» »

Domain controller na Windows XP?!?!?

Domain controller na Windows XP?!?!?

Trojaner ::

Imam nekaj računalnikov, ki sem jih imel povezane v domeno, ki jo je "vodil" NT 4.0 Server. Zdaj sem ga nadomestil z Windows XP Professional in nikakor ne morem najti poti, da bi Windows XP pričel delovati kot domain controller. Je to sploh mogoče in kako?

Prosim za pomoč! :(

Hvala!
Igor

Mercier ::

To v PRO ne obstaja. Če hočeš nadgraditi server, ga moraš z w2k server.

Trojaner ::

A si prepričan??? V kateri verziji XPja je potem to sploh mogoče?? Obstajata samo Home in Professional...

Torej ni nobene druge poti kot preiti na starejši Windows 2000? ...

|GrEgOr| ::

ne ostane ti samo win 2000 server

JLP ::

Za to boš mogu počakat ker finalnih verzij serverskih WinXP še ni zunej. Zaenkrat je Win2000 zadn k ma finalne serverske verzije zun.
Live long and prosper!

Trojaner ::

Samo kolikor mi je znano bodo vse serverske verzije 64-bitne in ne bodo podpirale navadnih procesorjev?

|GrEgOr| ::

to skoraj dvomim da bi izdali samo 64 bitne.

Trojaner ::

Dobro no če pa ostanem na Win XP Pro lahko uporabljam delovne skupine (workgroup). Slabost je da se gesla pač ne bodo preverjala na centralnem računalnika ampak le lokalno (če se ne motim). Pravice dostopa in podobno pa vseeno lahko nastavljam ali se motim? Izgubim še kako pomembno funkcijo glede na serversko različico?

kockish ::

Hja, odvisno od tega, kaj si prej uporabljal...
Po postih sodec je bila domena edina omembe vredna izguba.

Trojaner ::

Hm če ni domene: a potem ni mogoče npr. omogočiti dostopa do neke mape le določenemu userju, drugim pa ne?

sasox ::

Potem moraš na vsakem računalniku posebaj še narest enake userje kot so drugje in potem pr sharanju uporabiš tisti acc...

Mercier ::

Tako! Its not a bag its a fičr.

andrej ::

Torej, takole:

Windows XP je samo client operacijski sistem.

Strezniske verzije pridejo ven naslednjo leto. Imenovale se bodo Windows .NET Servers. Trenutno so v stadiju Beta3.

Mogoce se bo kdo vprasal kaj za vraga jih niso dali ven istocasnom, a ne? Hja, fanjte, zahteve pri strezniskih sistemih so malo drugacne kot pri klienetih. Pri streznikih je zanesljivost absolutno na prvem mestu, kic pa sem ne spada...

Strezniske verzine NE bodo vse 64-bitne.

andrej ::

ups, zadnji stavek je malo dvoumen. Strezniske verzije bodo tako 32 kot tudi 64-bitne.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

workgroup -> domena

Oddelek: Omrežja in internet
374355 (3173) bastadu
»

Samsung pripravlja 16 GB DDR3 pomnilniške module

Oddelek: Novice / Pomnilnik
385803 (4110) MrStein
»

Intel(P4/Prescott) vs. AMD (Optreon/Athlon64)

Oddelek: Strojna oprema
181707 (1513) morphling1
»

NTswitch - ima kdo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161425 (1216) CaqKa
»

vprašanje v zvezi z IIS (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
503443 (3174) andrej

Več podobnih tem