» »

Vidnost mednarodne vesoljske postaje

Vidnost mednarodne vesoljske postaje

ttommy ::

Malo prepozno,vendar vseeno.Danes se bo še ob jasnem nebu videla Mednarodna vesoljska postaja(ISS).Ko pride v pozicijo,ko sonce posije nanjo,se precej dobro vidi-svte močneje,kot normalno-cca. 3 minute se vidi,kot da bi bil NLP.Zanimivo za pogledat.
Najdi Slovenijo,ter napiši v katerem kraju si in izpisal se ti bo točen čas in pot vidnosti ISS.
Vso srečo pri opazovanju-danes je jasno.
Tu je naslov:

http://esa.heavens-above.com/esa/iss_step1.asp?nored=1


edit - naredil link, da se ga lahko klikne
Gamer
  • spremenilo: gzibret ()

sid911 ::

Čeprav nisem imel kompasa pri roki sem pa po vsej verjetnosti videl zadevo...kul.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

ttommy ::

No ja,da je le kdo gledal.Sam sem namreč pred mesecem videl nekaj na nebu,pa sem mislil,da je NLP.Ni mi dalo miru,pa sem raziskoval,iskal in našel to stran.
Zdaj vsaj vem,kaj sem videl.Pozdrav vsem!!!
Gamer

sid911 ::

Sam nekaj, a je zadeva zgledala kot majhna potujoča zvezda 8 nekako kot letalo, le da ni utripalo):8)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

ttommy ::

Ja,samo močno sveti,ker je v poziciji,ko sonce posije nanjo.Nič ne utripa,samo močna luč leti čez nebo-pa tudi precej hitreje leti,kot pa če bi gledal kako letalo.Tako,da si po mojem videl kar pravo stvar.
Gamer

sid911 ::

Jutri bom že imel na voljo kompas:D. Vendar bom v MB, tako da bo kar močno svetlobno onesnaženje. Upam da bom lahko kljub temu spremljal ISS.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

ttommy ::

Samo za iformacijo:ISS se bo spet videla od 30.7.naprej,malo prehitro,ampak vseeno-zanimivo je pogledati,še posebno,če gledaš točno v pravo smer in najprej vidiš malo svetlečo točko,ki pozneje močno zažari in je prav lepa za videti.Naslov strani pa imate na začetku.
Pozdrav!
Gamer

sverde21 ::

Dejte novico kak dan prej, drgač bom itq pozabu gledat :8)
<?php echo `w`; ?>

DonPierre ::

Naslednji cikel vidnosti sledi po 30 juliju. Pa veliko užitkov!

P.S. - Skoraj ni potrebno nobenega komapsa za opazovanje, potrebno je le to, da točno ob napisani uri zreš v nebo. V času, ko ima najnižjo magnitudo (okoli-0.7) je namreč najsvetlešje umetno telo na nebu, ki se dokaj hitro giblje, tako, da je skoraj nemogoče zgrešit...

DonPierre ::

Khm, pardon, so me že prehitel. No pa vseeno, bol bol držal:D

ttommy ::

Danes naj bi se spet videlo,pa link ne deluje!!!!!!
Gamer

Phil ::

Meni dela, ISS pa naj bi se videl okrog 4:42 v ponedeljek zjutraj (31.7).
Časi za Bled.
LP

Stepni Volk ::

Phil ::

Sem si ogledal danes in je kar zanimivo. Izgleda pa kot zelo hitro premikajoča se zvezda. Postajo se da spet videti jutri ob 5:02 - zgrešiti ne moreš.
LP

Person ::

Jaz sem si pa danes celo uspel ogledati zadevo.
Videl to kar so že drugi povedali - zelo svetlo piko na nebu. ki potuje zelo hitro ... celih 5 minutk časa imaš za opazovanje :)

LP
Let's make something useful!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prelet hitre svetle pike na nebu

Oddelek: Znanost in tehnologija
121684 (1415) Bellatrix
»

meteor nad Mariborom?

Oddelek: Znanost in tehnologija
111536 (894) Yugos
»

Na nebu vidim zelo svetlo točko

Oddelek: Znanost in tehnologija
81549 (1395) jernejl
»

Vedno več čudnih svetlečih pojavov na nebu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556401 (4693) Matev
»

Viden satelit?

Oddelek: Znanost in tehnologija
112821 (2073) Okapi

Več podobnih tem