» »

Vse dela počasneje

Vse dela počasneje

Aethalus ::

Oprostite, če je naslov teme malo sumljiv.

Imam zelo velik problem. Danes sem inštaliral eno igro. Vse je delalo normalno, dokler nisem začel ugašati računalnik. Čakal sem najmanj 10 min in gledal v "Shranjevanje vaših osebnih nastavitev...". Končno sem računalnik ugasnil s tipko na kišti. Čez kakšno uro ali malo več sem ga spet prižgal. Po tistem ko se Windowsi nalagajo (XP logo in tiste modre črtice) je postal cel screen črn. Slučajno sem ga pustil namiru v upanju da se pošlihta. Pridem čez 10 min, in opazim desktop brez bližnjic... nato se pojavi cursor... nato pa koncno tudi blijžnice. Takoj kliknem na Firefox, da bi poiskal po googlu kaj je razlog za to. Začne mleti... traja 2 min preden odpre Firefox. Probam še nadzorno ploščo... enako. Probal sem tudi Counter Strike Source, da vidim če dela v redu. Spet je trajalo par minut preden se je zalaufalo, pa vendar je v igri delalo vse kot bi moralo. Brez štekanja.

Zdaj vas sprašujem, s čim imam opravka?
Ko je bil ob zagonu screen črn, sem prvo pomislil da je kaj narobe z skoraj novo grafično kartico. Z rami in procesorjem je zgleda vse v najlepsem redu. Windowse imam inštalirane na C disku, ki je star najman 10 let. Je mogoče to problem? Moram pa vam povedati, da ko odprem upravitelja opravil programa Windows (ctrl+alt+delete), pod zavihkom učinkovitost delovanja opazim veliko nihanje uporabe CPE (samo ko odpiram kakšen program). Nič nebi bilo narobe s tem, samo meni se giblje med 1% do ~70%, včasih celo do 100% uporabe CPE.

Hvala za odgovore in pomoč vnaprej!0:)

TEDY ::

Ko pritisneš ctrl+alt+del, klikni na "procesi"
in poglej keri proces največ CPE pokuri.
Napiši imena teh procesov tukaj, pa bomo mogoče vedeli ka jje narobe.
Ker špil si inštaliru, če smem vprašat?

Aethalus ::

Kot sem že rekel, mi poraba vedno skoči zelo visoko ko odpiram mape in podobno. Proces ki povzroča to je explorer. exe, ki pa je obvezen.

Snare ::

moje laično mnenje je, da maš verjetno kakšen virus.
gremo neki spit; spit je car!

Aethalus ::

Aja inštaliral sem FarCry.

Update-al sem F-Secure, naredil check vseh particij in ni nič našel.

muzičar ::

Zanimivo. Torej praviš da je proc in mem bp? Po čem to sklepaš? Preveri memory z memtest32 (ali je 86?). 10 let star disk??
Kok maš pa prostora na particijah. Povej malo več o konfiguraciji (sploh me zanima disk).

TEDY ::

Poglej na ta link klik.
Eden ima podobne simptome kot ti ;)

Tam na forumu je en link, ki mi ne dela, zato sem poiskal sam malo po tisti strani.
Klik
Upam da naj bi bilo isto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba rama konstantno 40-50%

Oddelek: Pomoč in nasveti
253845 (2185) hojnikb
»

Potrebujem Pomoč - prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
7657 (517) DeanBK
»

uporaba CPE

Oddelek: Pomoč in nasveti
72075 (1908) nUUb
»

preobremenjen procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
191836 (1481) NimamPojma
»

problem z delovanjem windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
11947 (804) Raw

Več podobnih tem