» »

Problem s čžš-ji pri Java Web aplikaciji

Problem s čžš-ji pri Java Web aplikaciji

Fizikalko ::

Tkole:

Delam eno spletno aplikacijo v Javi. Ko v nekem jsp-ju uporabnik izpolni formo, npr. v drop-down-u izbere ime Matjaž (seznam možnih imen v drop down boxu se je prebral iz baze). Ko formo submit-am, se na naslednjem jsp-ju še enkrat izpiše to ime Matjaž (preko session-a). Ko pa se vrnem z gumbom "nazaj" na prejšnji jsp, se le-ta izpiše brez šžč-jev.... WTF? Na jsp-ju imam charset ISO-8859-2.

Aja, pa še to: V določenih korakih aplikacije mi server javi: Cannot set STATUS, response already committed. Zakaj se to dogaja le v nekaterih korakih (če grem nazaj)?

Hvala za pomoč...
  • spremenilo: Fizikalko ()

Fizikalko ::

Že najdu - pozabil return; pri forwariranju.

Še nekaj: ko podatke s šžč-ji zapišem v bazo, jih potem tam ni oz. je nek glup encoding... Kakšna ideja? Je treba najbrž kaj na bazi nastavit,ne?

mainman ::

client.encoding.override=windows-1250
file.encoding=windows-1250

To sta parametra, ki ju je potrebno nastaviti na strežniku. Kje ju nastaviš je odvisno od strežnika. Namesto windows lahko daš tudi iso-8859-2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mainman ()

Fizikalko ::

Ja, hvala, sem našel na netu, da je potrebno vnesti -Dconsole.encoding=1250

Kam, hudiča, pa naj to vnesem (mam server Webshpere 6.0 in nisem ravno stručko za administracijo le-tega)?

mainman ::

Jaz imam na Websphere 5.1 nastavljena parametra, ki sem ju zgoraj navedel. 6-ke ne poznam. V 5.1. se to nastavi pod Servers->Application servers->server1(ime strežnika)->Process Definition->Java Virtual Machine. Spodaj izbereš custom properties in vneseš ta dva parametra.

Fizikalko ::

Saj to govoriš za moj prblem z bazo, ne? Ker tisto na začetku teme sem že rešil...

Fizikalko ::

Ok, našel v admin console tisto stran, na katewro si me usmeril, a ne vem, kam zdaj vpisat to...

Evo slika:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: Fizikalko ()

mainman ::

Ja. Ne vidim slike.

mainman ::

Ok, sedaj jo vidim. Samo klikniti je potrebno na njo. Tam imaš pod Additional properties link Custom properties. Klikni na ta link in potem dodaj parametre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mainman ()

Fizikalko ::

Ok, kaj točno naj vpišem? Imam tri vnosna polja: Name, Value, Description

Sklepam takole npr.:

Name: client.encoding.override
Value: Windows-1250

Fizikalko ::

Probal windows-1250 in ISO-8859-2. Ne dela - v bazo se še vedno neki čudni znaki vnesejo. V bazi definitivno NI problem, keri ima naštiman encoding 1250 in če ročno vnesem vanjo podatke, je vse ok. Če pa gre preko aplikacije (Websphere serverja) pa ne.

mainman ::

Si reštartal strežnik? Imaš v jsp-ju nastavljen charset?

Fizikalko ::

Ja. Ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šumniki in MySql

Oddelek: Izdelava spletišč
196527 (6064) SPEEEED
»

MySQL in czs

Oddelek: Izdelava spletišč
423498 (2588) krho
»

Šumniki in znaki s strehcami se ne prikazujejo pravilno!

Oddelek: Izdelava spletišč
91959 (1844) Jackass
»

tomcat - problem z encodingom

Oddelek: Programiranje
72272 (2186) kopernik
»

jebe*** šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
403895 (3301) Tr0n

Več podobnih tem