» »

sestava računalnika

sestava računalnika

keko1963 ::

Sam si želim sestaviti računalnik,po svojih željah.Kupil bom sestavne dele.Predlagajte mi literaturo ali internetne strani,kar bi mi pomagalo pri sestavljanju.Opozorite me na možne probleme.8-O

Binji ::

Mah jst ne vem kaj se folk tko boji sestavljat|O
Sam pazs da vse sestavs prou, vecina stvari pa tko pase sam v eno lukno. Edino kar mors pazt je kaku na IDE kabel prklops disk pa cdrom. No morde se na kej ma se trenutno nc ne spomnem
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

krucymucy ::

Ja člankov o tem je vsepovsod polno... mal poišči po googlu in pa mal preleti slo-strani...
Glede problemov pa ... merkej da kej ne zlomiš al pa skuriš (statična elektrika - iz svojih izkušenj vem, da je to bl lari-fari...) in pa da se ne ustrašiš če ne bo delal od ta prve... poglej kable, slote .... pa vzemi si čas - kar je na hitro narejen je bl za en kurc....:D

ChiefThunder ::

tud jaz bi te opozoru na statično elektriko, pred in med delom se večkrat ozemlji, da ne pride do neljubih poškodb. Dobro preberi navodila (vkolikor so), delaj počasi, zbrano in nič na silo. Po končanem delu še enkrat preveri, če so vsi kabli dobro zvezani in ne pozabi dat hladilnik na procesor...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Mercier ::

Še moja izkušnja: najtežje pri zadevi je na koncu zvezati lučke in stikala (pavr, restart, HDD...) na plato. Včasih moraš malo poizkušati preden dela.

Drugače pa na netu najdeš podrobne opise za zadevo. Včasih so malo starejšega datuma.

Pa ne kupi česa nekompatibilnega.

R0K ::

jst dobu zram moje plate tako literaturo, da je praktično nemogoče da bi si kaj zjebal na plati....mam vse tko natančno opisan....vsako žičko maš 2x naslikano kam paše....

...ja na to pa res pazi, da neboš nakonc vidu di si kupo nekompabitilno robo :)) ...

DrSergioDJ ::

Amm...pa sej na plati lepo pise, kam vklopt reset, pa hdd, pa power pa te fore ( vsaj na abitkah ). Ne vem no...sam sem dozdej sestavu kr neki pc-jev, pa ni nic posebnega. Sej ma vsaka zadeva svoje logicno mesto :D

...

Tiger ::

No, ko smo že pri sestavljanju, kako pa je kaj z čiščenjem, prahu naprimer. Recimo jaz nimam kompresorja, ali naj uporabim kar tlačilko za kolo (tisto plastično)? Kakšne so pa kaj vaše izkušnje s čistilnimi CD-ROMi in disketami?

R0K ::

aja, neki vas morem uprašat, pa bom kr tu, da nebom nove teme odpiru :

....kolki bi stala takšnale rabljena konfiguracija :

Duron 600
128mb
10gb
Abit (po moznosti kt7a - raid ni nujen)
in pač vsi hladilniki in venti, vendar brez ohišja in napajalnika (ker tega že dobim)...
...

a bi se to dalo dobit pod 30k sit ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

CIrCAcevl ::

za moje pojme težko

|GrEgOr| ::

če da kdo to za 30 k kupim 2 :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maticna plosca se ne odziva

Oddelek: Strojna oprema
342256 (1804) RC37
»

Sestavljanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
13843 (696) mihec87
»

Kje mi danes lahko sestavijo comp, sobota, nujno! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
784763 (2813) solatko
»

Računalnik NE dela (ne pride do BIOS-a)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71745 (1626) ttommy
»

spravljam se da bi si sam sestavu comp

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61093 (927) StricGeza

Več podobnih tem