» »

OPTIČNA brezžična miška , kako hudiča izklopit čez noč ?

OPTIČNA brezžična miška , kako hudiča izklopit čez noč ?

JOKER ::

Otrokom sem danes kupil tipkovnico ter miško v kompletu brezžično na USB.
Ko so otroci vgasnili računalnik je laser v miški še gorel !!!
Kako naj zadevo izklopim čez noč ?

Hja bo nekdo rekel, da naj odstranim baterije !
Kako naj potem otroci zjutraj zadevo vklopijo, če morajo spet miško connectat z sprejemnikom ?
Kako jim naj to razložim, saj to ni način, da bi moral skozi ven jemat baterije in drug dan ponovno connectat zadevo. Tipka na miški se mora stisnit z zobotrebcem recimo ker je poglobljena ..... itd.

kakšna rešitev ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

Freezy ::

Mal preglej manual, sigurno obstaja kakšen sleep al pa stndby način.

iMark ::

Heh, sej tko je z vsako optično. Ma kej je polprozorna al kko da moto ponoči :\? Pa dej jo u kšnoatlco :)

WarpedGone ::

Te reči majo običajno avtomatiko. Po kratkem času neaktivnosti se preklopjo v standby, kjer občasno preveri ali se je premaknila. Nekatere se tut čist izklopijo in spet aktiviraš s klikom.
Zbogom in hvala za vse ribe

JOKER ::

Hmmm .... ni nobene varjante "sleep" .

PCMark: ne gre se zato, da bi jih motilo, ampak ne mislim vsak drug dan menjavat baterij !
Ne vem no, sploh nisem razmišljal o tem ko sem zadevo kupoval.

Ne morem pa baterij ven jemat, kako naj to otroci to naredijo, ko me zjutraj ni doma.:(
________________________________________________________
Ka te češ ....

jan01 ::

Ja lahko bi povedal, katera miška je to(model)!

mte ::

V tem primeru boš prišel najboljše skozi če kupiš en polnilec z AA akumulatorji, riskiraš tiste 4 jurje in kmalu se ti bo obrestovalo. Meni je ena logitech miš porabila stara, dotrajana dva NiCd 700mAh akumulatorja v cca 2 mesecih. Novi NiMH akumulatorji pa imajo kapaciteto že tudi 2500mAh in je tudi sama tehnologija precej boljša in manj občutljiva na slabo polnjenje kot stari NiCd. Torej naj bi miš zdržala bistveno več od teh 2 mesecev.

JOKER ::

WarpedOne:
Točno, to pa sem opazil danes ! :)
In sicer :
ko so otroci odšli na dvorišče je bil računalnik prižgan. Vklopil se je ohranjevalnik ... itd.
Ko sem se vsedel za njihovo mizo, sem premaknil miško in ..... nič se ni zgodilo. Ohranjevalnik se NI ugasnil.
ŠELE ko sem kliknil gumb na miški se je pokazalo namizje.
Torej je to tako kot si omenil ?
Da se avtomatsko po določenem času izklopi laser in se potem da v stendby.

No, hvala fantje bom mirneje zaspal.
________________________________________________________
Ka te češ ....

lordnox ::

OMFG...sej 1 led dioda ne sprazni useh batarij tuji če nevem kolko cajta pustiš da gori...

iMark ::

Ja jst mam original polnilc za miško tko da jo lohk pownem. Meni mi skoz sveti miška. No res da ko jo premikam sveti bl moćno kot pa če miruje. Meni zdej po enem leti od kar mam miško gre baterija po približno pow meseca 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

madmitch ::

Moj microsoftov miš ima po šestih mesecih še vedno prve baterije in dela. Nisem opazil, da bi se ledica kdaj čisto ugasnila, tako da...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Scorpia ::

Isto pri men. Microsoftova dela še po 6ih mesecih zdej je osmi mesec(mogoče ker se manj za računalnikom), v naovodilih piše da šest mesecev drži. Je pa zanimiv, enkrat prej se mi je na miški baterija spraznila, pol sem vzel tiste baterije ki na dveh daljincih nista hotela delat, na miški pa je brez težav še en teden delal. Pa ko se sprazni una dioda začne močno svetiti, kot da baterija nebi bila prazna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miška in polnilne baterije

Oddelek: Pomoč in nasveti
253370 (2615) Brane22
»

življenjska doba baterij v brezžičnih miškah

Oddelek: Kaj kupiti
444867 (3548) opeter
»

Ultimativne AA baterije?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
304032 (2545) VolkD
»

Miška in tipkovnica na baterije - zakaj se ne izklopi?

Oddelek: Strojna oprema
141712 (1491) SmeskoSnezak
»

kapaciteta polnilnih baterij

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
217201 (6813) door_man

Več podobnih tem