» »

[ Windows XP ] Access denied!

[ Windows XP ] Access denied!

Fantastic ::

Nujno rabim pomoč!
Na enem računalniku so se sesuli windowsi. Nazadnje je nekaj inštaliral, mislim da service pack2 in potem neke najnovejše popravke. Inštaliral si je tudi neke driverje za MP3 playerja. Ko je hotel računalnik zopet zagnati, mu vedno znova pride le do menija kjer lahko izbereš Save mode, normal,......a karkoli izbereš se računalnik samo resetira.

Rešitev za to je?

Inšatliral sem nove windowse na novo particijo, ter hotel iz njih priti do starih dokometov. A so bili znotraj Ntfs datotečnega sistema zaščiteni. Poskusil sem z ukazom attrib -r -a -h -s *.* /s /d pa mi je javlo acces denied! Nimam več idej kako naj rešim to težavo, nujno pa rabimo te file.

HVALA
  • spremenil: BigWhale ()

Han ::

Duhec ::

Naredi repair. Padejo sicer vsi service packi in popravki ampak 'moji dokumenti' in 'program files' ostanejo.

Makkaba ::

Pozdravljen!

Imel čist enak problem pred časom kot ti! Z programom File Scavenger mi je uspelo! Dobiš pa ga saj veš kje :D google dela čudeže!
Upam, da ti bo uspelo in poročaj!

LP Makkaba
Prišel, videl, zmagal ...

Fantastic ::

Sem najprej probal z Unlocker for Windows, pa seveda brez uspeha. :D

Nato pa mi je uspelo tako, da sem si vse te datoteke in mape prilagodil novi windowsom, ter si jih "prilastil". Enostavno v nastavitvah za mapo izbereš novega lastnika....

Še vedno pa bi rad probal rešit stare windowse...

Duhec ::

Kot sem že dejal. Naredi repair inštalacije. Eden izmen množice linkov.(How to Run Repair Install)

Fantastic ::

Probal sem repair, pa ni šlo. Vstavil sem boot XP cd in v meniju izbral "repair previosu win instalation", pa izbral windowse na C:, potem pa se enostavno vse ustavi na C:\windows v command promtu, pa ne vem kaj naj naredim dalje...

boych ::

Ti si, če te prav razumem šel v recovery konzolo!
Bootaj še enkrat z winXP cdja, pol pa daj ko bi hotel na novo naložit winse in potem ti tam enkrat preden te vpraša za format particije, ponudi repair ....
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Fantastic ::

Sem izbral sedaj to, pa mi najprej napiše:

Setup has allready attempted to upgrade the following Windows installation C.\windows....

Setup will try to continue the upgrade..... Stisnem ENETER, možnost je še ESC za Fresh copy of WIN.
Potem mi začne koprita file, pa resetira, potem se pojavi windows začetni zaslon, kjer se nalaga, za tem pa je le tema in se nič ne dogaja. Disk ne dela, na ekranu je tema, jaz pa lahko samo resetiram.

Sem probal še save mode, pa mi se vse nalože, ko pa pride not, pa mi napiše, da se ne more izvajat v save modu in da ga more resetirat. Potem zaženem v normal mode, pa se mi pojavi moder ekran, kot v setupu in mi piše "setup is being restarted , nekaj časa se še pojavljajo pikice, kot da deluje potem pa vse zašteka in obmiruje....

opeter ::

Poskusi naslednje (upam, da imaš možnost kje v bližini priti do drugega računalnika)

1.) s Partition Magic ali podobnim naredi novo particijo (če je že nimaš) na tem računalniku
2.) pojdi na drug računalnik in si presnemi BART PE Builder
3.) na tem računalniku si lahko s pomočjo zgornjega programa narediš Windows verzijo, katera se zažene/boota s CD-ja
4.) vstavi ta CD v tvoj računalnik in počakaj da se to okolje zažene
5.) pritisni na spodnjo "oranžno tipko GO"
6.) tukaj vidiš pri programih tale Bartov File manager
7.) s tem imaš dostop do vseh diskov in sedaj lahko svoje datoteke brez skrbi prekopiraš na novo particijo

Upam, da bo to kaj pomagalo

Ali pa, kot je predlagal nekdo že zgoraj - Winternals Administrator Pack - samo pa ta rešitev ni brezplačna.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dodati XP k že naloženi visti z AHCI v biosu

Oddelek: Operacijski sistemi
193129 (2106) Gutjerez
»

Windows XP: Problem pri zagonu

Oddelek: Operacijski sistemi
302210 (1860) armyman
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443035 (2273) xpozed
»

NTFS se mi je sesul. Na pomoč!

Oddelek: Programska oprema
141354 (1071) vegavega
»

Kako obdržati linke do aplikacij, register in ostalo, ko reinštaliraš WinXP???

Oddelek: Operacijski sistemi
131533 (1281) Lith

Več podobnih tem