» »

Spinalis stoli

Spinalis stoli

«
1
2 3 4

profii ::

odločam se za nakup samo bojim se da se ne bom zafrknu k le niso tok pocen.
zanima me kako ste kaj zadovolni z njimi? kakšne izkušnje?

L.P.

Fizikalko ::

Sprobal - mi ne sede. Vsake tolk časa bi se vseeno normalno naslonil. Jaz sem ravnokar ortopedski stol Dinamic Eco pri Ergolesu - prva liga. 110 jurjev osnovna varianta. Po moje bolje kot Spinalis, pa še ceneje...

profii ::

ja saj zato sem tud jaz bil v dvomih, ker učasih se paša mal naslonit. pa na spinalisu je to mal težje. drugače sedi se mi vred gor. kako je pa kaj z tem dinamic eco? kako se kaj počuti hrbtenica?
spinalisa dobim za 107k tak d je podobn dnar.

Fizikalko ::

Ja, sej jaz sem tud sprobal tega spinalisa za 107k (a so ti ponudili sejemskega, a ne? ;) ). Sedi se kar ok, ampak brez naslonjala konkretnega pri meni ne bo šlo. Pri Dinamic Ecotu je to po moje precej bolje. Nastavitev je noro (poglej si animacijo tega stola na Ergolesovi strani) - asinhrono nastavljaš praktično vse. Hkrati te naslonjalo prisili v pravilno držo. Zame je 1A. Priporočam precej bolj kot Spinalisa.

profii ::

jaja sejmska cena spinalis navigator. ja sj naslonš se lahk samo maš občutk k d boš dol padu. pa "guncat" se ne morš na tem stolu. kar pa jst full rad počnem. sj po en strani bi mi to prov pršlo k mam kr probleme z hrbtenico pa bi rabu en stol d me u red sprav0:).
kaj pa materjali so pravi? usnje pa to? al komi čaka razpadt? :D

Tody ::

Jest mam spinalisa osnovno verzijo unga za 70k. In je stol za delat ODLIČEN po 5 urah me nikol ni bolel hrbet samo rit me boli od časa do časa... Za filme gledat pa res ni primeren. Se pa da tud dobr naslonit na njega. Je pa treba upoštevat navoidla kako se sedi na tej zadevi.... Mam ga pa že 3 leta

Tody ::

Profil na moji verziji se lahko samo nemore se klasično ampak tako da je bolj prijazo hrbtenici :D

Fizikalko ::

profii, ja material si sam izbereš. Jaz mam na naslonjalu mrežo, da diha, na sedalu pa blago (usnje preveč drsi IMHO, je pa tud opcija, če jočeš). Sej spinalis bi bil kul za zgolj in samo delo, ampak jaz sem po 15 ur na dan na stolu (delo + zabava). In se rabm tud kdaj naslont pa mal TV pogledat.

Skratka, Dinamic Eco je po vseh stolih, ki sem jih sprobal, best buy. Če se ti zahoče spinalisa, maš pa lahko žogo za 5 jurjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

profii ::

ja to glede žoge maš prow. ju3 jih grem pogledat ke na tibilisisko kak se kaj sedi. sj jst res rabim stol za okol 10 ur na dan pa more bit udoben. nebi rad sedel k s kolom u riti. k se rad naslanjam na raznorazne stvari okol sebe.
a hrbet pravš d je pa zadovolen s tem stolom? (k mam rajš navadn stol na 4nogah k slabga rač.)

Fizikalko ::

Ja, ja, prima je za hrbet. Pojdi ga sčekirat, v salonu majo sicer usnjenega - jaz sem naročil blago namesto usnja.

Tody ::

Žoge so cool samo si premejhn za delat .... Ful moreš pazit na to da ne boš prevelik ali premejhn za delo...

Fizikalko ::

Kako to misliš? Ne štekam... Itak jo napumpaš toliko, da je prav...

