» »

Pregrevanje?

Pregrevanje?

Kovax ::

Posedujem Pentium D 930 na Asus P5WD2-E plošči. Situacija je naslednja. Še včeraj je računalnik povsem normalno deloval, danes pa sicer zboota, vendar se operacijski sistem noče več ne naloži. Najprej sem sumil disk, ki je najstarejša komponenta. Disk sem v drugi mašini preveril in je ok. Posumil sem kak klasični WinSuxx trik in se lotil ponovnega nameščanja OS, vendar se računalnik vsakič znova sesuje tam, kjer loadati različne gonilnike (še preden sploh naložim driverje za disk controler), kar pomeni, da problem verjetno ni v disku, ki takrat sploh še ne deluje.
No potem sem šel v CMOS preverit na kakšni temperaturi vse skupaj laufa... in ugotovil, da se procesor kuri na sumljivo visokih 62 stopinjah, kljub temu, da je kišta odprta in da danes ni ravno neke silne vročine. Kakšna naj bi bila normalna temperatura za Pentium D 930 s priloženim hladilnikom? Ali je to možen/verjeten vzrok nedelovanja ali bi moral napako iskati v RAM-u ali v matični plošči?

miko 55 ::

če imaš možnost je najbolje vsako komponento preverit, da lahko izločiš kaj ni ok. lahko pa je le ram. probaj rame zamenjat v druge reže pa probaj. men je to uredilo težavo:D

Kovax ::

Na zalost trenutno nimam moznosti kaj dosti testirat... Ker je druga masina totalno nekompatibilna s to... Ram sem pa ze prestavljal malo sem in tja... ampak nobenega efekta...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobiti Intel Pentium D 930

Oddelek: Pomoč in nasveti
9862 (787) itak37
»

RAM Sprememba "preformance" računalnika z DDR 1GB na DDR 2 GB

Oddelek: Strojna oprema
51529 (1275) Poldy
»

Se da to dobiti kje ceneje?

Oddelek: Kaj kupiti
131689 (1314) kobilica
»

Kaksen racunalnik kupiti - pomoc !!!

Oddelek: Kaj kupiti
141440 (1163) Jan987
»

Nov računalnik - vaše mlenje in opombe

Oddelek: Kaj kupiti
61505 (1355) Utwig

Več podobnih tem