» »

TV vticnica in kabelski radio - problem

TV vticnica in kabelski radio - problem

delfinus ::

Imam en cuden problem. Imam neko TV vticnico, novo (pravzaprav dve isti, poskusil z obema). TV deluje normalno. Pri kabelskem radiu pa se stvar zakomplicira. Dogaja se, da ne vlece signala za radijske frekvence od FM 88.0 do nekje 95.0. Zadeva je prav hecna, razderem vticnico, zvezem kable v vticnico, trdo privijem, deluje en cas, potem pa zacne cez ene 15 minut pocasi jemati frekvence najprej v nizkem spektru od 88MHz in leze navzgor do nekje 95MHz in potem mi nobena postaja v tem spektu ne deluje. V visjem spektru nad 95 delujejo normalno. Razvezem vticnico, staknem kontake kabla z vticom na tunerju in zadeva dela normalno.

Kaj za hudica je tu zadaj, zakaj pocasi jemlje nizje frekvence in leze navzgor, kaj je lahko sploh v TV vticnici narobe? Kontakti so cvrsto priviti.

Spajky ::

probaj na vtikaču ant.kabla za radio v serijo dodat vsaj na srednji žici (ali na obeh) po en mali min.100pF-max.1nF kondenzatorček ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

delfinus ::

Tenx Spajky za nasvet. Sem pred tem zamenjal kompletno R-TV vticnico in sedaj tudi radio deluje v nizkem frekvencnem spektru FM-a.

delfinus ::

Se nasvet, ne kupovati Kopp vticnic, kupite vticnico od najugodnejsega Slovenskega proizvajlca pa bo delovalo bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava telefonske vtičnice

Oddelek: Omrežja in internet
53530 (3426) tony1
»

HDMI + VGA motnje na TV

Oddelek: Zvok in slika
5558 (519) Duhec
»

TV/Sat zidne vtičnice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
113359 (2926) mirch
»

Vpliv el. napeljave na TV sliko ?

Oddelek: Zvok in slika
121251 (1050) BluPhenix
»

V zvočnikih brni

Oddelek: Zvok in slika
172413 (2174) ferjan

Več podobnih tem