» »

Realni prenosi na 1GBps mreži

Realni prenosi na 1GBps mreži

levaky ::

LP!

Mene pa zanima, kakšne hitrosti dosegate pri 1GBps networku?

Jaz sem ravno postavil en NAS/SAN strežnik in nisem prepričan, če iz njega iztiskam max kar lahko, ali ne.

Trenutno imam write na NAS konstantnih 70MB/s in read med 80 in 85MB/s. Jumbo framov nimam omogočenih.

Disk na NASu zmore pisati in brati še hitreje(vsaj sodeč po bonnie++ testu), disk na clientu pa tudi(sodeč po ATTO benchmarku piše in bere z 100MB/s pri 64k block sizu).

Zaenkrat testiramo preko FTP protokola...

Pa vi?

Matej

hojnikb ::

Ka pa preko sambe ?
#brezpodpisa

levaky ::

Porazno... Write je bil 20MB/s...

Matej

Lonsarg ::

Meni prek sambe vleče okoli 50MB/s, prej na 100Mbit pa mi je okoli 5MB/s.

levaky ::

Bolnca...

Bom kasneje poizkusil še iSCSI, da vidim kakšni so performansi tam...

Matej

zonzi ::

pozdravljeni,

zanimam me, če je normalno, da poteka prenos datoteke med dvema raćunalnikoma po 1Gbps mreži s hitrostjo 40-50GB/s? oba računalnika imata 1Gbpa mrežno kartico, vmes je router, vse skupaj je povezano s cat 5e kabloma, na obeh računalnikih je win7 in velikost datotek je 8GB. v teoriji bi morala stvar laufati s 125 MB/s.

lp, Grega

Mr.B ::

Temu se reče, da ti v specifikaciji diska lažejo :-), oziroma se kot kupec, ne zavedaš da staa 600 z metuljčki še ne pomeni tudi 600 nekaj prenosa...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

levaky> Trenutno imam write na NAS konstantnih 70MB/s in read med 80 in 85MB/s. Jumbo framov nimam omogočenih.

Omogoči jumbo frames. Pri meni je prenos okoli 110MB/s (ampak je strežnik precej močna žival in ima do switcha 2xgbit).

pegasus ::

70-80mb/s so čisto realne številke za off-the-shelf hardver. Če hočeš iz enačbe izvzeti diske, naredi na strani strežnika en ramdisk in testiraj write nanj. Na gbit mreži boš težko prilezel prek 110mb/s.

b3D_950 ::

Sem pred kratkim testiral z ATTO benchmark znotraj virtualne mašine na iSCSIu (nexus) in je bil write okrog 115MB/s konst (RAID 10+BBU in pa jumbo frami). Za foro sem isto testiral z onboard mrežno na hostu in ni pršlo čez 85MB/s.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost prenosa znotraj wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
404813 (4274) amigo_no1
»

Gradnja/sestava diskovnega polja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15316684 (13016) levaky
»

mrezna kartica na ga-965p-ds3

Oddelek: Omrežja in internet
101296 (1176) amigo_no1
»

1gbps mrezna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
322456 (1529) fRiK0

Več podobnih tem