Tody ::

Res je bilo ene par let nazaj ampak jest sem bil premejhn da bi lahko normalno delal za računlanikom. Lahko da nisem mel taprave žoge...

alkic2 ::

mam spinalis ze kr ene par let, in se navads. Jst tut prvo k sm se usedu sm se kr guncu levo desno :D Sm si mislu: jst nebom meu tega sranje.. Pol sm se pa navadu pa je kr cool :p Jst sm zadovoljen :)

profii ::

Bil zdele pri ergolesu in zelo navdušen. stol ima več nastavitev kot spinalis. mislim da se tud podobno sedi. ceba zelo podobna. odloču sm se za usne, zdle pa čakam predračun da mi ga pošlejo. uglaunem luksuz. na spinalisu se ne morš tako naslont nazaj pa "spočit" kokr se na tem. fizikalko hvala za nasvet.:D ma kdo še kakšen nasvet glede stolov? kaj se splača paziti pri nakupu?

profii ::

aja to sm še hotu povedat da za delo se mi zdi bolši spinalis. samo za sedet za kompom pa početi 1001 stvar se mi pa bol dopade ergolesov stol. se nekako bolj prilagaja tvojmu načinu sedenja. tak d ti ni stol šef kot ti je na spinalisu:\

Fizikalko ::

Ravno tole pišem s svojega Eco-ta, he he. Res ma ful nastavitev, si ga naštimaš čisto po meri...

Stepni Volk ::

Iz prakse: Spinalis stoli so mišljeni za točno določeno funkcijo: sedenje. Dokler pred računalniškim zaslonom sediš in delaš, so zelo solidni.
Tisti hip, ko se želiš malce odpočiti, nasloniti nazaj, kaj globljega premisliti dobiš manjši "popizditis", vstaneš s stola ga zamenjaš za drugega.

Odločitev torej odvisna od "tipa" sedenja. Za workoholike a must have, za zelo delavne tudi. Vprimeru, da se po stolu tudi zvirate, naslanjate, razmišljate, ležite... potem odsvetujem.

profii ::

Stepni Volk do iste ugotovitve sem prišel jaz. če bi si kupoval stol za delat bi si kupil spinalisa. ker pa ne kupujem stola za delat, spinalis odpade. Torej, je še kaj podobnega ergolesu? gledal sem pri firmi pivk d.o.o. vendar so dražji pa še ne dopadejo se mi tako. ostane še kaj drugega?

Saladin ::

Meni sede tudi najcenejši pisarniški stol. Manjka jim le eno - vzglavnik. Direktorji že vedo, kako se udobno sedi ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Fizikalko ::

profii,ni mi jasno, kaj še kompliciraš,. Če si ga šel v Ergoles ščekirat in ti res sede, kot praviš, potem pač kupi Eco-ta. Ne bo ti žal.

profii ::

@fizikalko sj ga bom naroču. predračun mam že tak da ga sam še potrdim. ni pene :)

@saladin tanajcenejšga stola nočm. rajš na tleh sedim. potem me use boli od tistga pocen stola.

Saladin ::

Moj post ni bil namenjen temu, da vzameš najcenejši stol.
Namenjen je bil temu, da si za ta denar privoščiš enega z vzglavnikom (kot ga imajo direktorski stolčki oz. fotelji).
Ker stol za 100k brez vzglavnika je že določen fetišizem - tako kot dati 300k samo za stereo ojačevalec ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

profii ::

une k dajo 300k za stereo ojačevalce že razumem:D te z stolom za 100k brez vzglavnika pa ne. tale ergoles ma vzglavnik :D

Saladin ::

:)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

profii ::

sj tko btw pr ergolesu majo stole za 300k na katerih se sedi "slabše" kot na unih za 100k. plačaš dizajn. so pa taki lepi kromirani pa z mreže.

