» »

Wlan PCI kartica

Wlan PCI kartica

sverde21 ::

Zanima me ktero WiFi kartico naj kupim, da mi bo delala 100% na mojim Slackware 10.2 routerju, namreč doma se mojim ne lup več kabla za prenosnikom vlečt :D , tako da moram poleg dveh navadnih 100mbit mrežnih (net in ter out v moj računalnik) dodati še en WiFi out :\ .

Torej katera karta je najboljši nakup :))
<?php echo `w`; ?>

borchi ::

poglej tu...

meni TP-Link-ova kartica v gentoo-ju deluje super. ravno včeraj pa sem si pulil lase z SMC WPCIT-G (Atheros AP2414 čip) na Ubuntu 6.06 in nisem uspel zrihtat. če uporabim "restricted" ubuntu module in ubuntu paket za hostapd, potem mi ne deluje hostapd (torej no WPA, kar ne pride v poštev), če pa skompajlam madwifi-ng in zadnji hostapd potem zgleda, da se celo poveže klient na AP, mu pa dhcp ne dodeli IPja(?!). in ne vem, kaj je krivo, ali malenkost drugačen čip ali ubuntu ali pa sem kaj spregledal. moram enkrat probat v gentoo router vržt to kartico, da vidim a je problem v konfiguraciji madwifi-ng/hostapd ali v čipu.
l'jga

sverde21 ::

Kulk ma pa ta stvar dometa?? Na mimovrste piše 10x da omogoča 2-3 krat večji domet zahvaljojoč neki superduper tehnologiji :D , ne piše pa dejanske cifre. :|
<?php echo `w`; ?>

borchi ::

nimam pojma. mogoče ni stanovanje dovolj veliko :(.

bom probal danes pred blokom, če/do kam lovim signal.
l'jga

Racko ::

@borchi: pa dela tale tvoja mrežna odlično kot AP? Kater driver pa uporablja?

borchi ::

ok, pri wireless stvareh sem bol nov... tako da ne vem čisto točno kaj pomeni "odlično"...

dela mi vse kar rabim, se pravi, da deluje v master modu (AP), da mi ne prekinja povezave, hitrosti sicer nisem meril, se mi pa zdi na oko primerljiva hitrostim, ki jih dosegam, če se priklopim na DLink AirPlus G+ router, po stanovanju mam skoz signal na max, prejle sem probal tudi kakih 20m metrov od bloka (stanovanje je v drugem nadstropju) in je bil signal na polovici...

driverje uporabljam madwifi-ng. če želiš postaviti AP potem potrebuješ še hostapd.
l'jga

antonija ::

predvsem se izogibaj WLAN karticam ki imajo broadcomove cipe. Sej se jih da prepricat da delajo (nisem se probal 2.6.17 kernela ki ima baje celo driverje za bcm43xx cipovje), ampak so zmeraj kaksni problemi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

sverde21 ::

A pol bo treba še kernel upgrade naredt?? Ker zdej furam 2.4.x vejo na Slacku (default izbira) :\
<?php echo `w`; ?>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dnsmasq problem

Oddelek: Omrežja in internet
13969 (596) BlaY0
»

Povezava laptop - rpi3mb+

Oddelek: Pomoč in nasveti
5658 (394) krneki007
»

Kako narediti wireless router it PC-ja

Oddelek: Omrežja in internet
213845 (2585) All
»

linux - brezžična kartica s podporo 802.11a/b/g

Oddelek: Omrežja in internet
231648 (1338) Spajky
»

Varnost! Koliko je varna moja WiFi omrežje?

Oddelek: Omrežja in internet
252663 (1345) JamesBond

Več podobnih tem