» »

PCMCIA & linux

PCMCIA & linux

Marabela ::

Lep pozdrav

Po nekaj urah in zgubljenih živcih :) , sem se odločil, da izkušenejše uporabnike vprašam za nasvet pri nastavitvi PCMCIA na linuxu (fedora 5).

Namreč v prenosnik (IBM T23) vklopim pcmcia Asus WL-100g deluxe in se operacijski sistem ter kartica obnašata kot da ne bi vklopil nič (nobene lučke na kartici). Ko vklopim na drugem prenosniku (winxp, ibmT42) to pcmcia kartico pa se prižgejo lučke, windows zazna novo strojn opremo.

Sem pa našel na googlu neke gonilnike za linux pcmcia, vendar pri poizkusu instalacije po navodilih pridem do slepe ulice - ne najde nekih fileov...



Če ima kdo kakršen koli nasvet kako naredit da bo linux prepoznal PCMCIA se priporočam!

Hvala

Sixty9 ::

Srečno...

Upam de na brcam čisto mimo... Kaj pa če ti je PCMCIA reža crknila... imaš še kakšno drugo PCMCIA kartico za probavo? To si že pomislil?

:\
"I Am The ALPHA And The OMEGA!"

Marabela ::

Na to nisem pomislil... vendar prej PCMCIA reža ni bila nikoli rabljena. Problem je, ker linux sploh ne zazna reže, čeprav jo je windows xp zaznal (mislm da je zaznal texas instruments card bus)...

Liker ::

A si preprican da linux sploh ni zaznal PCMCIA reze?
Da ti bomo lazje pomagali naredi naslednje:

najprej poglej ce je PCMCIA driver sploh nalozen.

Odpri eno terminalsko okno. Tam se logiraj kot root (to naredis tako da vpises ukaz: "su -" brez narekovajev, in vneses root geslo).
Potem pa napisi ukaz "lsmod" in poglej ce so kje omenjene stvari kot: pcmcia_core, pcmcia, yenta_socket.
Ce teh zadev ni nikjer v izpisu ukaza lsmod (ne pozabit da lahko scrollas gor in dol po terminalu, tako da preglej vse!), potem se driver za PCMCIA ni nalozil. (v kar resno dvomim).
Ce lsmod pokaze tiste driverje, potem gremo naprej:

Vstavi tisto ASUS kartico v prenosnik, in takoj po tem v terminalu (kjer si se vedno logiran kot root) vpises ukaz "dmesg" Pa prosim ce nam skopiras sem na forum zadnjo stran izpisa (se pravi tisto kar vidis po tem ko ta ukaz vpises).

Ko bos to naredil, bom pa naprej pomagal.

LP

Marabela ::

Kot root sem se logiral že v zagonu, zato verjetno ta ukaz "su -" ni prijel ?

Vtipkal sem lsmod in teh stvari, ki si jih naštel ni bilo opaziti. Pcmcia besede sploh ne,od core je bilo pa samo sound core.

Mi lahko naprej pomagaš , prosim :) ?

Liker ::

Seveda.

Ali si root ali ne, lahko pogledas z ukazom "whoami" ali bolj v detajle z ukazom "id".
Ok, sedaj bomo pogledali kaj kernel vidi od tvojega hardware-a.
Kot root pozenes "lspci" in tam isces kake CardBus bridge naprave.
Pa super bi bilo dobit celoten izpis tega ukaza.
En namig. Ce hoces da se izpis shrani direktno v datoeko, naredis "lspci >> /pot/do/datoteke"

Vsekakor me cudi da ti FC5 ni nalozil driverjev za PCMCIA.

Kot je rekel en moj dalmatinski prijatelj leta '89, ko je prsu Slobo na oblast:
To ne sluti na dobro!

LP

Marabela ::

No ja mislim da še ni prišel slobo :)

Sem napisal lspci in jenajdel

Cardbus bridge Texas instruments 2x in na koncu je napisal tudi: network controller broadcom corporation wireless lan controler! Torej ga očitno zazna!

Liker: mi poveš prosim zakaj ne gorijo lučke in kako naložit driverje ?

Častim liker :)

Marabela ::

zdajle sem ugotovil da lučke gorijo... ne vem ali so zaradi ukaza začele ?? oziroma je čudež :)

Samo še z driversi... kako dobit (na cdju so samo za win)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux na prenosniku

Oddelek: Operacijski sistemi
181385 (1129) linuxdady
»

avdio/video v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
201861 (1578) kriko1
»

Wifi kartice za Linux...

Oddelek: Programska oprema
81198 (1115) Brane2
»

Linux internet povezava problem

Oddelek: Operacijski sistemi
441975 (1590) dr.J
»

Notebook - PCMCIA mrezna

Oddelek: Pomoč in nasveti
6949 (899) johanblond

Več podobnih tem