu nazaj :D

pucvoler ::

Hvala SasoS
Ne me poslušat!!!!!!

Snupy_II ::

Driverje za ati tv wonder najdeš na te strani http://www.geocities.com/snupy_ii/

Samo ne smeš inštalirat multimedije centra 7.1 in 7.5 ker nepravilno podpirata pal B.

C00PER ::

SasoS hvala za pomoč, zdaj delno ta stvar deluje...vsaj slika je prišla če ne druga :D Ok, zdaj imam pa drug problem - izbral sem kanalnik, in sicerr European Cable (S-Channels), kajti ta mi pri skeniranju najde največ programov, ampak to število še zdaleč ni zadostno vsem kanalov ki bi mogli bit..Kter kanalnik torej naj izberem da mi bo pri skeniranju našel vse kanale, če imam priključen kabelsko varianto, in ne European Air Cabel al karkol pač ...še treba kaj druga morda vklopit ? Please help...desperate with that shit....če hočeš me najdeš tut na IRC-u pod nickom C00PER (z nulami), v popoldanskih, večernih, ter nočnih variantah :o) Hvala najlepša za pomoč in EN LEP POZDRAV

SasoS ::

Na jokerjevmu forumu sem nekoč že postnu seznam frekvenc od telemacha...drgač lah pa to storiš tud sam, pa nardiš svoj channel.txt

Snupy_II ::

Namesti predvajalnik tvborg ki omogoča frekvenčno iskanje kanalov, ter nastavi na
Area - Evrope Pal B>spodaj pa nastavi frekvenčno območje
TV Standert pa nastavi na: Video > Pal Bdghi
Frekvenco spodaj pa lahko nastavljaš poljubno za izbolšavo slike

Priporočam ti da prve poskusiš avtomatsko iskanje nato pa dodajaš še ostale programe vsakega posebej v zbirko.


To velja za borg tv 1.1
videl pa sem da obstaja tudi novejša verzija ki pa jo do sedaj še nisem preiskusil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI TV wonder PCI v XP

Oddelek: Zvok in slika
151590 (1382) karma
»

TV programi za TV tunerje

Oddelek: Programska oprema
81229 (927) sosko1
»

Tv TUNER-ji

Oddelek: Zvok in slika
292529 (1757) Predator
»

Zajem videa TV wonder

Oddelek: Zvok in slika
8838 (678) BC3
»

PC TV kartice - kvaliteta slike?

Oddelek: Zvok in slika
282185 (1701) PIII850

Več podobnih tem