» »

sata2 ne dela na sata konektorjih

sata2 ne dela na sata konektorjih

ervinales ::

Kupil sem ploščo matična plošča mb asrock 939dual-sata2 pcie sb lan ki ima sam en sata2 prikljucek. Po nasvetu teh kjer sem kupilč racunalnik sem kupil se en enak dsisk ki pa sedaj v sata funkciji ne dela in skozi pise da manjka en mas storage contzroler in da se strojna oprema ne das instraliurat. Tisti osel iz te firme pa se je sedaj skril in noce vec komunicirati z manmo, ker ocitno nima pojma kak resiti tezavo. Mi lahko kdo tukaj pomaga kako disk sata2 wd 16 mb 250 gb pripraviti da bo delal?

Gambino ::

Inštaliraj SATA kontroler. Sata kontroler driverje dobiš na njihovi spletni strani.

igor0203 ::

Naredi tako kot ti je Dejan_007 povedal. Inštaliraj SATA gonilnike, ki jih lahko tud s CDja inštaliraš.

Veron ::

v biosih naštimaj na "non-raid" (trenutno imaš verjetno "raid") in ne bo potrebno nobenih gonilnikov.

miko 55 ::

knjigo v roke pa zadevo naštudirat kako se jo prav nastav. nato pa driverje za sato staknt pa ein instalirat:D :D

GrimReaper ::

@Veron: Sploh ne vem zakaj je default na RAID. To se mi zdi res čudno.
Jest sm si mogu tut mal knjigco v roke vzet, čeprav nisem nič našel in sem šel potem čez vse nastavitve v BIOS-u da sem to našel.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne zazna sata diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191659 (1499) BladE_
»

SATA disk ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
191859 (1526) madviper
»

Problem : BIOS ne prepozna SATA diska

Oddelek: Strojna oprema
61074 (975) mikko
»

nov disk sata - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
12931 (797) fictionel
»

a se res nf7-s ne razume s sata maxtor diski???

Oddelek: Strojna oprema
391748 (1204) pingec

Več podobnih tem