» »

Ne pridem v Windows

Ne pridem v Windows

K0K0 ::

Kolega mi je prinesel računalnik, ki se ne zažene.Baje da se je neki z drajverji za grafično in od takrat ne dela več. Vbistvu gre vse normalno do windows xp logotipa potem pa je tema, računalnik pa laufa naprej.
Če dam na safe mode se računalnik med zaganjanjem resetira.
Če preklopim na integrirano grafično je isto.

Ma mogoče kdo kako idejo?

Oxford ::

F8 + "Last known good configuration" mogoče. Ne vem.

AndrejS ::

Morda je nastavljena previsoka frekvenca osveževanje. Kaj se monitor izklopi ?

K0K0 ::

@Oxford sem že probal.

Monitor je vžgan (zelene lučka) sam slike ni. Osveževanje pomoje tud ni krivo, ker mam crt monitor.

;-) ::

Crt nima nobene veze če je osveževanje preveliko...to sem jaz zaje*** pa sm mislu da je grafična hin.

zaženi v varnem zagonu, odstrani vse grafične driverje, resitiraj, in jih ponovno naloži...

pa bi mogla stvar delat.:D

Duhec ::

Če se ti računalo resetira tudi v varnem zagonu imaš po vsej verjetnosti nek HW problem.Malo poglej v notranjost računala, če je preveč zaprašen ali da kak ventilator ne dela dobro ali sploh ne. Posebno tisti na grafični, če obstaja.
Začni testirat spomin z memtestom.
Če odstraniš AGP grafiko (in je aktivna tista on board) in greš v varni zagon ali se tudi takrat resetira ?
Drugače lahko poizkusiš tudi z recovery konzolo (start z XPcdjem) in ko si enkrat v 'command promptu' odtipkaš CHKDSK /R in pustiš, da naredi do konca. Traja kar nekaj časa. Potem EXIT za izhod in restart.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi kar ugaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
452007 (1666) mojo31
»

Pomoč - WinXp se ne zažene v normal mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
252971 (2706) Tea Time
»

Winsi se naložijo - slike od nikoder ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
7862 (741) Imagination
»

reset računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
141132 (973) Nikita H
»

Problemi z GeForce 4 mx 440

Oddelek: Pomoč in nasveti
5701 (634) [-=Jaka=-]

Več podobnih tem