» »

[ Windows XP ] Brisanje diska

[ Windows XP ] Brisanje diska

vice boy ::

Najbrž ste to že stokrat omenilio samo težko je najditi ravno to temo ko jo rabiš
zato sprašujem kako lahko zbrišem vse kar imam na disku...nekaj sem slišal da
v CMD ju napišep format C
Rabil bi natančnejše napotke
Hvala za odgovor
LP
  • spremenil: BigWhale ()

Seky ::

Odvisno al mas na tem disku oz. particiji naložene windowse; ce ja bo treba kr z instalacijskim cd-jem za windowse. Ce pa ne pa lohk kr v raziskovalcu desn klik ma disk, pa format...to je to.

Ti pa priporocam, da prepustis to enmu k se mal bl spozna na te zadeve in ga podrobn spremlas, pa bos u drugo ze sam znal.

Nimaš kj vsi smo bli enkrat začetniki :D

iMark ::

Ena možnost je da vstaviš CD z Winsi (če ga sploh maš) pol pa greš kot da bi nalagu winse in ko prideš do možnosti za formatiranje, samo izbereš želeno particijo ki jo želiš formtirati. Potem ko konča pa samo prekličeš nalaganje Windowsov.
Če pa želiš formatirati particijo na katerem niso Winsi pa samo izbereš drugo particijo, desni klik, formatiraj in začni.

vice boy ::

Zdej mi je nekak uspel formatirat disk, da nima nč gor, tut windowse sm zbrisu, k so bli isto na C-ju gor...zdj pa k zaženm komp pa dam not windowse
mi pa napiše
Ntldr is missing
pol pa lohka sm še Ctrl+Alt+Del prtisnm za restart
help me plis
a bi lohka tut na drug comp prklopu ta disk pa iz unga kompa gor inštaliru windowsw?
LP, Začetnik

darkolord ::

Nastavi da se boota iz CDja

vice boy ::

a to se v biosu nastavi?

iNN ::

da, >> first boot device das na CDROM, oz BOOT sequence nastavis da je CDROM prvi.

Aja se nekaj, ce ti napise NTLDR is missing, potem nisi naredu cistega formata.
==

vice boy ::

A pa lohka ga šeenkrat tk formatiram da ga prkloipm na drug comp pa pč dam tm format...al je še kkšna druga pot?

iMark ::

Ja sej smo ti povedali da lahko tako al pa s cd-jem z Winsi.

vice boy ::

ko formatiram disk piše da je 66mb še zmeri zasedenga :S

iMark ::

Ma to je normalno, nikoli ne bo 100% prazn.

elasto_mania ::

nekje sem bral da s formatiranjem ne grejop vsi podatki dol.
To je bilo za vojsko in njene informacije tako so naredili mašino v kateri daš trdi disk in ga z velikimi magnetbimi signali zbriše.

vice boy ::

Zdej sm disk šeenkrat foramtiru, gor je sm še tist neki kb, k ste rekl da noče dol, zdj pa v biosu sm nasštimu boot "skvence" na tist sdrom k mam notr Winse, pol k zaženm komp, se winsi zaženejo, jih slišm, sm pol pa še zmeri piše NTLDR is missing
LP, Začetnik

elasto_mania ::

predn greš v boot klikaj f9 al f10 in daj boot from cd.

vice boy ::

a to mislš k pržgem komp, al k sm v biosu

elasto_mania ::

ko prižgeš.
ne v biosu.
v bios ne rabiš iti.

vice boy ::

tut to sm naridu, pa k slišm k cd zažene, sm polpa to napiše, upam da ni kej narobe z biosi, k sm prejle nek brau da je tut to lohka vzrok.

elasto_mania ::

to sem imel tud jaz.
Samo kako sem to rešil se ne spomnem glih ampak se mi zdi tako kot sem ti napisal.
Poglej če maš zdrsan cd

vice boy ::

Cd ni pokvarjn sm ga drugje sprobu :S
A ma še kdo kkšne ideje?

elasto_mania ::

kaj si dal ti z dvemi win cd ji

vice boy ::

kk t mislš, nism te razumu

elasto_mania ::

jaz sem z enega formatu hd potem on ni deloval in je to napisalo potem sem dal gor linux nisem mel drugega potem sem dobil xp in sem falil cd nato sem dal drugi not in mi je pisalo to gor.

vice boy ::

A lohko na novo naložiš windowse(ko ti še delajo tastari), da daš CD not in pač inštaliraš????

darkolord ::

Lahko nardiš repair install al pa iz nule

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

BigWhale ::

Prosil bi nekatere udelezence debate, da pisejo tako, da se jih bo dejansko dalo razumeti.

Mogoce bo dovolj ze to, da bodo sami znali za seboj prebrati napisano... ;)

Hvala.

paljer ::

Jah, najlažja pot je kot so rekli, da v biosu nastaviš Cd-rom kot first boot device. Pol pa k vidiš, da ti na ekranu piše bot from CD/DVD in dela pikce pa po entru usekaj....pa bi moralo v inštalacijo od winsov skočit:D. Drugač pa ne vem, kaj naj ti rečem, če je to problem.

vice boy ::

Zdj mam pa resn problem...
Ko vklopm računalnik disk kkšne 30 s neki "škljoca" in tkrt mi sploh noče pridt v windowse...potem ko mi uspe računalnik nekaj časa dela, potem pa se mi na ekranu izpiše da so se Windowsi zaradi varnostnih razlogov izklopili, ker bi drugače prišlo do hude napake, in še piše če se mi je to pokazal prvič nj ga restartam, če pa se to večkrat dogaja nj pa preverm če so strojna in programska oprema vredu inštalirane(sm jst nism nč nove strojne opreme not dodaju).
LP, Začetnik

PS. Pa vidm da se mi ne razumemo, jst mam na kompu preveč vseh stvari pa bi rd čist disk zbrisu pa vse šeenkrt naložu, kero pot nj uberem?

roky22 ::

Mene pazanima kako se zbriše windows xp.Ker sem nekaj zajebal ko sem inštalirar windows nisem ga prvo dal na cd in semdal na račulniku par programov manka za normaln delvonje računalnika.pisalo je da manka system32.Ko ga pržgem se use naloži in ko pride do dobrodšli napiše da par programov manka.In se ugasne i se spet znova zažene.Lepo prosim za dogovor na kastelec.rok5@gmail.com. ali kontaktiraj me na crazy-roy@hotmail.com

poprava crazy-roky@hotmail.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roky22 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
191119 (861) BorutK-73
»

Formatiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
6967 (848) victore
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
326817 (5965) kreki
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
224676 (3495) gorenjc
»

NTLDR-nisem dobil rešitve

Oddelek: Operacijski sistemi
121220 (958) andi5

Več podobnih tem