Stepni Volk ::

Tem o stolih je že kar nekaj: KLIK

profii ::

Stepni volk hvala.
sedaj sem našel še stole donar
ima kdo kakšne izkušnje? kje se jih da vidt? na oko se mi zdijo dost podobni ergolesu. sam mal lepši. cena je pa verjetno tud podobna.

CirCA|PhP ::

Zdravo,

imam tega, k ga Donar uvaža od HermanMilerja, Proto model in gor se sedi zelo dobro. Mislm, d je okol 100k, a je res carsk. Naslonjal je ful visok, nazaj se lahko normalno nasloneš. Pa fino je, če naslonjalo ni iz blaga, ker se prehitro umaže - to lahko zbereš. Mamo doma pa tut od HermanMillerja Aeron model. Je sicer boljš za poleti, ma krajše naslonjalo, pa boljš je za guncat. Pa bolj oblazinjena naslonjala za roko ma kt Proto. On ma bl trde, ta pa mehke. Karkoli uzameš od HermanMillerja tja nad 100k, je vrhunsko in vredno dnarja.

Aja, vidt se jih da pa mislm da v Slovenijalesu dol spodi. Vsaj tm sm enga kupu.
http://www.icevulcano.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CirCA|PhP ()

Mrc1n4 ::

Zdravo!

Pri nas imamo 3 SpinaliSe (2 sta Klasik, v moji sobi pa je Smart). Za sedet so nori, sam sem na svojmu po 10 ur, ko se mi ne da več si ga pa obrnem da imam tist "naslonjač" spredi pa se nanjga malo naslonim. Vsi ostalo imajo pa itak kar konkretne naslonjače, tako da lahko tudi počivaš na njih. Glede designa so pa itak zakon... Moj je iz svetlo modrega usnja, naslonjač in noge ima pa kromane.


LP, Nejc

kopernik ::

Še malo o spinalis stolu. Sprva nisem bil kaj preveč navdušen, sedaj, po par letih, pa ga ne menjam za nič drugega. Razlog, je preprost : tudi pri maratonskih projektih (delo 12 ur na dan), ne čutim niti najmanjših bolečin v hrbtenici.

MarkV ::

Če iščeš popoln komfort si nabavi masažni stol. Za delo pa bo spinalis kar kul:D

Rapsey ::

Jest mam spinalisa osnovno verzijo unga za 70k. In je stol za delat ODLIČEN po 5 urah me nikol ni bolel hrbet samo rit me boli od časa do časa...

Kaj je stol trd za sedenje? Ker če je si z njim zamenjuješ en problem (težave z hrbtom) z drugim (hemoroidi).

Meni ful ni bilo dat ne vem koliko za stol. Mam enega starega ki je bolj poceni in žogo, pa menjavam med njima. Tudi če na žogi preživiš samo tretjino časa je to dovolj da se izogneš težavam z hrbtenico.
Dealing with failure is easy: Work hard to improve.
Success is also easy to handle: You've solved the wrong problem.
Work hard to improve. - Alan J. Perlis

Poldi112 ::

Žoga meni ne funkcionira, ker je preveč enostavno narobe sedeti na njej. Plus dsa se premika, kar me moti.
Sem si naročil tega spinalisa. Če ti ni všeč ga lahko v enem mesecu vrneš. Ampak ko sem v njihovem salonu sedel na njemu je deloval obetavno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Rapsey ::

Je tudi zelo enostavno pravilno sedet na njej. Torej ne vidim problema. Pač sediš pravilno??
Dealing with failure is easy: Work hard to improve.
Success is also easy to handle: You've solved the wrong problem.
Work hard to improve. - Alan J. Perlis

Matek ::

Poldi, zadevo je treba dovolj napumpati, pa bo precej tezje narobe sedeti.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

pingec ::

A bi se dalo dobit kak linkdo te žoge? Me zanima višina, ker imam visoko mizo...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Rapsey ::

tri velikosti na enaa. Kar se pa tiče premikanja. V tem je celotna poanta. Da si ojačaš mišice v spodnjem delu hrbta.
Dealing with failure is easy: Work hard to improve.
Success is also easy to handle: You've solved the wrong problem.
Work hard to improve. - Alan J. Perlis

