» »

Vmware Workstation alternative

Vmware Workstation alternative

kriko1 ::

Kdo ve mogoče če se da dobit alternativo vmware workstationu - rabil bi za poganjanje linux-a v win okolju - v grafičnem načinu. Iščem predvsem zastonjsko rešitev.

CCfly ::

VMware Player je zastonj, pa tudi pripravljene slike za Linux imaš.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

kriko1 ::

Jaz bi rabu linux okolje z razvojnimi paketi: recimo suse 10.1 brez grafičnega načina + compat-fortran paket.

Kaj če jaz ustvarim na mojem licenčnem vmware worksation sliko (v linux-u), jo lahko odprem na win z tem playerjem?

CCfly ::

IMO bi delalo.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

kriko1 ::

Hvala.

Kaj pa v vmware playerju lahko aplikacije zapisujejo na disk ali je to samo player?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

Brane2 ::

Kot sem jaz poštekal zadeve, Player dela povsem enako kot Workstation, le konfiguracije ne moreš spreminjat...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kriko1 ::

Aha, samo ne štekam kako bo v win npr. delal floppy, če je naštiman na /dev/fd0 ?

CCfly ::

Auto Detect ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

kriko1 ::

Ok, si mogoče že to sprobal da sigurno dela? Jaz tukaj nimam sredstev (internet), sem pa postavil delujoči SuSE 10.1 sistem (samo konzola) z potrebnimi orodji.

CCfly ::

Disketnika nimam v nobeni od mojih mašin že kaki dve leti :)
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Brane2 ::


Aha, samo ne štekam kako bo v win npr. delal floppy, če je naštiman na /dev/fd0 ?


Pa ga naštimaš na kaj drugega. Če nimaš flopija, bi ga mogoče lahko z ukazom ali dvema odsimuliral z loopbackom in filetkom na disku, ko rabiš namišljeni flopi...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Daedalus ::

Kot sem jaz poštekal zadeve, Player dela povsem enako kot Workstation, le konfiguracije ne moreš spreminjat...

And pigs fly:))

Konfiguracija je navadna tekstovna datoteka s končnico vmx, ki jo player prebere in po njej lavfa virtualno mašino. Za disk image narest rabiš qemu, za popolno virtualno mašino pa primeren google search. Pa še tale stran je zelo dobro izhodišče - preberi tud komentarje. Dela ko urca, sploh ko imas enkrat pripravljen vmx file in disk file, ki jih nato samo kopiras naokoli in prilagajaš željam. Sam poganjam hudiča in pol s tem, zadeva dela isto ko workstation, edino tisti vmx je treba ročno popravlat. Seveda se da poljuben sistem inštalirat, pa namesto direktnega dostopa do cd/dvd pogona priporočam uporabo iso imagov ploščka. Pa NAT za mrežo, dela še najboljše.

Če pa še kaj ni jasno - pa vprašaj.

Aha, samo ne štekam kako bo v win npr. delal floppy, če je naštiman na /dev/fd0 ?

Spremeniš vnos v vmx fajlu iz:

floppy0.present = "TRUE"
floppy0.fileName = "/dev/fd0"


v:

floppy0.present = "TRUE"
floppy0.fileName = "A:"


Aja, pa še en zelo uporaben link.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Brane2 ::


And pigs fly


Še vedno ne štekam, v čem se to razlikuje od tega, kar sem rekel. Konfiguracijo lahko štelaš ročno a bilo je mišljeno na player.
To naj bi bila glavna razlika med playerjem in workstationom. To, da lahko premetavaš virtualne mašine semtertja, je pa ja znano.

Jaz mam isto virtualno mašino na vsaj treh strojih, skupaj z vsem inštaliranim in z vsemi nastavitvami...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Daedalus ::

Ah, pol sem pa narobe razumel...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

kriko1 ::

Ma vi ste prou carji :) tnx.
Sedaj pa tankat player 30MB s klicno - fun part.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VMware ?

Oddelek: Operacijski sistemi
206692 (6209) Buggy
»

MS virtual PC 2007 ali VMware workstation

Oddelek: Programska oprema
82437 (2437) l0g1t3ch
»

VMware in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
161725 (1497) cryptozaver
»

Gnome 2.10

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
343904 (3342) borchi
»

Kako kopirati na disketro v Linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
141440 (1304) Gapi

Več podobnih tem