» »

USB boot s starejše plošče

USB boot s starejše plošče

20sdfj093f ::

Pozdravljeni,

mogoče kdo ve, kako bi lahko bootal sistem na USB ključku na osnovno plošči EPOX EP-61BXA z zadnjim flashem biosa, ki je Award 4.51PG.

V samih nastavitvah Biosa te možnosti namreč ni, imam le HDD/CD/SCSI/LS/ZIP/FDD.

Gre za to, da bi rad namestil Linux (geexbox) in zanj ne potrebujem diska, ta pa samo ropota in je USB ključek bolj elegantna rešitev, vendar bi moral zbootat.

Hvala in LP,
D.

Opkow ::

Precej casa nazaj sem na netu zasledil varianto, da si na disketo namestis en boot software, ki ti omogoca bootanje z USB-ja na sistemih, ki tega ne omogocajo. Seveda v bios-u nastimas, da se naj zboota z diskete.

20sdfj093f ::

Verjetno druge variante ni, kaj? Kakšen custom bios update ali kaj podobnega...

Spajky ::

varianta ti je IDE2flash adapterček za na plato in CF kartica ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Spajky ::

Tle so eni linki za gori povedano ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

20sdfj093f ::

No slučajno mi ostaja ena 512 MB CF in nLite, kar bi šlo skupaj v redu...

Bolj je panika te adapterčke dobit... bi si ga sam naredil ampak pride pri IC-ju preko Farnella samo CF slot okol 2 jurja, za ta denar pa naj bi se dobilo že cel adapterček, čeprav nisem še zasledil kje.

Nekdo vem da je naročal preko eBaya od enega Hongkongčana za nekje 2 jurja na komad, vendar ima samo CF-IDE44 (prenosnik) oz. derivate, ki niso CF-IDE40 adapterji.

LP, Denis

Azrael ::

Tudi to ni nerešljiv problem, obstajajo adapterji iz 44 pinskega IDE za prenosnike v 40 pinskega, nekaj smo o tem govorili v temi: Tole mi javi prenosnik ?

Vendar ko omenjaš nLite, sklepam, da misliš na uporabo Windows OS. Ko boš postavljal sistem, swap datoteko obvezno prenesi na RAM drive, saj bi nenehno prepisovanje podatkov na CF kartici, le to hitro uničilo.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna ideja kako reinstall windows xp?

Oddelek: Strojna oprema
61355 (1207) fosil
»

Kako na laptop inštalirat Windows XP, prosim pomagajte

Oddelek: Operacijski sistemi
211924 (1703) LordPeter
»

Doma narejen SSD

Oddelek: Strojna oprema
132297 (1814) Azrael
»

Linux Linpus zamenjati z Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
455573 (3994) gregor3000
»

CompactFlash-to-IDE Adapter

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
421738 (1267) kiFni

Več podobnih tem