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rapsey ()

sidd ::

Jaz tud študiram da bi enega spinalisa nabavo, samo trenutno res ne gre skoz $$. Pa kaj čmo, drugo leto, zajle mam žogo.
Drugače pa športat malo, pa ne boli križ :)
no idea for signature
signed
I

CaqKa ::

kje pa bi lahko žogo v mariboru dobil/sprobal, nebi rad namreč narobno velike kupil.

kolkor sem pa slišal so danes v europarku imeli spinalise. grem probat jutri

largie ::

jaz tudi vedno bolj resno razmišljam o žogi, zaenkrat nimam 450 € za spinalisa :). prvo kar mi pade na pamet je sanolabor, mariborska poslovalnica je v city-ju. če se prav spomnim je znanka ravno pri njih kupila žogo v celju in so ji svetovali glede velikosti. dobijo pa se baje tudi v kakšnih športnih trgovinah.

trillian ::

Velikost naj bi bila dolzina roke. Jaz imam 65 cm zogo pa imam malo manj kot 170 cm v visino, dolzina rok je pa tako ali tako sorazmerna visini.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trillian ()

CaqKa ::

hvala za oba komentarja.
ja verjetno grem jutri v citija.. pa tam križišče med poštno in koroško je še nekaj.. pa na titovi pri sodišču...
vsekakor je žoga ceneje kot pa najcenejši spinalis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

para! ::

Oh, really?
Death before dishonor!

BigWhale ::

Dva dni nazaj sem povprasal tetico, ki je stole razkazovala v Mariboru, ce se v spinalis stolu, da pocivati, pa je dejala, da gre brez problema. Seveda moras imeti taksnega z naslanjacem.

Je pa rekla, da se clovek, ki ni nikoli sedel v taksnem stolu lahko utrudi, ce takoj iz prve dela 15 ur v njemu... :)

Poldi112 ::

Da se, ni pa ravno primerljivo z navadnim stolom. Zdaj če sediš naravnost lahko udobno sediš tudi v pozi za počivanje (da se naslanjaš nazaj), ne moraš pa se udobno pokriviti na stolu (da bi kot napol ležal na njemu).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tody ::

Moj osnovni spinalis tud 10 ur brezproblema zdrži :) Ne morem rečt da neki počivam ampak, pomoje tele stoli niso lih za spat :D

CaqKa ::

v hervisu imajo žoge 65 cm in 75 cm za 13 eur.

Jan987 ::

No tudi sam nameravam kupiti spinalisa. Nekako gledam basic verzijo. kakšna so kaj vaša mnenja o tem stolu? aja uporabljam pa ga v ''delovni pozi'' za računalnikom (za gledanje filmov ipd. imam naslonjač). Ali priporočate kaj drugega Je naslonjalo dovolj visoko da se lahko nasloniš?

smilyxx ::

Sicer sem presedel le par ur v osnovnem spinalisu, samo po moje se ne splača. To da se držiš naravnost je larifari, lahko sediš skrivljen kakor hočeš. Jst bi si za tak denar raje kupil kak boljši stol, kjer se normalno usedeš in ima ergonomsko oblikovano naslonjalo. Kako leto ali dve nazaj sem bil v podjetju Stol Kamnik, pa so mi prijazno razkazali vse njihove modele, tako da priporočam da si ogledat njihovo ponudbo.
Save water.
drink beer.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisarniški stol (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12230667 (15197) Unknown_001
»

Kateri računalniški stol? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6120538 (13624) dmk
»

Kateri stol

Oddelek: Loža
294774 (320) Saladin
»

Nova anketa: Koliko denarja ste odšteli za stol, na katerem sedite pred računalnikom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
778881 (6957) PrimozR

Več podobnih tem