» »

Težava pri odpiranju diskov v Windows XP explorer

Težava pri odpiranju diskov v Windows XP explorer

vitamincek ::

Pozdravljeni,

Na novo sem naložil okna xp sp2 in ostale programe. Za enkrat vse deluje v redu. Edino zadnje dneve mi dela težave odpiranje vsebine trdih diskov v Windows eksplorerju.
Po inštalaciji sem najprej opazil da je bila ikona sistemskega diska preoblikovana v ikono setup ;((. Ni mi bilo jasno kako je do tega prišlo. Ko sem kliknil na omenjeno ikono diska in ikona se je normalno odpirala, kljub temu da je imela sličico setup.:O. Za tem sem v vsebini diska c: zagledal mapo (ikono) setup in jo fizično izbrisal. Od tistega trenutka se je ikona diska C spremenila v navadno NO NAME ikono, katero sem normalno lahko z dvoklikom odpiral.
Čez nekaj časa pa sem opazil da z dvoklikom na ikono diska C in diska D ne morem odpreti vsebine diskov ampak se mi ob dvokliku na diske odpre program ACD SEE 8.
kolega mi je svetoval naj grem pod ORODJA>MOŽNOSTI MAPE>VRSTE DATOTEK>kliknem na DRIVE (DISK)>DODATNO>in v okencu imam 2 ukaza (browse with ACD SEE in FIND) in obkljukane opcije (Potrdi odpiranje po prenosu in vedno prikaži pripono). V okencu pa ni ukaza OPEN, s katerim bi morebitno opcijo nastavil za odpranje.
Ali se komu sanja za kaj se gre?:8)
Kako bi lahko sliko ikone diska C spemenil v ikono za disk?8-O
Kako bi lahko normalno z dvoklikom odpiral vsebine obeh trdih diskov?:O

Hvala.
|O
vitaminček

5er--> ::

1. PC preskeniraj za trojance in ostal adware.
Adaware, Windows Defender, Spybot - Search & Destroy 1.4 ...
2. V root mapi diskov imaš eno datoteko -> autorun.ini
Izbriši jo. (po možnosti še programe na katere kaže) Če datoteke ne vidiš Tools->Folder Options...

vitamincek ::

Probal sem izbrisati autorun.ini pa največ kar sem pridobil je to, da se mi je ikona diska c preoblikovala v klasično ikono za trde diske. To je že en napredek.
Vse ostalo je nespremenjeno. Ko dvokliknem na enega od diskov se mi ne odpre vsebina le teh. Ali se mi odpre iskanje ali program Acd see odvisno katerega imam v defaultu nastavljenega. Poizkusi sem tudi v UREJANJU VRSTE DATOTEKE dodati novo dejanje OPEN FILE pod mapo windows>system 32>openfile samo kljub temu mi noče odpirati omenjenih diskov z dvoklikom.
Prečistil sem tudi vse Viruse in Spye pa je še vedno enako.

Prosim za pomoč.:'(
vitaminček

jackorsen88 ::

veš kaj naredi :
idi v Folder options--->File types pa označi c:alod:ali E:... --->advanced, te pa pod Actions klikneš New---->zgoraj napišeš ime akcije (Open) program s kerim izvaja pa poiščeš pod npr.C:/Windows/eksplorer.exe--->OK pol pa klikneš na to akcijo in jo daš na default, tako da se pobarva s krepko. In to je to


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Superiornost single clicka nad double. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
945360 (3955) A. Smith
»

Nezmožnost uporabe ukaza "Open" pri direktnem dostopanju do particije

Oddelek: Informacijska varnost
82331 (2112) Cyrix053
»

Ne morem odpreti USB ključa!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
155554 (5220) R33D3M33R
»

Ikona od diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
51590 (1527) Mr_Globus
»

Formatiranje - kdaj pognat antivirus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141844 (1645) Mamaplata

Več podobnih tem