» »

Postavitev gumbov na strani

Postavitev gumbov na strani

BikeFan ::

Imam 5 rollover slikc (gumbi za meni), in me zanima kako bi jih postavil na določeno mesto na strani, in da jih ne bi vsak brskalnik prikazal na drugem mestu.
Nekaj sem poskušal z css-jem, in sicer ukaz "position:absolute", samo mi jih v brskalniku prikaže drugače kot v previewu v Dreamweaverju, in predvidevam, da bi pri drugi resoluciji jih spet pokazalo drugače.

Obvezno morajo biti vedno na istem mestu napram recimo robu tabele, ker imam za ozadje sliko, gumbi pa pridejo na sliko.

Ali ima kdo kakšno idejo kako bi to rešil? Upam da ste razumeli kaj skušam povedati. :) Če ne, kar povejte, pa bom poskusil malo bolj natančno razložiti, ali pa bom poslal kakšen screenshot.
Lepo prosim za pomoč, ker bi rad to stvar čimprej končal.

LP, Borut
What doesn't kill you, makes you stronger!

BluPhenix ::

Position absolute bi moral pri vseh resolucijah kazati enako in več ali manj tudi v vseh browserjih. Sicer pa se da to narediti tudi brez position absolute. NE se sekirat kaj ti kaže DW, saj nihče ne gleda strani v njem. Inštaliraj si FF in Opero, potem pa v teh treh (IE sem štel zraven default) pregleduj izdelke. S CSSjem ima sicer IE nekaj problemov, ampak so rešljivi.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

BikeFan ::

Že, ampak jaz v design oknu v DW slikce postavim ročno tja, kjer jih hočem imeti. Ko pa gledam v brskalniku je pa slika, ki je ozadje lepo na sredini strani, vsi gumbi pa so premaknjeni v levo.
Zdaj sem se spomnil še nečesa, bom poskusil in potem pridem spet nazaj spraševat. :)
What doesn't kill you, makes you stronger!

Tody ::

včasih je zadost že napačen znak da brskalniki kej kretensega naredijo... Zelo pomaga če dobimo kak link

BikeFan ::

Žal nimam tega nikjer objavljenega, ker nimam trenutno nobenga hostinga.
Naredil pa sem par sreenshotov za boljšo predstavo.

Tako bi moralo biti :
Slika 1

Potem mi je ratalo, da v mozilli stvar prikaže lepo:
Slika 2

In tako to izgleda v DW:
Slika 3

Če pa nato mozillo nimam čez cel zaslon, se pa vse podre. Če okno mozille večam in manjšam, so gumbi neprestano enako oddaljeni od zgornjega in levega roba, medtem ko se slika v ozadju prilagaja velikosti okna in je vedno na sredini. Tako to izgleda:
Slika 4

Hvala za dosedanjo pomoč obema ;
What doesn't kill you, makes you stronger!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BikeFan ()

BluPhenix ::

Prilepri kakšen košček kode. PA ne pretiravat, prlepi samo dele, ki skrbijo za izris tega, kar je na slikah.

Saj nekaj hostinga imaš verjetno pri ponudniku interneta, ponucaj tisto.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

BikeFan ::

A mi lahko samo kdo pove kako se da html kodo tle notr, ker meni jo zavrne?
What doesn't kill you, makes you stronger!

BluPhenix ::

moraš napisati: [ st.koda html] kodo vneseš tukaj [ /st.koda]

Ko boš uporabil ta tag (st.koda), odstrani presledke, ki sem jih dal med [ in prvim znakom.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

BikeFan ::

<table align="center" width="900" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" background="../Photoshop backup/header_meni2_buttonless.jpg">

      <!--DWLayoutTable-->
      <tr>
        <td width="900" height="361">&nbsp;
		<div id="Layer1" style="position:absolute; left:260px; top:227px; width:626px; height:77px; z-index:1" dir="ltr">


Evo to je to. Pred tem delom je java script za rolloverje, za tem je pa še za vsak gumb posebej script. Upam da vam kaj pomaga.
What doesn't kill you, makes you stronger!

BikeFan ::

Ok zdaj sem pogruntal kako se da to narediti. Pojavil pa se je nov problem. Ali kdo ve, kako bi se lahko znebil tiste meje med dvema celicama v tabeli (označeno s puščico na sledeči sliki).

Slika

Prosim za pomoč.
LP, Borut
What doesn't kill you, makes you stronger!

bzp ::

Spodaj pri CellSpace daj 0 namesto 10 :)

BikeFan ::

Hvala. Sm očitno spregledu tole malenkost. :)
What doesn't kill you, makes you stronger!

BikeFan ::

Z malo vaše pomoči je stran končno postavljena.
Hvala!
What doesn't kill you, makes you stronger!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Policijska sirena

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
264541 (3198) alexxxx
»

prosim za razlago..kaj pomeni določen tip particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
71747 (1476) drola
»

kako vklopiti dual-channel

Oddelek: Pomoč in nasveti
141674 (1541) Bidox14
»

Radeon X800 AGP (Sapphire) - Artefakti

Oddelek: Strojna oprema
131478 (1248) GrimReaper
»

GIF - Pomoc

Oddelek: Izdelava spletišč
61013 (957) ManyMan

Več podobnih tem