» »

Linksys WRT54G in zunanji trdi disk?!?

Linksys WRT54G in zunanji trdi disk?!?

BakZak ::

Pozdrav.

Sem prebiral teme na teh straneh in googlu pa nisem najšel odgovora na moje vprašnje.
Ali je možno na ta router priklopit zunanji trdi disk?
Tukaj imam v mislih preko ethernet porta, ker USB-ja tako in tako nima.

Doma imamo tri računalnike. Dva sta s kablom prilkopljena na router, treji (prenosnik) pa uporablja brezžičen dostop. Jaz bi v bistvu rad priklopil en zunanji trdi disk na router, da bi imeli vsi ti računalniki dostop do njega in hkrati ne bi bili odvisni od tega ali je kateri od njih vklopljen ali ne. Najprej sem razmišljal, da bi zunanji disk enostavno priklopil na en računalnik, a mora biti le ta potem vedno vklopljen, če hočeta druga dva dostopit do zunanjega diska, tako, da to ni prava rešitev. Kaj bi se dalo tukaj naredit? Ma kdo izkušnje iz tega področja?

Vem, da obstajajo določeni zunanji diski, ki imajo možnost prilkjučitve preko ethernet porta. Kaj bi se zgodilo. če bi takšen disk prilkjučil direktno na router? Bi zadeva sploh delovala? Bi ostali računalniki zaznali na routerju priljopljen zunanji disk?

A mi lahko kdo pomaga/svetuje?

bzp ::

Ce imas disk, ki ti podpira ethernet prikljucitev, bo vsekakor delovalo, zakaj naj bi ne? Saj je tocno temu tak disk namenjen :)

PARTyZAN ::

Koliko stanejo taksna ohisja za disk? (Z ethernet konektorjem)

SimplTech ::

Tukaj: Izi-shop, sem našel ohišje za 3,5" diske z ethernet kontrolerjem za 20k SIT.

Poglej še malo okoli in mogoče najdeš kje kaj še ceneje.

Veron ::

a obstaja kaj takega, da priklopiš printer ki ima USB na ethernet adapter :D mislim v ruter da ga utaknem in potem da bi mel usi dostop do njega

PARTyZAN ::

Zanimivo. Kako se potem do te zadeve dostopa? Ma ze kdo kaksne izkusnje?

SimplTech ::

@Veron: Ja obstaja takšna naprava. Imenuje se printserver, primer pa najdeš tukaj: USB printserver

Ali pa kupiš router, ki ima možnost printserverja (ASUS ima kar nekaj modelov s to možnostjo)

Spajky ::

Veron, obstaja, malo Googla ne škodi ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk fireware na router

Oddelek: Strojna oprema
71087 (1029) bandidosss
»

Zunanji disk WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
314158 (3098) Revenant
»

WD My Book WorldEdition

Oddelek: Pomoč in nasveti
161615 (1204) gkovac
»

Kaj svetujete?

Oddelek: Kaj kupiti
71360 (1176) totimato
»

Zunanji trdi disk!

Oddelek: Kaj kupiti
61043 (875) billy

Več podobnih tem