» »

Pregrevanje notebooka

Pregrevanje notebooka

Djuro ::

Zdravo!

Pred kratkim mi je kolega dal svoj stari NB, za katerega je rekel, da mu enostavno crkuje (kar naenkrat po nekaj letni uporabi). Sam sem ga razstavil, prepihal, odstranil staro pasto s hladilnika, ga na fino pobrusil.
Zadeva dela BP, če ga ne sešraufam skupaj (dovolj je, da je tipkovnica stran). Je pa hladilno telo, ki se naslanja na matičn ploščo enostavno vroče ko hudilč. Ventilator za CPU se prižgejo občasno, medtem ko se drugi sredinski ventilator prižge samo ob priklopu za nekaj sekund, potem pa ga še nisem slišal, da bi se prižgal.
CPU je P4 2 G.
Takoj ko položim gor še tipkovnico dela zgolj še nekaj minut in potem se ugasne.
Kakšna ideja, kako naj zadevo primerno hladim, da bo NB še uporaben?

ShowDown ::

Kak Cooling Pad za NB kupi. Al pa doma narediš svojega, če maš kake odvečne ventilatorje.

KLIK

pblaz ::

torej - nastavi v biosu, da se ventilator bolj pogosto vklaplja. Ali tipkovnica na kaj preveč pritiska (recimo ventilator). preveri to in naredi distančnike. lahko pošlješ tudi kakšno sliko

lahko bi napisal, za kater notebook gre, glede ibmov bi ti znal dosti pomagati.

Djuro ::

Gre za notebook Hi-GRADE Ultimate 6600
V biosu ni za nastavljat praktično ničesar, razen power management za CPU (katerega sem vklopil).
Tipkovnica res da prekrije 2/3 ventilatorja za CPU, vendar ne pritiska nanj. In motherboard ga tudi občasno požene v delovanje.
Sumim da bi bilo lahko nekaj narobe s senzorjem, ki sproži sredinski ventilator, saj se le-ta požege zgolj kadar prižgem NB za nekaj sekund, potem pa med delovanjem nikoli več.
Kljub temu, da sem zadevo dobil free-of-charge, mi jo je mal škoda stran metat. Včerej sem uspel Ubuntu gor instalirat (pač z dvignjeno tipkovnico, ker je hladilnik pod njo tako svinjsko vroč) in dela zelo solidno.

A so ti senzorji mehanske narave (kakšen bimetal?), da bi ga poskušal najt in mu magari dat stik, da sredinski vent deluje vedno?

Djuro ::

Aja, še to. Včasih se prižge šele po x-tem poizkusu. Kadar se ne prižge, ventilatorji sicer zalaufajo, vendar na ekranu ni slike, iz zvočnika pa pride 1 x dolgl pisk.

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Djuro ()

Lery ::

Djuro probi program Notebook Hardware Control NHC Link pa mal kontroliri temperature.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop se pregreva

Oddelek: Pomoč in nasveti
101862 (1750) ne_kdo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234130 (11345) BaRtMaN
»

HP Pavilion notebook se pregreva ?

Oddelek: Strojna oprema
112246 (2092) klemennn000
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575583 (4309) venetu
»

Regulacija CPU ventilatorja? Visoka temp. cpu-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
52455 (2333) umax

Več podobnih tem