» »

podometna telekomunikacijska omara

podometna telekomunikacijska omara

mainman ::

Iščem podometno telekomunikacijsko omaro, to pomeni, da se lahko vgradi v zid. Pogoji so, da je dokaj prostorna, da lahko v njo vgradim patch panel, kako manjše stikalo, router, adsl modem, nt člen, ....

Omarico iščem že kar nekaj časa pa mi je v Sloveniji enostavno ne uspe najti. Kaj Slovenci ne uporabljamo takih omaric? Na tujih forumih je tega kar nekaj.

gumby ::

tule zna bit globina problem... zidovi ponavadi niso en meter debeli:D

lahko pa vrezes luknjo v zid in vgradis navadno omarico not, bo pac v drugem prostoru malce "ven gledala"
my brain hurts

mainman ::

Vem, da niso zidovi debeli 1 meter samo za te stvari, ki sem jih jaz naštel rabiš samo kakih 20cm. Switch pa lahko obrneš postrani. Zid bo notranji tako, da ni problemov z izolacijo.

gumby ::

normalnega panela ne bos spravil v 20cm, vsaj ne horizontalno...
omare so tud globoke vsaj 40-50cm
my brain hurts

steev ::

Nared lukno notr v zid, pa sam vrata dej gor.
:|

Ejsi_Disi ::

MAlo poglej po tej strani. KLIK Vsi telekomunikacijski operaterji imajo več ali manj Prebilove omarice. Lahko da bo za tebe že omarica PB 1 dovolj (290x230x120). Za podometno omarico ponavadi pride zraven še poseben okvir, ki ima rob.

mainman ::

gumby: jas nisem govoril o širini. To bo pač tako kot mora biti, da bo panel pasal. Glevno je, da je globina do 20 cm. Normalen patch panel pa je debel okrog 3 cm, vsaj tisti, ki jim imamo v službi. Poleg teh 3 cm pa rabiš še nekaj placa za kable pa je.

Ejsi-disi:hvala na linku.

gumby ::

saj sem v globino mislil 20cm... toliko rabis za panel+kable

lahko pa celo stvar postavis vertikalno, samo to bo precej pekovsko zgledalo... telekom style nekje
my brain hurts

ali3n ::

Pred leti je tudi privatnik iz Horjula delal podometne omarice (imam 4 njegove, a ni napisa..); če je kdo iz tistega konca... bo morda vede.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ločitev elektroinštalacije dveh sob (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6611409 (10166) mirator
»

Domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
403737 (2783) dj_uro
»

Internet po hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6814151 (8941) XS!D3
»

1GBase-T: distribucijski panel, kabel in vtičnice

Oddelek: Omrežja in internet
122429 (2195) an0nimen
»

Električna napeljava (homemade ali strokovnjak?) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7443934 (38065) smile-

Več podobnih tem