» »

Patentirano samohladilno ohišje

Patentirano samohladilno ohišje

Medved ::

Bar hladilnik sm predelu v škatlo za računalnik , not vstavu vse komponente in dela. Hladilnik vklopš in hladi tko k navadn sam notri ni hrana ampak računalnik. Idejo sm dubu od žene k not hladi kozmetiko in filme pa sm reku zakaj ne računalnik. Stvar dela , temperatura minimalna sam štelaš s termostatom k je že vgrajen. Sledi slika drugič. Ne rabš nč ventov in ostale navlake:))

Yohan del Sud ::

Priročno. A maš za kšno piksno pira še kaj prostora not. :D

bluehacker ::

Super samo pazi da ti ne pride vlaga not pa da ti ne kondenzira, A ni to malo veliko..:))
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

mojsterpeter ::

ja, a se ti nč kondenz ne nabira na komponentah, kak si pa kable spelu..

Medved ::

Kable sm spelu tko da sm zvrtu lukne in jih pol zafilu s purpenom, diht, ja kondenz je mal problem, ne smeš odklopt hlajenja, oziroma treba počas zmanjševat (povečevat) temperaturo do izklopa vsak dan za 1 stopinjo do sobne temp, moja izkušnja. V hladilniku je temp naštimana na 10 stopinj zdej, tko da ni problema. Postopoma bom zniževal do 0 stopinj, po eno stopinjo vsak dan. Ja no ne vem kaj bo ratal to je pač experiment, mogoče bo enkrat vse skupi zgorel (kratek stik):))

Medved ::

Kot ste vidl v novicah mi je kanadčan ukradu idejo, sam da on sedi na mrazu hehe, tko da moja ideja ni tko naumna kot se zdi, sam treba rešt neki problemov, tud kondenz ampak to je razvoj a ne:))

Bungee- ::

Cist tko, mislm da je vzrok tega da je Kanadcanu crknu napajalnik ta, da so kondenzatorji noter zmrznil, kar pa ni najbolj fino za njih ... torej samo toliko v nasvet, ne imej napajalnika v hladilniku ....8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

TESKAn ::

Kondenz ni problem, če je hardwer toplejš od zraka, tut če le za 1°C., kondenz se ne bo tvoril. Problem bi se pojavu, če bi podhladil komponente pod temp. zraka.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

birdy ::

jest sem sedu zuni pr -5 pa sem mel proco na -3 pa plato na -5 pa tko naprej

dva dni po poiskusu disk umrl.......:(

tako da napajalnik in disk ne not tlacit:)
lp
birdy

Mate ::

Kondenz se na komponentah ne bo nabiral. Zarad simpl razloga ce so komponente toplejse od zraka se na njih kondenz NEmore nabrat! Edino kjer se kondenz bo nabral bi blo na stenah hladilnika.

Pa v hladilniku naj ne bi bilo tistga kar je ze birdy napisu.

No ja se en prblem bi se znal pojavt to je kondenzatorji na komponentah v hladilniku.. k bi se znal prtozt...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC na podstrešju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526299 (4523) MadMax
»

A je lahko računalnik zunaj (problem: kondenz)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
413487 (2532) sirotka
»

Kako z kompresorskim hlajenjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
487707 (6997) frenk
»

Zmrzovalna skrinja!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171755 (1399) Tomi
»

frizider

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141382 (1219) rooster

Več podobnih tem